10-24. Šťáva ze zelí ***

Sledování video textu

 

 

     Dvanácterníkové vředy reagují skoro zázračně na pití šťávy ze zelí. Jedinou nevýhodou je často nadměrná plynatost. Čistá karotková šťáva může být použita se stejným účelem a mnohým chutná lépe.

 

     Zelí působí výborně jako čistič a jako prostředek k redukci váhy. Někdy způsobuje lehkou nevolnost, protože - jak už bylo řečeno - po vypití se tvoří plyny ve střevech. Tato plynatost je následek uvolnění zahnívajících odpadových látek ve střevech. Tím se uvede do pohybu jistá chemická reakce; je to zcela přirozený pochod. Sirovodík, hnilobně páchnoucí plyn, je produkt čisticích látek ve šťávě, které působí na odpadové látky a rozpouští je. Výplachy střev podporují vyměšování jak nadměrně vytvořených plynů, tak odpadových látek, ze kterých plyny vlastně vznikají.

 

     To nejcennější, co na zelí je, je jeho vysoký obsah síry a chloru a poměrně vysoký obsah jodu. Spojení síry s chlorem je účinné při čištění sliznice žaludeční a sliznic zažívacího ústrojí za předpokladu, že se šťáva pije syrová, bez přidání soli.

 

     Nadměrná plynatost po pití šťávy, buď čisté nebo ve směsi s jinými šťávami, může být známkou abnormálního nahromadění jedovatých odpadových látek v zažívacím ústrojí. V tomto případě se doporučuje, než začnete pít větší množství šťávy, střeva jednou pořádně vyčistit a to tak, že denně, po dva až tři týdny pijete karotkovou šťávu čistou, nebo smíchanou se špenátovou a denně si děláte nálevy. Ukázalo se, že šťáva ze zelí je neocenitelný čistič, zvláště při nadváze a otylosti.

 

Novinky

 

     Syrová šťáva z karotky smíchaná se syrovou šťávou ze zelí je vynikajícím pramenem vitaminu C, který pomáhá při zánětu dásní, vedoucím k paradontóze. Vařením se zničí účinek enzymů, vitaminů, minerálií a solí. 50 kg vařeného nebo v plechovkách konzervovaného zelí, má stejnou výživnou hodnotu jako čtvrt litru správně připravené čisté syrové šťávy.

 

     Šťáva ze zelí se s úspěchem používá při vředech a ke zmírnění zácpy. Protože je zácpa často příčinou nečisté pleti, pomáhá šťáva i v tomto směru.

 

Přidání soli k zelí nebo jeho šťávě je nejen škodlivé,
ale zničí i jejich hodnotu.

 

 

 

Šťáva ze zelí je jednou z nejvíce prospěšných šťáv pro lidské zdraví, která je oblíbená pro své mnoho zdravotních přínosů. Níže je uveden seznam několika benefity pití šťávy ze zelí pro lidské zdraví:

 

1.      Podporuje trávení
- šťáva ze zelí obsahuje velké množství vlákniny, která pomáhá udržovat trávicí systém zdravým a v dobré kondici. Šťáva ze zelí také obsahuje mnoho živin a probiotik, které pomáhají udržet trávicí proces v pohybu. Také obsahuje látky, které podporují tvorbu kyseliny žaludeční a trávení tím podporují.
 

2.      Detoxikuje tělo
- šťáva ze zelí obsahuje mnoho antioxidantů a jiných látek, které pomáhají eliminovat toxiny z těla. Pravidelná konzumace této šťávy může tělu pomoci zbavit se nežádoucích látek.
 

3.      Podporuje zdraví srdce
- šťáva ze zelí obsahuje látky, které mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a také regulovat krevní tlak. Pravidelná konzumace této šťávy může tedy pomoci snížit riziko srdečních onemocnění.
 

4.      Podporuje imunitu
- šťáva ze zelí je bohatá na vitamín C, který pomáhá posilovat imunitní systém a chrání proti nachlazení a jiným nemocem. Vitaminy C a E podporují zdravou imunitu a chrání tělo před škodlivými účinky volných radikálů.
 

5.      Může pomoci snížit riziko rakoviny
- pravidelná konzumace šťávy ze zelí může pomoci snížit riziko některých typů rakoviny, jako je například rakovina prsu, tlustého střeva nebo žaludku.
 

6.      Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi
- šťáva ze zelí má nízký glykemický index, což znamená, že pomalu uvolňuje cukr do krve. To může pomoci udržovat hladinu cukru v krvi stabilní.
 

7.      Podporuje zdravou kůži
- šťáva ze zelí obsahuje mnoho vitaminů a minerálů, jako je vitamín C a síra, které jsou klíčové pro zdravou kůži. Konzumace šťávy ze zelí může pomoci zlepšit vzhled kůže a zlepšit její texturu.
 

8.      Pomáhá snižovat záněty
- šťáva ze zelí obsahuje mnoho antioxidantů, jako jsou polyfenoly a glukosinoláty, které pomáhají snižovat záněty v těle. To může pomoci snížit riziko některých zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby a rakovina.
 

9.      Podporuje zdravý metabolismus
- šťáva ze zelí obsahuje mnoho vitaminů a minerálů, jako je vitamín B6 a hořčík, které jsou klíčové pro zdravý metabolismus. Konzumace šťávy ze zelí může pomoci udržovat metabolismus v pohybu a podpořit zdravou hmotnost.
 

Šťáva ze zelí může být pro některé lidi obtížně stravitelná a může způsobit nadýmání a plynatost. Doporučuje se proto začít s menšími dávkami a postupně zvyšovat.

 

Šťáva z červeného zelí obsahuje mnoho živin a bioaktivních látek, které jsou prospěšné pro lidské zdraví. Mezi benefity pití šťávy z červeného zelí patří:

 1. Vysoký obsah vitamínu C
  - Šťáva z červeného zelí je bohatá na vitamín C, což je antioxidant, který podporuje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat proti infekcím.
   
 2. Antioxidanty
  - Šťáva z červeného zelí obsahuje také jiné antioxidanty, jako jsou flavonoidy a anthokyaniny, které pomáhají chránit tělo před volnými radikály a snižují riziko vzniku některých chronických onemocnění.
   
 3. Detoxikace těla
  - Šťáva z červeného zelí obsahuje sulforafan, což je látka, která pomáhá detoxikovat tělo a chránit ho před škodlivými látkami.
   
 4. Podpora trávení
  - Šťáva z červeného zelí obsahuje enzymy, které pomáhají trávení a mohou pomoci snížit nadýmání a plynatost.
   
 5. Snížení krevního tlaku
  - Šťáva z červeného zelí může pomoci snížit krevní tlak, což je užitečné pro lidi s vysokým krevním tlakem.
   
 6. Podpora zdravé pokožky
  - Vitamín C a další antioxidanty obsažené v šťávě z červeného zelí pomáhají udržovat zdravou pokožku, snižují výskyt akné a podporují produkci kolagenu.
   
 7. Snížení rizika vzniku některých typů rakoviny
  - Některé látky obsažené v šťávě z červeného zelí mohou pomoci snížit riziko vzniku některých typů rakoviny, jako je rakovina tlustého střeva.

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze