20-3. Choroby a recepty L - N

 

     Čísla, která jsou u každé nemoci uvedena, se vztahují na číslo receptu v seznamu šťávových směsí

Děti a mladiství by měli pít menší množství šťáv.

 

Ledvinové potíže (mnoho kyseliny močové apod.)

     Způsobené nedostatečným vylučováním konečných produktů při nadměrné spotřebě masa. Hlavní příčinou zůstává pivo, víno a likéry.

30, 61, 40, 29, 59

 

Ledvinové kameny

     Anorganické substance z koncentrovaných škrobových produktů, především vápník, začnou tvořit pevné útvary v ledvinách.

23, 30, 61, 40, 29, 28, 59 (do sklenice horké vody)

 

 

Leukémie

     Extrémně rychlé rozmnožení bílých krvinek, které vede k zániku červených krvinek. Příčinou je nedostatek organických molekul v potravě, příliš mnoho vařené stravy, příliš mnoho škrobů, cukrů a masa, nedostatek ovoce a zeleniny, málo čerstvých šťáv.

1, 26, 48, 53

 

Lupenka (Psoriais)

     Nejčastěji kolonie bakterií, které se živí rozkladovými produkty a odpadem vlastních tělových buněk a které se pokouší opustit tělo kůží, a tím ji dráždí.

61, 30, 15, 1, 2

 

Malárie

     Chorobné následky nečisté krve, nadměrného množství rozpadlých látek v těle a pobytu v atmosféře se špatným a nezdravým vzduchem, které umožní zvířecím parazitům a bakteriím usadit se, prospívat a rozmnožovat se v těle.

     Zatímco se tělo sytí chininem, atabrinem nebo jinými medikamenty, mělo by být postaráno o detoxikaci, to jest odstranění medikamentů z těla.

61, 11, 1, 30, 41, 15

 

Maltézská horečka

     Jedna z mnohých metod, kterou používá příroda, aby spálila odpadové látky v těle. V tomto případě jsou, obrazně řečeno, topiči bakterie, které jsou aktivní při rozkladu odpadu a zvedají tělesnou teplotu buď v intervalech nebo kontinuitně. Žádný odpad, žádná horečka! Bakteriím maltézské horečky se daří v pasterizovaném mléce.

61, 30, 20, 22, 23

 

Mastoiditis

     Následky nahromadění hlenů v krajině kostního výběžku lebky za uchem, které může vyvolat zánět. Mastoiditida vzniká už v dětském věku výživou kravským mlékem, především pasterizovaným a množstvím výrobků z bílé mouky. Nejlepší preventivní metoda, podle našeho mínění, je vyvarovat se těchto potravin. Přečtěte si k tomu kapitolu o nachlazení 

61, 32, 2

 

Melancholie

      Toxický stav v těle a v podvyživeném nervovém systému, vedoucí k zádumčivosti, spojený s nedostatkem sebevědomí.

61, 7, 2, 30, 15, 37

 

Meningitis

     Zánět mozkových blan. Meningokoky (bakterie) jsou v těle přítomny, jestliže je k dispozici odpad, na kterém se jim dobře daří. Jestliže je tělo zdravé, zahynou bakterie nedostatkem potravy anebo opustí tělo, aniž by jej napadly.

61, 30, 2, 1

 

Menopausa (přechod)

     Trest, kterým pykají ženy za to, že půl života (40-50 roků) jedly škodlivé potraviny, které nevyživovaly ani krev, ani jiné části těla. Není možná žádná rychlá a úplná regenerace.

61, 32, 73, 30, 2

 

Menstruace:

Studiem mé Tabule o endokrinní žlázách, o které jsem se již zmínil, zjistíte více závažných příčin menstruačních poruch (viz také kapitolu o žlázách).

61, 59, 30, 68, 2

 

Migréna

     Znečistěná krev a nedostatečně vyživovaná nervová centra vedou k intenzivním bolestem většinou jen jedné poloviny hlavy, deprimují postižené a kazí jim náladu.

61, 2, 15, 47, 37

 

Mozkový nádor

     Následek nečistot v krvi, které se pevně usadily v mozkových cévách. Zvyšuje nitrolební tlak, vedoucí k různým poruchám podle umístění nádoru, jako např. poruše řeči, myšlení, chůze atd. Dokonce opakovaná duševní napětí, zaviněná např. strachem, zlobou nebo jinými afekty, mohou být spolupříčinou.

61, 63, 30, 40

 

Novinky

 

Nádory

mozkové

kostní

jater

dělohy

Bujení tkáně na základě nedostatku organických elementů při nadměrné spotřebě koncentrované anorganické potravy, převážně moučných výrobků. Spolupříčinou je destruktivní, negativní duševní naladění, jako například celý život trvající hněv nebo frustrace.

62, 61, 30, 40

 

Nachlazení

     Je to katar v trochu horší a tvrdošíjnější formě. Chceme-li tělo zbavit nachlazení, jsou výplachy střev a nálevy zvláště účinné. Jestliže je to možné, doporučuje se třídenní detoxikační kůra, která má úžasný účinek. Co se týče nachlazení, je bezpochyby prevence ta nejjednodušší věc na světě. Jakmile jsme vyčistili tělo tímto pracným a nepříjemným způsobem od odpadů a hlenů a přešli na hlenuprostou výživu ze syrové zeleniny, salátů a ovoce, doplněnou čerstvými šťávami, je příčina nachlazení odstraněna. Z očkovacích látek, medikamentů a injekcí těží jen ti, kteří je podávají, ale je i docela možné, že tito lidé nevědí, že jsou neúčinné.

61, 11, 30, 41, 60, 23 (s horkou vodou)

 

Nedostatek kyslíku

     Nedostatečná asimilace kyslíku pro nedostatek organického železa v těle.

61, 30, 37, 46, 55

 

Nefritis

     Zánět ledvin, obyčejně zaviněn nadměrnou tvorbou kyselin.

30, 61, 40, 29, 59

 

Nervozita

     Podrážděnost určitých nervových center nedostatkem organických, alkalických potravin.

61, 37, 30, 40, 15

 

Nespavost

     Neschopnost spát je zaviněna nervovým vypětím a překyselením organizmu.

61, 37, 22, 30

 

Neštovice

     Nadměrné množství odpadů v těle, náchylných k hnisání, umožňuje rozmnožování bakterií, které způsobují neštovice.

    Po první rozmnožovací fázi opouští bakterie tělo kožními póry. Kdo je dobře informovaný, ví, že očkování nemá žádnou cenu, ale může mít dokonce následky. Říká se, že bylo více lidí poškozeno očkovací látkou z nemocných krav, než jich zemřelo na neštovice. Tělo, které je zevně i vnitřně čisté a správně živené živou potravou s bohatým množstvím různých čerstvých syrových šťáv, není živnou půdou pro tyto bakterie, to znamená, že je imunní proti této nemoci.

61, 30, 1, 2, 37, 40, 53, 55

 

Neuralgie

     Silné bolesti v oblasti některého nervu, kterému chybí správná výživa.

61, 37, 30, 40

 

Neurastenie

     Funkční vyčerpanost nervového systému zaviněná nedostatečným přívodem organické potravy. Symptomy jsou vyvolány trvalým nervovým zatížením, starostmi, strachem a přepracováním.

61, 37, 2, 30, 40, 55

 

Neuritis

     Obyčejně tlak odpadových látek na nervy a svaly. Hlavní příčinou je konzumace masa, při níž vzniká tak velké množství kyseliny močové, že svaly jsou brzy nasyceny a začnou se tvořit krystalky.

23, 30, 61, 40

 

Nízký krevní tlak

     Převážně nedostatek účinných látek. Vzniká výživou denaturovanými potravinami a nedostatkem čerstvých šťáv, které mohou rychle a účinně obnovit červené krvinky. Další závažnou příčinou je nedostatek dostatečného, přiměřeného odpočinku. Jedna hodina spánku před 22 hodinou je hodnotnější než dvě hodiny ráno.

 

Existují však tři typy spánku, z nichž ten první je nejčastější:

  1. spáči s hlubokým spánkem před půlnocí,
  2. spáči s hlubokým spánkem uprostřed noci,
  3. spáči s hlubokým spánkem v ranních hodinách, kterým spánek před půlnocí příliš nepomůže, ale potřebují bezpodmínečně spánek ke konci noci.

Kouření a alkohol jsou jedny z hlavních příčin vysokého a nízkého tlaku.

61, 2, 30, 1, 29, 15

 

Noční pomočování

     Tento dětský návyk by měl v prvním nebo druhém roce života zmizet. Přetrvává-li, nedávejte dítěti od 16 hodin žádné tekutiny, ale nechejte je přes den hodně pít, Snažte se vypozorovat dobu pomočování, buďte dítě 10-20 minut před touto dobou každou noc, a to tak dlouho, až se začne samo budit.

     Vařený špenát a rebarbora prodlužují noční pomočování, protože anorganické krystalky kyseliny šťavelové dráždí ledviny k vyšší činnosti.

30

 

Nosní polypy

     Zánět a otok tkání hrtanu, nosní mandle nebo krčních mandlí. Příčinou jsou hleny v těle a odpad po konzumaci hlavně mléka, ale i škrobových a cukrových produktů v dolních částech střeva.

61, 1

 

Nymfomanie

     Nadměrný sexuální pud u žen způsobený nadměrným kořeněním, spotřebou alkoholu nebo tabáku nebo špatnou kombinací jídel. Někdy je příčina ve funkčních poruchách nebo anomáliích (nepravidelnostech) orgánů, oboje je lehce napravitelné.

61, 2, 30, 15, 29, 40

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze