>> Sacharidy - Chléb, obilí, pečivo a ostatní potraviny ze škro

 

Zastávám mnoho desítek let názor, že lidský asimilační zažívací proces nesnáší žádné koncentrované škroboviny.

 

Poukazuji důrazně na to, že to platí pro všechny škrob obsahující potraviny a výrobky, které byly zpracovány vyšší teplotou než 50 °C. Vysoká teplota rozruší enzymy, bez kterých buňky nemohou být ani vyživovány, ani regenerovány.

 

To platí pro všechny potraviny, ale zvláště pro potraviny ze škrobů. Paradoxní je, že právě škroboviny jsou dnes hlavní součástí lidské stravy.

 

Existují logické důkazy tisíců lidí, kteří nedbajíce protichůdných tvrzení změnili svoji výživu, to znamená, že drasticky zredukovali nebo úplně vynechali vařenou, škrob obsahující stravu, čímž si výrazně zlepšili své zdraví.

 

Rozložení molekuly škrobu začíná slinami v ústech. Játra a slinivka břišní pokračují v tomto procesu. Skutečné problémy nastanou, když rozložený škrob dosáhne nejjemnější krevní kapiláry, které mají přinést konečný produkt, a to rozložené škrobové molekuly k buňkám.

 

Vařené výrobky jsou mrtvé.

 

 

Ucpávají mikroskopicky jemné kapiláry a buňky společně s tkáněmi hladoví. (Viz také knihu Helmut Wandmaker „Chceš zůstat zdravým? Nevař.“)

 

Existuje mnoho procesů, které v těle neustále probíhají a všechny bez výjimky podléhají nezměnitelným zákonům přírody.

 

Nemůžete být současně mrtví a živí. Nemůžete přimět mrtvé tělo, ať už je to molekula nebo mrtvá lidská bytost, k nějaké činnosti, ke které je potřebná životní síla.

 

 

Můžete považovat za samozřejmé, že vařená potrava ze škrobů je stravitelná, což také hlásají zastánci škrobovin, ale to je jen teoretická polopravda. Potrava, která je jen strávená, ještě zdaleka nesplnila svůj úkol. Musí se z ní stát mnohem víc. Živé, aktivní tělesné buňky musí být schopné tuto potravu asimilovat. Jenom živé potraviny, tedy potraviny, které jsou od začátku do konce vybaveny enzymy, mohou být na konci zažívacího procesu asimilovány.

 

Jenom proto, že příroda vybavila lidské tělo obrovskou odolností proti mrtvým potravinám a že mimoto existuje astronomický počet buněk, atomů a molekul v organizmu, je lidské tělo schopno tak dlouho žít, jak obvykle žije - lépe řečeno je schopno existovat i přes nesprávné a škodlivé zvyklosti v jídle u většiny lidí.

 

Krev je dopravní prostředek, kterým se potrava dostává k tělesným buňkám a tkáním. Krev je však daleko víc než pouhý přepravce, který zásobuje tělo potravou. Nezapomeňte, že kapka krve absolvuje každých 24 hodin 3000 až 5000 okružních cest celým tělem. Protože veškerá zásoba krve v organizmu činí jen asi 4,5 litru a z toho je v neustálém oběhu jen 80% neboli 3,5 litru, vidíte, jak je nutné dávat pozor, kterému druhu molekul dovolíte dostat se do vašeho těla.

 

Zpracování potravy v žaludku a dvanácterníku jsou jen první krůčky. Za dvanácterníkem sbírá krev strávené molekuly. Červené krvinky, kterých je ve vašem těle asi 25 000 000 000 (25 miliard), nemají schopnost volby. Jsou příliš zaměstnány, než aby ztrácely čas vyhledáváním určitého druhu molekul, které jste svému tělu dodali.

 

Červené krvinky přijmou všechno, co je k dispozici, a záhadné zákony magnetické přitažlivosti způsobí, že jsou molekuly vedeny k různým stanicím k zpracování a jejich konečnému určení, to jest k opravě nebo regeneraci buněk a tkání těla.

 

Tato magnetická přitažlivost za účelem regenerace existuje jen v živých molekulách. Jsou údobí a příležitosti, kdy se některá buňka nebo skupina buněk zmateně vyvíjí a kdy je zapotřebí určité účinné látky, která by přivedla všechno do pořádku. Tento stav je obyčejně předchůdcem nějakého neduhu nebo nemoci. V takovém případě je zapotřebí katalyzátoru, kterým nemusí být bezpodmínečně „živá“ účinná látka, ale který musí být použitelný v nesmírně malé molekulární formě.

 

Takové látky může dodat a udělat účinnými syrové, jedy nepostříkané obilí.

 

Novinky

 

Molekuly v uvařeném obilí a nebo v mouce jsou však bez života. Molekuly syrového obilí jsou bohatě opatřeny enzymy. Zažívací pochody za pomoci jejich vlastních enzymů způsobí, že syrové molekuly obilného škrobu jsou k dispozici konstruktivním způsobem obnovit buňky nebo působit jako katalyzátor, jestliže je to nutné.

 

Ze syrového obilí můžete mít užitek.

 

 

V přirozeném, syrovém stavu jsou obilná zrna velice tvrdá; proto je namočte přes noc do teplé vody (ne přes 50 °C. Ráno máte tvrdý obal dostatečně změklý, aby se mohlo obilí smíchat se slinami a dále zpracovat v zažívacím ústrojí.

 

Druhy obilí, které doporučuji, jsou oves, žito a pšenice, jestliže si dáte pozor a použijete jen organicky vypěstované zrní a ne „preparované“, průmyslové.Cílem opracování je prevence rostlinných chorob zničením jejich původců.

 

Použijte na začátku jen malé množství, jednu plnou kávovou lžičku. Myslete na to, že trávení škrobů začíná v ústech. Než zrna spolknete, podržte je tak dlouho v ústech, až se pokousáním a smícháním se slinami stanou tekutými. Nespěchejte.

 

Jestliže jste si na tuto stravu zvykli, budete se těšit na snídani, kterou začnete nebo ukončíte tímto jídlem.

 

Podle mých zkušeností z několika desítiletí a podle zkušeností velkého počtu jiných výzkumníků v oblasti výživy mohou být chleba, pečivo, obilná jídla a jiná vařená potrava ze škrobu zodpovědny za většinu neduhů, které postihují dnešní civilizované lidstvo.

 

Nemohu dostatečně zdůraznit, že nejlepším důkazem je zkusit několik týdnů tuto potravu vynechat, dát tělu příležitost k samoléčení a zažít to neočekávané, ba neuvěřitelné zlepšení zdraví.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze