10-50. Šťáva z tuřínu *****

Sledování video textu

 

 

     Žádná zelenina neobsahuje tolik vápníku jako šťáva z tuřínových listů. Vápník tvoří více než polovinu všech minerálií a solí.

     Šťáva je proto vynikající živina pro rostoucí děti a pro každého, kdo trpí řídnutím kostí v jakékoli formě, včetně zubů. Jestliže smísíte šťávu z tuřínových listů se šťávou karotkovou a pampeliškovou, dostanete nejúčinnější prostředek ke zpevnění zubů a kostní struktury v celém těle. Vysoký obsah hořčíku v pampelišce dohromady s vápníkem z tuřínových listů a s prvky obsaženými v karotce dají společnými silami pevnost a sílu kostní tkáni.

 

     Obsah draslíku je v tuřínové šťávě také vysoký, a proto je silně alkalická, zvláště když se mísí s karotkovou a celerovou šťávou. Je vynikajícím prostředkem proti překyselení. Mimoto obsahují tuřínové listy mnoho sodíku a železa.

 

Ačkoli to zní podivně, je nedostatek vápníku často zaviněn
pitím pasterizovaného kravského mléka.
K nedostatku vápníku vede i neustálá konzumace
koncentrovaných moučných, obilných a cukrových výrobků.

 

 

     Přestože mají tyto výrobky neobyčejně vysoký obsah vápníku, je tento druh anorganický stejně jako vápno, ze kterého se dělá cement. Tělesné buňky a tkáně nemohou tento druh anorganického vápníku použít ke konstruktivním účelům. Krev si ho musí tedy odstranit z cesty, aby nerušil její práci.

 

     Tak jako my odklidíme stranou věci, které nám překážejí při práci, tak odsune krev mnoho anorganických atomů do konečných cév. Protože jsou k tomu účelu cévy tlustého střeva zvláště vhodné, dostanou obyčejně stále více tohoto odpadu, až se rozšíří tak, že dělají potíže, a pak mluvíme o hemoroidech.

 

Protože denní strava většiny lidí obsahuje nadměrné množství
denaturovaných, anorganických potravin, je přirozené,

že polovina lidí pravděpodobně hemoroidy má a ví to,
zatímco druhá polovina je možná také má, ale neví to.

 

Novinky

 

     Neznám ani jediný případ hemoroidů u dospělých v každém věku, kteří by se byli celý život zříkali anorganických potravin.

     Na druhé straně vidím nekonečné číslo těch lidí, kteří se pokusili léčit tuto chorobu pomocí injekcí, elektrické koagulace a chirurgie bez trvalých výsledků, protože byl léčen symptom a ne příčina.

 

     Měl jsem jeden typický případ. Byl to prominentní advokát, pro kterého byly bolestivé hemoroidy nanejvýš trapné, protože nemohl ujít kousek cesty, aniž by nemusel na prvním nenápadném místě zastavit a hemoroidy dovnitř vtlačit.

    Tento muž pil mnoho měsíců rozličné šťávy, aniž by se někomu svěřil se svým problémem. Změnil lehce svou výživu, ale jedl stále své maso, brambory, chléb, své omelety a ostatní škodlivé potraviny. Jeho choroba se tím ovlivnila pozitivně jen málo nebo vůbec ne.

     Jednoho dne se vsadil s majitelem šťávového baru, kde byl pravidelným zákazníkem, že žádná šťáva nemůže hemoroidy vyléčit. Načež byl vyzván, aby pil denně litr směsi z karotky, špenátu, tuřínu a řeřichy potoční, přísně dodržoval stravu ze syrové zeleniny, salátů a ovoce a vyčkal výsledků.

     Méně než za měsíc přišel do šťávového baru a jásal. Po drobné vyšetření u jeho lékaře bylo negativní, po hemoroidech ani stopa.

 

     Není to ojedinělý případ. Tato směs šťáv pomohla nespočetným trpícím, jestliže se drželi přirozených potravin a přirozené životosprávy.

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze