10-40. Šťáva ze ředkviček

 

     Šťáva se získává z listů a z kořenů, ale nemá se nikdy pít čistá, protože má příliš silný účinek. Spolu s karotkovou šťávou obnovuje v těle tonus sliznic. Šťáva je nejúčinnější, když ji vypijeme asi za hodinu po snězení křenové kašičky. Hojí sliznice a čistí tělo od hlenu, který byl křenovou kašičkou rozpuštěn, a současně podporuje obnovování sliznic.

 

     Skoro třetinu přírodních látek v ředkvičkách tvoří draslík a asi třetina z těch zbývajících dvou třetin je sodík. Obsah železa a hořčíku je vysoký. Přičítá se jim léčivé působení na sliznice.

 

     Obyčejně není k odstranění hlenů z vedlejších nosních dutin žádná operace nutná. Může sice část hlenů odstranit, ale její následky mohou být katastrofální. Křenová kašička vedla často k trvalému vyléčení. Zahlenění je následek nadměrného pití mléka a nadměrné konzumace koncentrovaných škrobových výrobků jako chleba, rýže a obilovin. 2

 

Novinky

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze