22. Co vám pomůže omládnout

Sledování video textu

 

    

    

     Nevím, jak vám utkvěly podrobnosti o "vyhladovění tlustého střeva a jeho následcích". Jistě si dovedete vzpomenout, že stěny střevní ochabnou, jestliže jednou ztratily tonus, protože jim chyběla správná výživa, která měla nervy a svaly udržet ve výkonné formě. Stěny střevní se pak podobají slupce salámu, která je jen málo nebo vůbec nenaplněná. V takovém stavu se tlusté střevo prověsí, prodlouží a vytvoří kličky, které ztěžují průchod střevního obsahu.

 

     Říkáme tomu pokles tlustého střeva (enteroptóza). Pokles každého orgánu vyvolává dojem, že je celé tělo ochablé. Za krátkou dobu potom, co se toto přihodí, objeví se v mnoha případech vrásky v obličeji, které nechají ochabnout bradu, okolí úst a oči. V každém případě mohou mít poklesy orgánů negativní účinek na organizmus, což vede k tomu, že se cítíme staří, vypadáme staře a unaveně, zvláště tenkrát, musíme-li delší dobu stát.

 

     Před několika lety objevil jeden starší muž, že se mu nepříjemný tlak v podbřišku, dostavující se po delším stání zmírní, jestliže si lehne na šikmé prkno hlavou dolů, pokud si vyšší konec prkna položí na nízkou stoličku. Když použil toto prkno vícekrát za den na pár minut, všiml si za několik dnů, že se jeho stolice zlepšila a stala se přirozenější. Hledal vysvětlení pro toto zlepšení a objevil, že si jeho ochablé tlusté střevo v této šikmé poloze odpočinulo. Mělo příležitost posunout se do své normální polohy, pasáž střevního obsahu neměla tolik překážek a vylučování se zlepšilo.

 

     Používal své "šikmé prkno" pravidelně a denně dál a poznal brzy, že mu to přináší užitek v mnoha směrech. Vstával z prkna odpočinut a spokojen. Ačkoliv byl starý, cítil se za nějaký čas omládlý, choval se tak a také tak vypadal. Šikmé prkno mu bezpochyby pomohlo omládnout.

 

     Doporučoval jsem potom lidem, aby takové prkno používali a dostával jsem spokojené a děkovné dopisy. Náš pacient nepoužíval potom prkno jenom k odpočinku, ale k posílení celého těla. Ležel na zádech hlavou dolů a nohama pohyboval ve vzduchu jako při jízdě na kole, nebo balancoval na zádech, zatímco zvednutýma nohama pohyboval doprava a doleva. Zádové obratle se staly elastičtějšími a celé tělo pohyblivějším.

 

     Považuji takové jednoduché zařízení za vynikající prostředek k uvolnění pokleslých orgánů a podpoře funkce střeva a vůbec k umožnění tréninku pro nespočetné části našeho těla, které v denním životě lehkomyslně zanedbáváme. Použijte v každém případě "šikmé prkno" jako prostředek k omládnutí!

 

     Spousta lidí musí být někdy mnoho hodin nepřetržitě na nohou. Často mívají nepříjemný pocit v  krajině žaludeční, že se sami sebe ptají, jestli to ještě vůbec nějakou minutu vydrží. Víme, že je to zaviněno nesprávnou výživou a nedostatečným vyprazdňováním odpadu z těla. Přesto šikmé prkno přineslo mnoha lidem velký užitek a pomohlo jim odbourat přepracování. "Odpočinek" tlustého střeva se projevil příznivě na celé tělo.

 

     Jiná pomoc pro všechny, kteří chtějí omládnout, je masáž vibrátorem.

 

Novinky

 

     Jestliže se dítě uhodí, pospíchá maminka, aby mu třením poraněného místa zmírnila bolesti, zatím co dědeček si pořádně masíruje revmatické koleno, když se bolesti vystupňují. Považujeme elektrický vibrátor v moderní domácnosti za nepostradatelný. Může se použít k masáži pokožky na hlavě k zlepšení a ulehčení činnosti krevních kapilár. Masírováním obličeje a krku se zlepší funkce kůže. Masáž vibrátorem je nejen příjemná, ale u mnoha chorob užitečná, je třeba ovšem se poradit s  lékařem.

 

     Každý, kdo jednou zkusil masírovat zádové svalstvo podél páteře nebo svaly dolních a horních končetin, ví, jaká je to tvrdá práce. Pohybujeme-li vibrátorem po hřbetu ruky, zesílí se energií vibrátoru jemné pohyby prstů. Vibrující pohyby působí do hloubky - bez tlaku. Tím se povzbudí krevní oběh kůže, ale i těch nejvnitřnějších orgánů, aniž bychom museli prstem zatlačit. Takto je možno poskytnout sobě, ale i jiným, účinnou masáž, která je příjemná, uvolňuje a osvěžuje.

 

     Masáž je úkon, který by se měl často používat. Velmi jemná masáž je dokonce u zánětlivých procesů vhodná. Pomůže u poraněných kloubů a zlomenin. Mnohdy pomůže masáž vibrátorem při únavě rychleji než odpočinek. Jsme-li unaveni a nemáme čas si zdřímnout, může pomoci vibrátor stimulací energie. Po namáhavých cvicích je masáž vibrátorem velmi vhodná, zesílí krevní cirkulaci v masírované části těla, která odbourá únavu způsobující odpadové látky, uklidní nervy a zmírní napětí. Domnívám se, že vibrátor je užitečný přístroj.

 

     V obchodech se nabízí mnoho dobrých masážních přístrojů. Chtěl bych ale ještě jednou varovat před použitím vibrátoru u různých chorobných stavů bez konzultace lékaře - například u poranění, spálenin, kožních vyrážek, ekzémů, u poškození cév, u tumorů, abscesů, zánětu kloubů a také v těhotenství. 17

 

 

Novinky

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze