20-3. Choroby a recepty O - Š

 

     Čísla, která jsou u každé nemoci uvedena, se vztahují na číslo receptu v seznamu šťávových směsí

Děti a mladiství by měli pít menší množství šťáv.

 

Ochrnutí

     Ztráta schopnosti kontrolovat nebo koordinovat svaly jako následek hladovění nervových buněk. Dětská obrna.

61, 40, 30, 6

 

Orchitis

     Zánět varlat způsobený nadměrným hromaděním rozkladných produktů v organizmu.

30, 61, 40, 29, 37, 59

 

Osteoporóza

     Odbourávání kostní tkáně způsobené nadměrnou spotřebou mléka a koncentrovaných potravin.

61, 48, 55, 46, 1

 

Otoky

     Nadměrné zadržování tekutin v těle, např. při nedostatečné funkci ledvin.

61, 30, 11, 29, 40, 59

 

Otrava potravinami (botulismus)

     Bakterie botulismu vyloučí smrtící jed, jestliže je zvolna horkem usmrcována, právě tak jako tchoř vystříkne svoji dobře známou tekutinu, jestliže je drážděn. Tento smrtící jed je často v konzervách, jestliže nebyly bakterie při zpracování dostatečným horkem dokonale usmrceny. Může být také v salámech, mase a rybách. Jestliže onemocníte, zavolejte ihned lékaře.

     Čerstvé, syrové, zeleninové šťávy jsou živiny pro živé lidi.

15, 66

 

Otylost

     Nadměrná tvorba tukové tkáně na základě konzumace velkého množství potravin (zvláště škrobových a cukrových výrobků) v nesprávné, nesnášející se kombinaci. Někdy je způsobena špatnou funkcí žláz. Prostudujte si kapitolu o žlázách. 

Reprodukuji následující zajímavou zprávu o panu Bantingovi:
     Když se rok vyvaroval všech škrobových a tučných jídel, všech alkoholických nápojů včetně piva, ubyl pan Banting 7 kg na váze a 30 cm v pase. Za 7 roků mně napsal: "Mohu na svou čest ujistit, že jsem ještě nikdy tak dobře nežil jak s tímto novým jídelním plánem, který jsem dříve považoval za nebezpečný, výstřední útok na zdraví. Daří se mi tělesně i duševně podstatně lépe a těším se, že mám klíč ke svému zdraví a dobré pohodě ve vlastních rukou."

61, 1, 15, 30, 34, 42

 

Páchnoucí dech

     Je způsoben kvašením a zahníváním odpadu potravin, které zůstaly v těle. Špatný stav chrupu a takzvané infekce tkání jsou jen doprovodné jevy, stejně tak zaviněné nahromaděnými odpadovými látkami. Detoxikace tento odpad odstraní.

61

 

Pálení žáhy

     Intenzivně pálivý pocit způsobený nadměrným množstvím žaludeční kyseliny (kyseliny solné) nebo jiných trávicích šťáv. Příčinou jsou špatně sestavená jídla a jejich kvašení nebo zahnívání.

30, 61, 29, 40, 59

 

Paresy

     Ochrnutí. Funkční neschopnost mozkových nervů koordinovat. Příčinou je nedostatek organické potravy.

61, 2, 40, 30, 6, 47

 

Parodontóza

     Zánět dásní spojený s uvolňováním zubů. Příčinou je příliš mnoho odpadových látek v těle a nedostatek živé potravy.

61, 1, 2, 30

 

Peritonitis

     Zánět pobřišnice.

61, 30, 40, 15

 

Plané neštovice

     Neštovičnému viru se daří na hlenech vzniklých při trávení mléka, škrobů a cukrů. Jestliže tato živná půda chybí, nemůže virus existovat. Vyrůstá-li dítě na kravském mléce, chlebu, obilovinách a pudinku, dá se jen očekávat, že se tento nepatrný virus začne rozmnožovat. Masti vrací jedy zpět do kůže, a tím i do těla, aby se dříve nebo později zase objevily, tentokrát pod jiným názvem. Víc než laboratorním vyšetřením jsme toto potvrdili vyšetřováním oční duhovky diagnostickou metodou, kterou jsme zavedli. Léčba je stejná jako při nachlazení

61, 30, 1, 2

 

Pohlavní choroby

     Nevázaným životem může dojít k zánětu pohlavních orgánů, oslabených nedostatkem organických živin, který vede často i k poruchám funkce. Mimoto umožňují rozkládající se odpadové produkty rozmnožování bakterií.

61, 30, 2, 15, 40, 29, 28

 

Poruchy zrakové

     Přečtěte si kapitolu o šedém zákalu a šťávě z endívie.

1, 61, 50

 

Potíže s močovým měchýřem

     Podráždění tohoto orgánu je obyčejně následek velkého množství kyselin, které se nahromadí jedením potravin zanechávajících kyselé, nedostatečně strávené anebo rozpuštěné konečné produkty, jako například krystalky kyseliny močové po mase nebo krystalky kyseliny šťavelové po špenátu a rebarboře. Jestliže necháme tyto krystalky růst, mohou se utvořit kameny. 

     Odstraněni kamenů operací rozdrcením nebo medikamenty neodstraňuje příčinu. Kameny se buď tvoří v měchýři přímo, nebo přicházejí z ledvin. Přečtěte si kapitolu ledvinové kameny. Potíže s močovým měchýřem u mužů jsou často spojeny s prostatickými problémy.

30, 61

 

Prostatické potíže

     Buď následek excesu nebo nedostatek živoucí stravy v uplynulých letech.

23, 30, 61, 1, 85

 

Průjem

     Obyčejně přirozená očista tlustého střeva, kterou jsme zanedbali.

1, 2

 

Překyselení

     Otrava těla, obyčejně následek v tlustém střevě přetrvávajících odpadových a rozkladových produktů. Jedná se o následky tradiční výživy, která je složena převážně ze škrobů, cukni a masa. Je nerozumné a krátkozraké užívat natron nebo tablety proti překyselení, protože tyto anorganické substance se časem nastřádají v oblasti mozku a mohou působit škodlivě. Mohou se projevit jako stříbrošedý půlměsíc v horní části oční duhovky. Jestliže chcete překyselení odstranit, přečtěte si kapitolu o špenátové šťávě. Překyselení může být také vyvoláno negativními duševními stavy, jako hněvem, starostmi, strachem, žárlivostí a frustrací. K odstranění tohoto překyselení je nejdříve nutné postarat se o duševní klid a naučit se relaxovat! 

61, 30

 

Novinky

 

Rakovina

     Skupiny nebo hnízda epitelových buněk, které jsou téměř vyhladovělé, protože jim chybí organická potrava. Překotně rostou při konzumaci koncentrovaných škrobových výrobků a masa. Přečtěte si kapitolu o karotkové šťávě, kde je v hrubých rysech pojednáno i o rakovině. Jako spolupříčina vzniku rakoviny je uznáván dlouho trvající hněv.

l, 61

 

Revmatizmus

     Maso a masné výrobky všeho druhu nemohou být stráveny, aniž by nezanechaly v těle nadměrné množství kyseliny močové. (Přečtěte si kapitolu o šťávě karotka-tuřín-okurka.) Jestliže se kyselina močová v těle ukládá, je přijata svalovinou a přemění se dříve nebo později zase v ostré krystalky, které mohou být často příčinou revmatických bolestí. Mnoho revmatických potíží je ale zapříčiněno nahromaděním jiných odpadových látek než kyselinou močovou.

23, 30, 61

 

Růže (erysipel)

     Zánět kůže provázený horečkou a zimnicí.

61, 2, 30, 40

 

Rýma

     Zánět sliznice nosní jako následek zahleněných vedlejších dutin.

  61, 30, 40, 11

 

Senná rýma

     Nadměrná tvorba hlenů v očích, nose a dýchacích cestách jako následek nadměrné konzumace mléka, škrobů a obilovin. Podle našich zkušeností byste se měli injekcí vyvarovat. Přečtěte si kapitolu o astmatu, která platí i pro sennou rýmu.

61, 11, 30, 40, 15, 50, 41

 

Rachitis (Křivice)

     Nedostatek vitamínu D a možná i nedostatek organického vápníku jako i jiných prvků. Následkem je porucha výměny látkové mezi vápníkem a fosforem, způsobující měknutí a deformaci kostí.

61, 1, 48, 37, 6, 30, 46

 

Sklerosis multiplex (Roztroušená skleróza)

     Degenerace nervového systému hladověním nervových, mozkových a míšních buněk. Tato nemoc je logicky správným důkazem ničivého účinku škrobových výrobků a obilovin na lidech. Podle mého více než padesátiletého pozorování nedošlo nikdy k trvalému zlepšení, pokud jedli pacienti svůj chléb, obiloviny a škrobové výrobky dále. Naproti tomu se mnoha lidem pomalu zdravotní stav zlepšil, jestliže se vzdali těchto potravin a masa a místo toho jedli syrové ovoce a zeleninu, pili dva až tři litry čerstvé šťávy denně a častěji se podrobili výplachům střev. Největším nebezpečím je nedůsledné dodržování programu, které může vést k recidivám.

61, 40, 59, 2, 1

 

Skleróza

Ztráta elasticity, ztvrdnutí tělesných tkání. Srovnej s roztroušenou sklerózou

61, 62, 32, 30

 

Skorbut (kurděje)

     Následek jednostranné výživy s nedostatkem organických látek a vitaminu C.

61, 15, 2, 30, 29

 

Skrofulóza

     Hnisání mízních uzlin. Příčinou jsou anorganické substance v potravě.

  61, 2, 15, 40, 30

 

Spála

     Vzpoura těla proti spoustě odpadů z potravy, ale i z vlastních buněk, které se hromadí zvláště po vařené stravě v těle, jestliže ji nedoplňujeme syrovými živými potravinami a šťávami.

30, 61, 68, 47, 66

 

Spalničky

     Toxický odpad, který se snaží dostat z těla kůží. Jedna z metod přírody, jak důkladně očistit organizmus, zvláště v dětství.

61, 6, 30, 1, 47

 

Srdeční potíže

     Vznikají obyčejně nečistotami, které ucpou cévy, a tím se zvyšuje tlak na srdce. Konec konců je srdce veliké jako pěst, váží asi 280g, ale při každém stahu pumpuje asi 170 g krve do těla. Na první pohled se to nezdá moc, ale za normálních poměrů je to 20.000 litrů každých 24 hodin. Stresem se může toto množství zvýšit až na 100.000 litrů za 24 hodin. Během normální délky života, okolo 70 let a při práci v sedě, vykoná srdce tři miliardy stahů, přičemž pro každé zatížení během této doby musíme počítat s 30% zvýšením. Žádný lidskou rukou vyrobený přístroj nemůže pracovat den co den, aniž by se v krátké době úplně nerozsypal, kdybychom mu nevěnovali lepší péči než našemu srdci a našemu tělu.

     Všechno, co krev v těle přijala, projde s ní srdcem. Tím se často stane, že se ucpe náš krevní oběh škrobovými, ve vodě nerozpustnými molekulami. V tomto stavu je krev pro srdeční pumpu enormním zatížením a podstatou potíží. Je známo, že i tlak plynů v slezinném ohbí příčného tračníku může imitovat srdeční potíže. Moje nástěnná tabule o léčbě pomoci reflexních zón na nohou pomohla již mnohým při těchto potížích.

60, 2, 30

 

Sterilita

     Stav, který může být někdy vysvětlen funkčními poruchami těla, v zásadě je ale podmíněn nedostatkem živých molekul v potravě v předcházejících letech a nahromaděním odpadu v organizmu.

61, 30, 1, 2, 29, 40, 48

 

Struma

     Zvětšení štítné žlázy následkem nedostatku organického jodu v potravě. Užívání chemického jodu nebo chemicky vyrobeného jodidu draselného škodí tělu, protože jsou oba anorganické a dříve nebo později mohou vést k usazeninám. Nejlepší organický jod je v červených, ale i v jiných mořských řasách (srovnejte kapitolu o mořských řasách).

61, 59, 2 (se 1/4 káv. lžičky prášku z mořských řas, mořský salát nebo červené řasy jako příloha)

 

Svědění

     Nepříjemný stav, nejčastěji zaviněný určitými bakteriemi, které zkouší opustit tělo kožními póry. Tvoří se pupínky, které intenzivně svědí.

61, 30, 15, 1

 

Syfilis

     Choroba, která vzniká, jestliže bakterie Spirocheta palidum najde v těle vyhovující druh odpadových látek, na kterých může prospívat a rozmnožovat se. Je to odpad koncentrované potravy ze škrobů a cukrů a z pasterizovaného kravského mléka.

61, 30, 66, 62, 51, 46

 

Šedý zákal

     Zkalení oční čočky, jestliže oční nerv a oční svaly nejsou správně vyživovány. Operace může sice dočasně přinést užitek, ale příroda vykoná bezesporu lepší práci s trvalým výsledkem než ten nejšikovnější člověk, ale za předpokladu, že nemocný s ní plně spolupracuje. Přečtěte si kapitolu o šťávě z endívie.

61, 50, 1, 40, 30

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze