10-35. Šťáva ze zelené papriky

 

    Tato šťáva má vysoký obsah křemíku, který nutně potřebují naše vlasy a nehty. Také slzné kanálky a mazové žlázy těží z této šťávy.

 

     Spolu s karotkovou šťávou, v poměru jedna čtvrtina až polovina paprikové k třem čtvrtinám až polovině karotkové šťávy, je vynikajícím prostředkem při nečisté pleti především tehdy, když odstraňujeme pravidelnými nálevy nebo výplachy odpadové látky z tlustého střeva, přičemž vnitřní čisticí procesy jsou přednější.

 

     Kdo je obtěžován plynatostí zažívacího kanálu a trpí kolikami nebo bolestmi břicha, tornu se velice uleví, jestliže bude pít denně nejméně půl litru této šťávové směsi společně s půl litrem směsi karotka-špenát.

 

     Tyto šťávy se přirozeně nemusí vypít najednou. Jestliže je pijeme ve dvou až tříhodinových odstupech, jsou výsledky dokonce lepší. Já dávám přednost pití před jídlem, nebo mezi jednotlivými jídly. 2

 

Šťáva z červené papriky má stejné účinky

 

 

Novinky

 

 

Pití šťávy ze zelené papriky může mít následující benefity pro lidské zdraví:

 1. Obsahuje vitamín C
  - zelená paprika je bohatá na vitamín C, který pomáhá posilovat imunitní systém a chránit tělo před infekcemi.
   
 2. Podporuje trávení
  - zelená paprika obsahuje vlákninu, která podporuje trávení a zlepšuje průchodnost střeva.
  - obsahuje vlákninu a další složky, které mohou pomoci snižovat hladinu LDL cholesterolu v krvi, což snižuje riziko srdečních onemocnění.
   
 3. Může pomoci s hubnutím
  - Zelená paprika je nízkokalorická a obsahuje mnoho vlákniny, což může pomoci snížit hladinu hladu a podpořit hubnutí.
   
 4. Podporuje zdravé srdce
  - zelená paprika obsahuje flavonoidy, které mohou pomoci snížit riziko srdečních onemocnění tím, že snižují hladinu cholesterolu v krvi.
   
 5. Pomáhá udržovat zdravou kůži
  - zelená paprika obsahuje vitamín E, který pomáhá udržovat zdravou kůži a chrání ji před poškozením volnými radikály.
   
 6. Pomáhá udržovat zdravé oči
  - zelená paprika obsahuje lutein a zeaxanthin, které jsou důležité pro zdraví očí a mohou pomoci snížit riziko očních onemocnění jako je například šedý zákal, a jako prevence onemocnění např. degenerace makuly.
   
 7. Obsahuje vitamín C
  - zelená paprika je vynikajícím zdrojem vitamínu C, který podporuje imunitní systém, zvyšuje absorpci železa a pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem.
   
 8. Podporuje zdraví kůže
  - díky obsahu vitamínu C, který pomáhá v boji proti poškození způsobeném slunečním zářením a volnými radikály, může zelená paprika pomoci udržet zdravou a mladistvou pleť.
   
 9. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu
  - zelená paprika obsahuje vlákninu a další složky, které mohou pomoci snižovat hladinu LDL cholesterolu v krvi, což snižuje riziko srdečních onemocnění.
   
 10. Podpora zdravého krevního cukru
  - zelená paprika obsahuje hořčík a draslík, které jsou důležité pro udržení zdravé hladiny cukru v krvi.
   
 11. Zdravá kůže
  - obsahuje vitamín E, který pomáhá udržovat zdravou kůži.
   
 12. Podpora zdravého imunitního systému
  - zelená paprika obsahuje vitamín C, který je důležitý pro zdravý imunitní systém a podporu boje proti infekcím.
   
 13. Snížení rizika rakoviny
  - zelená paprika obsahuje antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před poškozením a snižují riziko vzniku některých typů rakoviny.
   

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze