10-29. Šťáva z pampelišky *****

Sledování video textu

 

 

     Tato šťáva je jedním z našich nejcennějších, sílu darujících prostředků. Je užitečná, protože zabraňuje překyselení organizmu a pomáhá znovu získat alkalický stav. Pampeliška obsahuje mimořádně mnoho draslíku, sodíku a vápníku. Je potravinou s nejvyšším obsahem hořčíku a železa.

 

     Hořčík je důležitý pro pevnost skeletu a zabraňuje řídnutí kostí. Dostatečné množství organického hořčíku a vápníku v potravě během těhotenství pomáhá zabránit ztrátě nebo poškození zubů. Poskytuje pevnost a sílu kostem plodu.

     Organický hořčík ve správném poměru k vápníku, železu a síře je nepostradatelný pro tvorbu určitých částí krve. Tento hořčík má silně vitalizující síly a je součástí tělových buněk, především plicní tkáně a tkáně nervového systému.

 

Novinky

 

     Organický hořčík se dá získat jen ze živých, čerstvých rostlin, které se musí jíst čerstvé a syrové. Nesmí být zaměněn za průmyslové hořčíkové preparáty, které jako anorganické minerálie tělesné funkce ruší.

     Všechny hořčíkové chemické preparáty, ať už ve formě prášků nebo takzvaných mléčných preparátů, vedou k usazení anorganického odpadu v organizmu. Mohou sice snad okamžitě zapůsobit, což se jim přisuzuje, ale tento účinek je jen přechodný.

 

     Pozdější účinky takových anorganických usazenin v těle mohou být katastrofální. Dávám přednost následování šlépějí moudrých, jejichž zásada byla: "Lépe mít dnes jistotu, než zítra něčeho litovat."

     Organický hořčík, který je v syrovém stavu v zeleninových šťávách přítomen, je pro lidské tělo výživným elementem neocenitelné hodnoty.

 

     Syrová pampelišková šťáva, kterou můžeme získat buď z listů, nebo z kořenů, smíchaná se šťávou z karotky a z listů tuřínu, pomáhá při bolestech v zádech, kostních chorobách a dává sílu a pevnost zubům, čímž zabraňuje zánětům dásní a chátrání chrupu.

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze