Bezmasá strava (recepty)

 

aneb vařená jídla bez použití masa

nebo také vegetariánská jídla či vegetariánská strava ...

 

 

 

 

     Tuto sekci jsme do našich stránek zařadili jen proto, abychom pomohli Vám, kteří jste na cestě ke zdravému životu. Vám, kteří jste se rozhodli přestat jíst maso a nevíte jak dál. Nejsme sběratelé receptů! :o))))

     Prosím, používejte tyto recepty jen na přechodnou dobu a pak postupně přejděte na syrovou stravu. Tedy, přáli bychom si, abyste co nejrychleji přestali vařit, zahodili hrnce, omládli a uzdravili se ze všech svých chronických neduhů.

 

     Množství uvedených surovin je spíše orientační, pokud přidáte nebo uberete nějakou zeleninu, nic se nestane, docílíte jen trochu jiné chuti.

     Koření používejte opatrně, hlavně pálivé. Ani v jednom našem receptu např. nenajdete pepř, "aby nebyly drážděny vaše ledviny a močový měchýř a abyste neměli problémy s vysokým krevním tlakem" (Dr. Norman W. Walker)

    Fantazii se meze nekladou. Také váhy potřebovat opravdu nebudete. :o))))

 

    Všechna tato jídla uvařila Janička jako sobotní a nedělní obědy pro rodiče, kteří už konečně zjistili, že maso jim škodí, bolí je z něj hlava, mají žaludeční a žlučníkové potíže, závratě, vysoký krevní tlak a tep, vysoký cholesterol, mravenčení v končetinách, stařecký třes, revma, bolesti kloubů a spoustu dalších neduhů.

 

     Obrázky postupů jsme pořizovali v kuchyni rodičů za běžného provozu, kdy není moc času na nějaké speciální aranžmá. Věřím, že nám tento drobný nedostatek prominete.

 

Standova poznámka:

     K některým receptům jsem měl nevhodné poznámky nebo jsem jídlo dokonce zkazil viz Zeleninová polévka s kapáním a vlasovými nudlemi. Proto abych předešel omylu, vpisuji do receptu své bláboly touto námořnicky modrou barvou. Vy, kteří máte vykastrovaný smysl pro humor tyto poznámky raději nečtěte. (U některých receptů budete muset ale postupovat jen podle obrázků - dobře vám tak!!!)

     Ještě bych chtěl říct, tedy napsat, že chutě některých receptů (svíčková nebo milánské špagety) si ještě pamatuji z doby, kdy jsem jedl vegetariánská jídla, ale nyní jím jen syrovou stravu a novější recepty jsem už neochutnal. Soudím jen podle reakcí rodičů a na tyto stránky dáváme jen ty nejchutnější recepty.

 

 

Někde jsou pouze obrázky, recepty postupně dopíšeme
:o))))))

časem ... možná .... někdy .... :o)

 

Přejeme Vám dobrou chuť.

Jana Korbelová
a Standa Korbel

 

 

Další bezmasé recepty najdete v nezdravých receptech na našich stránkách.

 

 

Podstránky


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze