10-09. Šťáva z endivie

 

     Endivie - štěrbák se podobá hlávkovému salátu a je také známá jako eskarol nebo chicoree.

 

     Endivie je blízce příbuzná pampeliškovým rostlinám a její chemické složení se jim víceméně podobá. Endivie obsahuje výživné látky, které stále potřebují zrakové orgány.

 

     Jestliže přidáme ke šťávě z endivie šťávu karotkovou, celerovou a petrželovou, dodáme výživné látky nervům a svalům zrakových orgánů, což vede k překvapivým výsledkům při léčbě očních vad. Pití půl až jednoho litru této směsi denně odstraní často oční potíže během několika měsíců tak, že se zraková síla vrátí a brýle se již nepotřebují.

 

     Šťávová směs karotka - celer - endivie pomáhá také při astmatu a senné rýmě za předpokladu, ze se příčina této choroby (obyčejně mléko nebo koncentrované škroboviny a produkty z cukru) vyškrtne navždy z jídelníčku.

 

     Kombinace endiviové šťávy s celerem a petrželí pomáhá při chudokrevnosti, funkčních srdečních potížích a působí jako posilující prostředek na srdce. Je také užitečná při onemocněních sleziny.

 

     Skoro každá směs endiviové šťávy povzbuzuje vylučování žluče, a tím je prospěšná při jaterních a žlučníkových poruchách.

 

Dr. Norman píše ve své knize:

     Zažil jsem jeden pozoruhodný případ. Jedna stará dáma onemocněla šedým zákalem a oslepla. Nejméně tři roky jí nebyla dávána žádná naděje, že by snad mohla ještě někdy vidět.

 

     Dověděla se o účinku čerstvých syrových zeleninových šťáv a rozhodla se tuto léčbu vyzkoušet. Dodržovala striktně nutné čisticí procedury, jako výplachy střev a nálevy, aby předešla všem poruchám v těle, které způsobují odpadové látky. Jedla jen syrovou zeleninu, saláty a ovoce, žádné koncentrované škrobové nebo cukrové produkty. 

 

Denně pila

  • 1l2 litru šťávy z karotky, celeru, petržele a endívie
  • 1l2 litru karotkové šťávy 
  • 1l2 litru šťávy z karotky, celeru, petržele a špenátu
  • 1/2 litru šťávy z karotky a špenátu

 

     Dříve než za rok se jí vrátil zrak v takové míře, že mohla číst lupou noviny a časopisy! Endivie je jeden z nejbohatších pramenů vitaminu A ze zelené zeleniny. 2

 

 

Novinky

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze