Jak zhubnout

Jak zhubnout

 

 

Jak zhubnout?
Několik důležitých pokynů od jednoho dřívějšího tlusťocha:

 1. Pořiď si přesnou váhu, která ukazuje i 50/100 g! Važ se každé ráno bez oblečení a váhu si zapisuj do zápisníku, do něhož si také poznačíš druh jídla a jeho množství.
   
 2. Pořiď si zrcadlo své velikosti, abys mohl pozorovat, jak syrová strava postupně tvé obliny okrajuje! Je málo příjemnějších věcí, než pohled na štíhlé tělo! Nic nedeprimuje více, než pohled na vzdouvající se břicho, dvojitou bradu nebo na ruce a nohy nafouknuté jako balony!
   
 3. Jez ovoce v takovém množství, kolik sneseš. Pamatuj však na již známé kombinace: nikdy najednou nejez kyselé ovoce se sladkým. Melouny jez samotné. Zpočátku budeš mít stále hlad.

  Vím to z mnoha dopisů a telefonátů. Tvá váha se ale dramaticky sníží, protože v důsledku absence soli zadržující vodu, se velké množství vyloučí. Tlustí zadržují hodně vody, protože jejich játra a ledviny nepracují správně. Mimoto proces látkové přeměny značně zeslábl a žlázy také nejsou aktivní, především štítná žláza!

  Hlad cítíš, protože tvé nemocné a nečinné buňky volají po dřívější vařené stravě. Zdravé buňky se neohlašují hned, protože máš k trávení k dispozici mnoho tukových rezerv. Většinou to také není žádný skutečný hlad, ale pouze chuť, kterou lze snadno uspokojit sklenicí vody. Přesto můžeš jíst klidně ovoce.
  Při této ideální stravě nikdy nemusíš hladovět! Později, když tvé staré nemocné buňky nedostanou žádnou mrtvou stravu a opět se vytvoří nové zdravé tkáně, hlad nepocítíš. Připomeň si, že i lidé, kteří se postí, po 2 - 3 dnech hlad nevnímají.
   
 4. Zelenina se zelenými listy a kyselé plody odbourávání tuků urychlují, neboť obsahují malé množství kalorií. Tím se sice rychle nasytíš, ale také jsi brzy hladový. Dostaneš se tak do tzv. nulové diety, protože spotřebuješ více kalorií, než kolik dostáváš! Někteří vegetariáni se diví, že mají stále podváhu a jsou vyzáblí, když jedí málo kalorickou zeleninu. Okurky, rajčata a paprika se k této zelenině počítají. Dosahují právě tohoto nulového stavu!
   
 5. Pravidlo zní: abys ztratil váhu musí být ztráta kalorií vyšší, než kalorická přizpůsobivost těla. Nezáleží na tom, známe-li kalorickou hodnotu toho či onoho potravinového výrobku. Protein obsažený v mase, způsobuje 70% ztrátu a tedy pouze 30% příjem energie. Je proto vyloženou hloupostí od bílkovin očekávat, že nám dají sílu. Naopak: docílíš pouze ztrátu energie. Tělo bílkoviny potřebuje k tvorbě buněk. Ale jen tolik, kolik je schopno zpracovat.

  Dr. Wendt již před 40 lety zjistil, že přebytečné bílkovinové kalorie se usazují ve vlásečnicích a v síťové mřížce jater a ucpávají je! Podle Dr. Atkinse je to vyvoláno skutečností, že dochází k negativní energetické bilanci (tzv. ketonová látková přeměna). To je pro naše tělo nevýhodné a nebezpečné! Také k tvorbě svalů se přebytečný protein přibírá pouze tehdy, když hodně cvičíš. Tělo přitom postrádá potřebnou sílu, protože, jak jsme si právě vysvětlili, je ztráta energie větší, než její zisk. Navíc masové a rybí bílkoviny při trávení procházejí hnilobným procesem. Lidé pak páchnou, a to nejen z úst. Nelibě voní i jejich pokožka.
   
 6. Snídaně s vejci, masem a slaninou také vedou k negativní bilanci. Naše tělo během noci uskladní asi 2 000 kalorií jako glykogeny - pohotovostní rezervu. Ráno proto v podstatě nepotřebujeme vůbec jíst. Pro konzumenty ovoce, proto platí: ráno jez ovoce bohaté na tekutiny a pij ovocné šťávy. Tím nejvíce napomůžeš vylučování jedů, které se nahromadily přibližně do čtyř hodin! Kdo musí těžce pracovat, může zařadit druhou snídani ze sladkého ovoce!
   
 7. Tuky ve stravě se ihned přidají k již hotovým tukům, protože naše tělo vždy použije jen nejsnadněji přetvořitelné látky. Sacharidové ovoce je proto soustavně připraveno jako "urychlovač", kdežto zelenina jako "potrava z druhé ruky" potřebuje poněkud delší dobu. Jsou-li k dispozici sacharidy - ovoce a zelenina a jako třetí (už ne tak dobrá potrava) obilný škrob, vezme si tělo uhlohydráty a tuk nechá putovat k tuku. Poučení: chraň se tuku, je zbytečný a v přírodě se jako izolovaný nevyskytuje. Tuk je průmyslovým výrobkem, včetně másla.
   
 8. Dojde-li k tomu, že ztráta váhy je podstatně větší, než je tvoje ideální váha, pak věz, že se tvoří nové tkáně, které tě opět dovedou k ideální váze. Jen ten, kdo má oslabenou látkovou výměnu, by měl jíst mnoho sladkého ovoce, sušeného ovoce, ořechů a semen. K tomu je zapotřebí tělesná práce anebo cvičení posilující svaly, tedy např. cvičení s činkami.

  Jako dřívější tlusťoch se musím hodně namáhat, abych nepřekročil 75 kg. I zdravá, na kalorie bohatá, především sladká syrová ovocná strava může způsobit tloustnutí, když zanedbáš tělesnou práci. Všeobecně však každý dosáhne normální váhy, kterou mu přisoudila příroda. Pro ty vyzáblé, kteří nikdy neměli se svou váhou problémy to znamená, že i při syrové ovocné stravě mohou přibrat!
   
 9. Málokdy se stává, že by se někdo syrovou ovocnou stravou přejedl. Zdravé tělo si poradí i s přebytkem ovocné stravy. Dosáhl-li jsi určitého zdravotního stupně, nemůžeš už jíst. Nasytíš se třetinovým množstvím (oproti vařené stravě). Obzvláště jíš-li monojídla, která jsou nejzdravější. Jez někdy banány a brzo poznáš, že už nemůžeš.

  Při "dobré měšťanské stravě" s kořením a stimulátory se do tebe vždy dokázalo vměstnat více! Nějaký ten koutek si vždy najdou dezerty...
  sýry uzavřou žaludek... a vařená mrtvá strava, která vede k nadváze - a nemoc je na cestě!

 

 

 

Novinky

 

 

 

Každé přejídání, každá variace i zdravé stravy
vede k obžerství a náruživosti,
pamatuj si to!


 

     Po několika měsících ovocné stravy si tvé tělo zvyklo a senzace prázdného žaludku pominula. Právě lehká stravitelnost této syrové stravy tě činí připraveným a silným na prospěšnou práci. Menší potřeba spánku ti umožní prodloužit si velmi cennou dobu, která se už nikdy nevrátí.

 

"Nejbližší úkol našeho života je zcela jasný.
Spočívá v nahrazení dosavadního života zaměřeného na boj a násilí,
životem spočívajícím na lásce a zdravém rozumu!"
(Tolstoj)

 

 
Proč by ses měl nadváhy stále zbavovat?

 • Tuky způsobují funkční poruchy.
 • Tuky oslabují tvou sílu.
 • Tuky zkracují tvůj život.
 • Otylost je nemoc.
 • Otylost je v každém věku nezdravá.
 • Otylost způsobuje poruchy tvého intimního života.

 

Normální váha je základem uvědomělého zdravého života.
Využij svou možnost volby!

 

Je ovocná strava vhodná také pro otylé děti a starce?
Jistě, je nejlepší stravou pro všechny lidi!

 

 

Novinky

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze