10-29. Šťáva z pampelišky *****

Sledování video textu

 

 

     Tato šťáva je jedním z našich nejcennějších, sílu darujících prostředků. Je užitečná, protože zabraňuje překyselení organizmu a pomáhá znovu získat alkalický stav. Pampeliška obsahuje mimořádně mnoho draslíku, sodíku a vápníku. Je potravinou s nejvyšším obsahem hořčíku a železa.

 

     Hořčík je důležitý pro pevnost skeletu a zabraňuje řídnutí kostí. Dostatečné množství organického hořčíku a vápníku v potravě během těhotenství pomáhá zabránit ztrátě nebo poškození zubů. Poskytuje pevnost a sílu kostem plodu.

     Organický hořčík ve správném poměru k vápníku, železu a síře je nepostradatelný pro tvorbu určitých částí krve. Tento hořčík má silně vitalizující síly a je součástí tělových buněk, především plicní tkáně a tkáně nervového systému.

 

Novinky

 

     Organický hořčík se dá získat jen ze živých, čerstvých rostlin, které se musí jíst čerstvé a syrové. Nesmí být zaměněn za průmyslové hořčíkové preparáty, které jako anorganické minerálie tělesné funkce ruší.

     Všechny hořčíkové chemické preparáty, ať už ve formě prášků nebo takzvaných mléčných preparátů, vedou k usazení anorganického odpadu v organizmu. Mohou sice snad okamžitě zapůsobit, což se jim přisuzuje, ale tento účinek je jen přechodný.

 

     Pozdější účinky takových anorganických usazenin v těle mohou být katastrofální. Dávám přednost následování šlépějí moudrých, jejichž zásada byla: "Lépe mít dnes jistotu, než zítra něčeho litovat."

     Organický hořčík, který je v syrovém stavu v zeleninových šťávách přítomen, je pro lidské tělo výživným elementem neocenitelné hodnoty.

 

     Syrová pampelišková šťáva, kterou můžeme získat buď z listů, nebo z kořenů, smíchaná se šťávou z karotky a z listů tuřínu, pomáhá při bolestech v zádech, kostních chorobách a dává sílu a pevnost zubům, čímž zabraňuje zánětům dásní a chátrání chrupu.

 

 

Šťáva z pampelišky, která se vyrábí ze stonku, listů a květů pampelišek, má několik potenciálních zdravotních přínosů, například:

 1. Podpora trávení
  - Pampeliška obsahuje hořčiny a vlákninu, které pomáhají podporovat trávicí procesy a eliminovat odpadní látky z těla. Pampelišková šťáva může pomoci stimulovat produkci žluči a podpořit trávení.
   
 2. Zlepšení trávení
  - Pampeliška obsahuje látky, které podporují produkci trávicích šťáv a zlepšují funkci jater, žaludku a střev.
   
 3. Detoxikace jater
  - Pampeliška je známá svými detoxikačními vlastnostmi a může pomoci vyčistit a ochránit játra.
   
 4. Podpora detoxikace
  - Šťáva z pampelišky je také účinná při detoxikaci organismu. Pampeliška obsahuje hořčík, draslík a vitamín C, které pomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla a chrání před poškozením způsobeným toxiny.
  - Pampelišková šťáva má diuretické účinky, což znamená, že může pomoci tělu odstraňovat škodlivé látky prostřednictvím močení.
   
 5. Zlepšení zdraví jater
  - Pampelišková šťáva může mít prospěšné účinky na játra. Obsahuje totiž látky, které pomáhají zlepšovat funkci jater a chrání je před poškozením.
   
 6. Snížení zánětu
  - Pampeliška obsahuje silné antioxidanty, jako je kyselina chlorogenová, které mohou pomoci snížit zánět v těle.
  - Některé látky obsažené v pampeliškové šťávě mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci snížit zánětlivé procesy v těle.
   
 7. Zlepšení kardiovaskulárního zdraví
  - Pampelišková šťáva může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a zlepšit celkové kardiovaskulární zdraví.
   
 8. Podpora imunitního systému
  - pampeliška obsahuje vitamíny A a C, které jsou klíčové pro správnou funkci imunitního systému a mohou pomoci chránit tělo před infekcemi.
  - pampeliška obsahuje také vitamín C, který podporuje zdraví imunitního systému a pomáhá chránit organismus před infekcemi a nemocemi.
   
 9. Zlepšení zdraví kůže
  - pampeliška obsahuje antioxidanty a vitamíny, které pomáhají udržovat zdravou a hezkou kůži. Šťáva z pampelišky může pomoci snížit záněty a podráždění kůže a zlepšit její vzhled.
  - díky svému obsahu vitamínu A a C a silným antioxidantům může pampeliška pomoci zlepšit vzhled pokožky a snížit příznaky kožních problémů, jako jsou akné a ekzémy.
  - pampelišková šťáva obsahuje množství antioxidantů a vitamínů, které mohou pomoci posílit imunitní systém a chránit tělo před infekcemi a nemocemi.
   
 10. Snížení krevního tlaku
  - Pampeliška obsahuje látky nazývané peptidy, které mohou pomoci snížit krevní tlak.

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze