10-27. Šťáva z lociky

 

     Ačkoliv locika patří do rodiny salátů, má zcela jiné chemické složení než hlávkový salát. Pochází z ostrova Cos na řeckém archipelu a ve Velké Británii je známa jako Cos-salat.

     Šťáva z lociky s přidáním malého množství mořských řas má podle mých zkušeností vlastnosti, které podporují kůru nadledvinek při vylučování jejich hormonu adrenalinu, udržujícího tělo v rovnováze.

 

     Její zvláštní hodnota spočívá v bohatém obsahu sodíku. Obsah sodíku je o 60% vyšší než obsah draslíku. Tímto se stává jednou z nejužitečnějších šťáv, například při Addisonově chorobě, při které jsou postiženy nadledvinky. Aby mohly nadledvinky vyrovnávat deficit hormonu své kůry, potřebují velké množství organického sodíku při relativně nízkém podílu draslíku.

 

     Při léčbě Addisonovy choroby jsem viděl pozoruhodné výsledky, když se denně pily čerstvé syrové šťávy, ve kterých převažovalo toto složení. Ze stravy byly vyřazeny všechny koncentrované škrobové a cukrové výrobky, všechny druhy masa a všechna zelenina, která obsahovala mnoho draslíku ve srovnání k sodíku. To zúžilo výběr zeleniny a jejich šťáv na tuřín, celer, lociku, špenát a mangold. Mimoto byla ke stravě přidána granátová jablka, jahody, rajská jablíčka, fíky, med, mandle a ořechy.

 

     Ke každé výše jmenované šťávě byla přidána čerstvá šťáva z karotky. V některých extrémních případech se osvědčila karotková šťáva s trochou čerstvého syrového kozího mléka.

 

     Na tomto základě, a spolu s normálním očistným programem, střevními výplachy a nálevy, bylo dosaženo dobrých výsledků. 2

 

 

Novinky

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze