6. Jak zvětšíte svou duševní sílu

Sledování video textu

 

 

     Viděli jste již někdy nemocného psa, nemocnou kočičku nebo nemocné telátko?

     Vzpomeňte si, jak jste byli zničení, když jste byli sami nemocní. Nemohli jste ani správně myslet! Je vám jasné, co to znamená nemoct ani správně myslet? Ruku v ruce s myšlením jde i zdraví. Vím to z vlastní zkušenosti. Jestliže píši o zářícím zdraví, pak pracuji na tématu, ve kterém se dobře vyznám.

 

     Existuje mnoho stupňů zdraví. Například pocit cítit se dost dobře, abychom mohli říct: "Daří se mi poměrně dobře."

     Nebo pocit zdraví, který nám dovolí říct: "Mně by se dařilo dobře, kdyby nebylo těch bolestí kloubů!"

     Někdo jiný zase řekne: "Jdu od doktora, který mi řekl, že mi nic nechybí. Přál bych mu, aby se cítil tak, jako se cítím já teď; a potom by jistě své mínění změnil."

Tito lidé jsou nemocní, ale nevědí o tom.

Chybí jim to, co je nutné k zářícímu zdraví!

 

     Věříte, že na otázku, jak se mu dnes daří, odpoví některý z těchto lidí upřímně a spontánně, že fantasticky? Ne, to není možné. Jeho duševno, věnující pozornost špatnému zdraví, je v nerovnováze s jeho přítomným stavem vědomí.

     Myslíte, že duše některého z těchto lidí může být naladěna na svůj nejvyšší potenciál a ten dotyčný může prožít dny plné spokojenosti a štěstí i ve svém neuspokojivém tělesném stavu?

     Ne, to není možné, a to ze stejného důvodu. Jeho myšlení se nemůže koncentrovat na pozitivní úrovni, jestliže je jeho duše zaměřena na negativní, rušící představy.

 

     Existuje mnoho rčení, která obsahují víc pravdy než poezie, jako například:

"Jsi to, co jíš."

"Jsi to, na co myslíš."

"Jsi tak starý - nebo mladý - jak se cítíš."

      Kořeny těchto citátů zasahují do každé oblasti vašeho života - do vašich citů, vaší výživy, do odpadových látek a jejich vylučování z těla.

 

Novinky

 

     Jestliže mi můj jasný rozum, síla mé duše a stav mého vědomí dovolí povznést se na vyšší úroveň porozumění, které rozšíří můj obzor, zvětší mé schopnosti chápání a zbystří inteligenci - pak je to jen proto, že jsem zkušenostmi a pozorováním dospěl k důkazu, že toto všechno je dosažitelné jen při zářícím zdraví.

 

     Strava a duševní pohoda pracují ruku v ruce.  Ta nejlepší potrava se stane pro tělo jedem, jestliže panují při jídle negativní pocity. Jestliže jsme unavení, rozčilení, ustrašení, žárliví nebo jinak rozrušení, neměli bychom před uklidněním ani jíst ani pít. Jíme-li za negativních okolností, může dojít k nepředvídaným reakcím. Potrava se dobře nestráví a výsledkem jsou jedovaté látky.

 

     Když však na druhé straně panuje při jídle šťastná, příjemná, veselá, slunečná atmosféra, pak se velkoryse přehlížejí maličkosti, nad kterými bychom se normálně zlobili, takže takové jídlo zůstane, stejně jako zažívání, příjemnou záležitostí. Zažívací ústrojí bude vitální a připraveno přijímat potravu, stejně jako vylučovací orgány budou připraveny starat se o odpad, který chce být z těla vyloučen. Výsledkem je příjem potravy v té nejlepší možné formě.

 

     Jestliže jíme s požitkem, jsou všechny pocity konstruktivní. Posilují duši a dávají tělu sílu a energii.

 

     Říkejte si při každém jídle: "Chci získat zářící zdraví a já to dokážu!" Usmívejte se a smějte se! 

 

Nejlepší podporou zažívání na světě
je spokojený radostný úsměv po každém jídle.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze