Co je přírodní strava, a jak ji poznat?

Co je přírodní strava, a jak ji poznat?

 

 1. Prvním požadavkem je, aby strava v její přirozené podobě lahodila tvému oku.

   
 2. Druhou podmínkou je, aby tě strava svou vůní okouzlila, a tvé chuťové receptory podráždila natolik, aby se ti začínaly sbíhat sliny, za předpokladu, že máš hlad.

   
 3. Strava ti musí chutnat i v syrovém stavu a musí být vždy hotová, bez jakékoliv přípravy, připravená k jídlu.

   
 4. Použitá i sama o sobě, jako monostrava, tě musí syrová strava plně uspokojit. Tvé patro musí "potěšit" a tvůj žaludek uspokojit!

   

  Novinky

   

 5. Musí se strávit bez "bublání" větrů, trávicích potíží, nevolnosti. Ani v nejmenším nesmíš pocítit játra, ledviny, slezinu. Strava musí být snadno, účinně a rychle stravitelná, absorbovaná a přizpůsobivá.

   
 6. Strava musí v první řadě dodávat energii. Z 90% by tvé tělo měla "zásobit" pohonnou hmotou. Energie, které by je měly tvarovat, jsou glukóza a fruktóza. Naše nejlepší strava tyto látky dodává ve snadno přijímatelné podobě. Není třeba velkého trávení, kromě žvýkání a zaslinění.

   
 7. Strava musí obsahovat výživné látky, které musejí vypadat následovně:


  a) Musí obsahovat potřebné bílkoviny. Naše nejlepší potrava je obsahuje ve formě stravitelných aminokyselin. Zralé ovoce proteiny přetváří v aminokyseliny. Jako příklad je uvedena papája, která obsahuje enzym papain. Je dobře známá jako zprostředkovatel rozkladu bílkovin na aminokyseliny, dokonce bílkovin masa! Podíl aminokyselin by měl být asi okolo 1%, poněkud nižší než u mateřského mléka, které je určeno pro rychle rostoucí kojence.


  b) Musí obsahovat všechny minerály. V suchém stavu by měla obsahovat alespoň 3% organických minerálií. Anorganické minerály jsou neupotřebitelné a jedovaté!


  c) Strava musí obsahovat potřebné mastné kyseliny, přibližně 1% její suché váhy. Jsou-li v tomto případě nějaké pochybnosti o nutnosti přítomnosti mastných kyselin v naší potravě, pak "úřední" potravinový svět uvádí, že tři potřebné kyseliny, a to linolovou, linolenovou a arašídovou kyselinu naše potrava musí obsahovat.
  Jistě všechny potřebujeme, ale jejich skutečná potřeba je tak mizivá, že si naše tělo z dodávaných tuků a olejů samo podle potřeby vytváří nutné mastné kyseliny. Všimni si, že naše nejlepší strava si kdykoliv snadno vytvoří potřebné mastné kyseliny, kdežto u užívaných olejů a tuků to trvá celé hodiny, než si je vyprodukuje! Rozpustné tukové vitaminy nepotřebují žádný extra tuk. Naše tělo si vždy hravě sacharidy přetvoří na tuky a naopak!


  d) Výživa nás také musí zásobovat potřebnými vitaminy a jinými prvky, ať již známými či neznámými! Naše potřeba vitaminů je extrémně nízká, podstatně méně než 1%. Celoroční spotřeba by se dala vměstnat do náprstku.


  e) Strava musí obsahovat všechny enzymy a jejich sloučeniny v živém stavu. Bez těchto "zapalovacích svíček" nic nejde! Existuje na tisíce těchto katalyzátorů, avšak všechny se tepelnou úpravou zničí!

   
 8. Nejvíce potřebujeme tekutiny, tudíž vodu. Ideální by bylo, kdyby strava obsahovala tolik tekutin, kolik naše tělo potřebuje, abychom pít vodu nemuseli. Člověk není od přírody obdařen schopností žít jako vodní živočich, proto se musí přidržovat potravy, která obsahuje mnoho tekutin.

   
 9. V průběhu látkové přeměny by strava měla reagovat zásaditě! Protože lidé mají mít lehce zásaditou hodnotu pH (kyselinová hodnota), měla ji by strava udržovat.

   
 10. Velice důležité je, aby strava nebyla jedovatá! Je-li hořká, ostrá, odpuzující, dráždivá, vytváří: kyselé žaludeční potíže, nadýmání či jiné nežádoucí jevy, pak si můžeš být jistý, že je jedovatá (anebo máš trávicí poruchy)! Vezmi si nějaké přírodní koření a pokus se z něho připravit plnohodnotné jídlo, které by tě skutečně nasytilo. Můžeš to dokázat, kromě pepře, octa, česneku či soli? Samozřejmě, že ne. Proto jsou pro tebe všechny přílohy nevyhovující. Co nemůžeš užít v syrovém čerstvém stavu jako monojídlo, je pro tebe nevyhovující, není to potrava pro tebe! Nechej ji ležet!


 

Nároky kladené na skutečnou zdravou stravu, splňuje pouze ovoce!

T. C. Frye - Natural Hygiene

 

Novinky

 

  …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze