10-03. Šťáva z ananasu ***

 

     Ananas obsahuje skoro 90% vody a je bohatý na draslík, vápník a sodík. Protože obsahuje velké množství síry a chloru, má vynikající čisticí schopnost.

 

     V ananasu je mimoto obsaženo množství kyselin, především kyselina citrónová, maleinová a tartarinová, které pomáhají v této organické formě při zažívání a působí močopudně.

 

     Přestože konzervováním ztrácí organické části svou vitalitu, může nám být pití ananasové šťávy z dózy prospěšné za předpokladu, že do ní nebyl přidán cukr. 2

     Tato šťáva je velice lahodná, může se do ní přidat i jablko

 

Novinky

 

 

1.     Podporuje hojení ran a zánětů
- díky enzymu bromelainu ananasová šťáva pomáhá urychlit hojení ran a zánětů, což může být užitečné pro lidi s poraněními nebo zánětlivými stavy.
 

2.     Zlepšuje trávení
- enzymy v ananasové šťávě pomáhají rozkládat bílkoviny a tuky v potravě, což zlepšuje trávení a snižuje pravděpodobnost trávicích problémů.
 

3.     Podporuje zdraví srdce
- ananasová šťáva obsahuje antioxidanty, které mohou chránit srdce před poškozením volnými radikály a snižovat riziko srdečních onemocnění.
 

4.     Snížení hladiny cholesterolu
- některé studie naznačují, že ananasová šťáva může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi, což může snížit riziko srdečních onemocnění.
 

5.     Pomáhá s detoxikací těla
- ananasová šťáva obsahuje enzymy a antioxidanty, které pomáhají tělu odstraňovat toxiny a odpadní látky. To může být užitečné pro lidi, kteří chtějí detoxikovat své tělo nebo se zbavit škodlivých látek z prostředí.
 

6.     Zlepšuje imunitu
- ananasová šťáva obsahuje vitamín C a další antioxidanty, které podporují zdravou funkci imunitního systému a pomáhají chránit tělo před infekcemi a nemocemi.
 

7.     Pomáhá při boji proti zánětlivým onemocněním
- bromelain, enzym obsažený v ananasové šťávě, má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci snížit zánětlivé procesy v těle.
 

8.     Zlepšuje zdraví pokožky
- díky obsahu vitamínu C a antioxidantů může ananasová šťáva pomoci chránit pokožku před poškozením volnými radikály a zlepšovat její zdraví.
 

9.     Podporuje zdraví kostí
- ananasová šťáva obsahuje minerály, jako je vápník, které jsou důležité pro zdravé kosti a zuby.
 

10.  Zlepšuje zrak
- díky obsahu vitamínu A a dalších antioxidantů může ananasová šťáva pomoci chránit oči a zlepšovat zrak.
 

11.  Pomáhá s hubnutím
- ananasová šťáva obsahuje málo kalorií a může pomoci snížit chuť k jídlu a podpořit metabolismus, což může být užitečné pro lidi, kteří chtějí zhubnout.
 

12.  Snižuje riziko rakoviny
- díky antioxidantům může ananasová šťáva pomoci chránit tělo před poškozením DNA, které může vést k vývoji rakoviny.
 

13.  Zlepšuje krevní oběh
- ananasová šťáva obsahuje látky, které pomáhají rozšiřovat krevní cévy a zlepšují průtok krve, což může být užitečné pro lidi s problémy s krevním oběhem.

14.  Pomáhá při boji s artritidou
- bromelain obsažený v ananasové šťávě má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci snížit zánět v kloubech, což může být užitečné pro lidi trpící artritidou.
 

15.  Podporuje zdravý metabolismus
- ananasová šťáva obsahuje enzymy, které podporují trávení a zlepšují metabolismus, což může pomoci udržet zdravou váhu a snížit riziko metabolických poruch.
 

16.  Zlepšuje náladu
- ananasová šťáva obsahuje aminokyselinu nazývanou jako tryptofan, která je prekurzorem hormonu serotoninu, známého jako "hormon štěstí". Díky tomu pití ananasové šťávy může pomoci zlepšit náladu a snížit úzkost a stres.
 

17.  Pomáhá zlepšovat trávení a metabolismus díky obsahu bromelainu.
 

18.  Má protizánětlivé účinky a může pomoci při léčbě zánětů a bolesti kloubů.
 

19.  Podporuje regeneraci tkání a rychlejší hojení ran.
 

20.  Obsahuje antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a snižují riziko některých chorob.
 

21.  Má antikoagulační účinky, které pomáhají snižovat riziko srdečních onemocnění a mrtvice.
 

22.  Podporuje zdravé krevní cévy a snižuje riziko vysokého krevního tlaku.
 

23.  Pomáhá udržovat zdravou funkci ledvin a podporuje vylučování toxických látek z těla.
 

24.  Může pomoci snižovat hladinu cholesterolu v krvi a snižovat riziko srdečních chorob.
 

25.  Má diuretické účinky, které pomáhají odstraňovat nadbytečnou tekutinu z těla a snižovat otoky.
 

26.  Může pomoci při boji proti zubnímu kazu a zubnímu plaku díky obsahu enzymů a kyselin.
 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze