10-02. Mořské řasy ***

Sledování video textu

 

 

     Miliony let smýval déšť půdu a písek vrstvu po vrstvě z hor, pahorků a zbývající krajiny. Toto všechno se usazovalo na dně mořském a učinilo ze dna oceánů tu nejúrodnější půdu na světě.

     Kdybych jedl maso, jedl bych ryby. Protože se ryby živí tím, co je v moři a řekách, má přirozeně jejich maso více elementů, minerálií a stopových prvků než kterýkoli jiný zvířecí produkt.

 

     Co se týče rostlin, patří mořské řasy k našim nejcennějším přídatným potravinám. Jejich kořeny se nalézají často 6.000 až 9.000 metrů pod mořskou hladinou, jejich výhonky jsou hnány k povrchu, kde za pomoci slunečních paprsků vypučí a vytvoří lístečky.

     Tyto lístečky jsou známé jako červené řasy a jsou ve Skotsku, Irsku a mnohých jiných zemích důležitou přílohou k jídlům. Ve Spojených státech amerických a v Kanadě jsou sušené listy červených řas zdravým doplňkem potravy.

     Řasy s velkými listy se obyčejně suší, rozdrtí nebo pomelou a používají se ve formě prášku nebo granulek.

 

     Mořské řasy jsou vynikajícím pramenem organického jódu a stopových prvků, jejichž potřebu nemůžeme pokrýt naší normální zeleninou a saláty.

     Uvědomíme-li si, že více než 59 prvků potravy je v rozpuštěné formě obsaženo v mořské vodě, pochopíme, jakou hodnotu mají potraviny z moře.

 

     Je to následujících 59 prvků:

     Šestnáct z nich nazýváme "základními" atomovými prvky, zbývající čtyřicet tři jsou prvky stopové, ty jsou skoro nezjistitelné, ale pro zdraví člověka životně důležité. V následujícím seznamu jsou "základní" prvky označeny hvězdičkou (*) a zvýrazněny.

 

aktinium

jód*

síra*

argon

kobalt

skandium

arzen

křemík*

sodík*

baryum

kyslík*

stříbro

bór

lanthan

stroncium

bróm

lithium

tantal

cer

mangan*

thallium

cezium

měď

thorium

cín

neptunium

thullium

dusík*

olovo

uran

draslík*

osmium

uhlík*

erbium

platina

vápník*

fluor*

plutonium

vodík*

fosfor*

radium

vizmut

hliník

rhedium

yttrium

hořčík*

rtuť

zinek

chlór*

rubidium

zirkonium

chrom

ruthenium

zlato

indium

samarium

železo*

iridium

selen

 

 

Novinky

 

 

     Jestliže používáte řasy s mírou, můžete si být jisti, že opatříte organizmu přinejmenším některé stopové prvky, které jsou pro vaše zdraví důležité, ale nejsou obsaženy ani v zelenině, ani v salátech, ani v ovoci.

 

     U nás na stole stojí obyčejně slánka naplněná granulemi z mořských řas a talíř s červenými řasami, které jíme spolu s našimi saláty a šťávami.

 

     Když přidáte k draslíkové šťávové směsi (karotka, petržel, celer a špenát) trochu řas, zvýšíte její účinek a zjistíte, že je pro žlázový systém, především pak pro štítnou žlázu, velice prospěšná. Řasy koupíte v  obchodech s biologickými potravinami. 

 

Nedávejte do svého jídla žádný jod z lékárny!

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze