6f. Bolení v krku

Sledování video textu

 

 

BOLENÍ V KRKU

     Bolesti v krku mohou mít jednu nebo více příčin. Nejdříve musíme podotknout, že ústa jsou hlavním orgánem, kterým se „mnoho“ dostává do lidského těla. Dýcháme pravidelně, každou minutu, ve dne, v noci. Co vdechujeme? Přirozeně vzduch, který je náhodou v atmosféře, ve které se nalézáme. Vzduch je sice složen z dusíku a kyslíku, ale v dnešní době jsme prakticky obklopeni jakousi aurou, ke které v neposlední řadě patří nespočetné množství, pro nás neviditelných bakterií a virů.

 

     Krk je opatřen ochrannými zařízeními, které brání těmto škůdcům vniknout do těla - ale jen po určitou hranici. V čistém těle nemohou bakterie existovat, protože se živí „mrtvolami“.

 

     Byly k tomu stvořeny, aby likvidovaly zahnívající odpad. Jestliže v těle žádné odpadové látky nejsou, není také nic, čím by se živily. Kde neexistuje žádná hmota k zachování života, život zanikne. Když se tedy dostaví bolesti v krku - kde se tu vzaly? Jsou přirozeným následkem dráždění bakterií, které se pohybují v oblasti krku - a upomínka, co možná nejrychleji vyčistit tělo. Je-li krk podrážděn, hledejme příčinu dráždění v čističce těla, tedy v tlustém střevě.

 

Novinky

 

     Pozoroval jsem znovu a znovu, že u lidí s prvními příznaky bolení v krku, potíže zmizely ihned po vysokém nálevu následovaným střevními výplachy.

 

     Před léty jsem měl příležitost podniknout cestu do Mexika, kde jsem se chtěl zdržet nejméně dva až tři týdny, v doprovodu jednoho lékaře. V noci před odjezdem jsem si udělal nálev, přestože jsem neměl pocit, že ho potřebuji. Mimoto jsem si věci nutné k nálevu přibalil do kufru. Vrátil jsem se z cesty zdráv, zatímco můj přítel, který nežil tak „uvědoměle“ co se týká tlustého střeva, přijel s amébovou úplavicí.

 

     Jsem si jist, že by se byl můj přítel také vrátil zdravý domů, kdyby si byl býval provedl před odjezdem několik nálevů. Bydleli jsme ve stejném hotelu a jedli všechna jídla společně.

 

     Často mi telefonují studenti a přátelé před odjezdem do zahraničí a pokud jsem to mohl kontrolovat, vrátili se všichni z cest zdraví domů, jestliže provedli preventivní opatření - očistu tlustého střeva. Dva nebo tři, kteří se po návratu ohlásili, udali určité zažívací potíže a bolení v krku, přiznali se však, že se o svoje tlusté střevo vůbec nestarali.

 

     Přestože je tlusté střevo od krku vzdáleno šedesát až devadesát centimetrů a žádné postřehnutelné spojení mezi oběma neexistuje, přesto je to nesporná skutečnost, že spojitost zde je, i když se to zdá být při nejmenším podivuhodné.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze