11. Nachlazení

Sledování video textu

 

 

  •      Máte ucpané dýchací cesty? 
  •      Kýcháte? 
  •      Máte pocit celkové ochablosti? 

 

     Po mnoho a mnoho let zkouší vědečtí pracovníci najít, izolovat a identifikovat těžko postižitelnou bakterii, kterou by mohli učinit zodpovědnou za rýmu.

     Několikrát od poloviny dvacátých let oznamovali výzkumníci tučnými titulky objev bakterie, která jednoznačně způsobovala rýmu.

 

     Pokrokem při zvětšování objektivů se vyvinuly elektronické mikroskopy tak daleko, že prakticky neviditelné se může tisíckrát, ba deseti tisíckrát zvětšit. 

     Vědečtí pracovníci stále ještě věří, že ta bakterie může být polapena. Podle mých vědomostí, po všech výzkumech a vyšetřeních, které jsem vykonal, nebyla ještě taková bakterie viděna nebo izolována.

 

 

 

Novinky

 

 

 

     Od padesátých let se honí několik vědců za bacilem nebo bakterií nebo virem, který by mohl být obviněn z vyvolávání rýmy.

     Dodnes nebyli s to nějakého původce najít. Zcela určitě byla spousta bakterií a virů identifikována, ale žádný z nich nemohl vyvolat rýmu. Všem se daří na hlenu rýmy, a právě k tomu účelu byly stvořeny, aby totiž rozpustily, rozložily a odstranily hlen, který se při rýmě usazuje.

 

     Ve skutečnosti neexistuje žádná bakterie nebo virus, které by způsobily, že se nachladíme. Považuji na tomto místě následující analogii mezi elektřinou a nachlazením za vhodnou.

 

     Elektrické zařízení ve vašem domě je vybaveno pojistkami. Co se stane s elektrickým proudem, když se vedení přehřeje, protože je přetíženo mnoha spotřebiči? Sdělí vám nějaká bakterie, že se pojistka může spálit nebo přehřáté vedení zapálit váš dům? Jistě ne. Jestliže se pojistka nespálí, vznikne přehřátím a přetížením vedení požár.

 

     Srovnejte, co se stane, když se nachladíte.

 

Neodstraňují-li se z těla odpadové látky,
zapříčiňují normálně kvašení a horko.
Jestliže tímto kvašením bylo dosaženo dostatečně jedovatého stadia,
dělá si příroda starosti, protože jsme zanedbali vnitřní očistu našeho těla,
a varuje nás tvorbou hlenů, což nazýváme nachlazením.

 

     Tak je to jednoduché! Viděli jsme znovu a znovu důkazy, že když se tohoto varování nedbá, vznikají vážnější choroby, které dobře známe ze seznamů medicínských lexikonů.

 

Neproklínejte rýmu, která vás postihne.
Buďte raději vděčni za včasné varování a udělejte něco.
Není znám žádný medikament, který by nachlazení vyléčil.

 

     Stručně řečeno, nachlazení je důsledek nadměrného vylučování odpadových látek a nedostatečného vyměšování. Tlusté střevo je příjemce všech produktů kvašení. Jedy se rozšiřují po celém těle a tvoří nezdravé hleny ve vedlejších nosních dutinách. Nadprůměrné množství odpadových látek podporuje tvorbu hlenů. Důsledek je nachlazení (viz také Léčba hlenuprostou stravou od prof. A. Ehreta).

 

      Kdo je rozumný, zamyslí se nad touto skutečností a udělá samozřejmě to, co by udělalo nespočetné množství lidí při prvních příznacích nachlazení, aby odstranilo příčinu, totiž, výplachy střeva (hydrocolon) a nálevy. Ovocné šťávy a jedno až dvoudenní půst, jsou během tohoto očistného procesu mimořádně účinné a zkrátí trvání nachlazení.

 

     Jako nejlepší strava se osvědčily syrové potraviny a šťávy, které nezpůsobují další hromadění odpadových látek, a tím tvorbu hlenů. Naše tělo, a především naše tlusté střevo, musí být stále udržováno čisté.

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze