Mandle

 

 

     Na stejné straně vzestupného tračníku směrem nahoru najdete uprostřed výdutě slovo „mandle“.

Ukazuje to na spojení tlustého střeva se žlázami v krku, které nazýváme mandle.

 

     Bylo vám řečeno, že mandle nemají v těle žádný úkol, že by se měly v dětství odstranit, aby se to nemuselo provádět v dospělosti? Kdo zastává tuto teorii, neví o čem mluví.

 

     Můj medicínský slovník odbývá toto téma jen prostým zjištěním, že „mandle je malý mandlovitý útvar na obou stranách měkkého patra mezi dvěma svisle probíhajícími slizničními řasami. Je složena z 10 až 18 uzlíků a jamek, které jsou potaženy sliznicí.“

 

     Většina lékařů silně podceňuje důležitý význam obou nepostradatelných žláz. Stvořitel by neumístil nikdy v lidském těle něco, co by nebylo užitečné a nutné. Takto mají i mandle se svými funkcemi, stejně jako ostatní žlázy, své místo ve struktuře těla.

 

     Studoval jsem mnoho knih bratří I. a G. Calderoliových z italského Bergama, kteří detailně uvádějí výsledky jejich třicetiletého intenzivního výzkumu mandlí na univerzitě ve Vídní a Berlíně. Když jsem se před několika léty setkal s Dr. Guido Calderolim, prodiskutovali jsme toto téma velice podrobně. Zeptal jsem se ho, jestli pacienti s mandlemi neměli náhodou bolesti břicha pod pravým obloukem žeberním. Nevěnoval tomu prý velkou pozornost, ale když se zpětně zamýšlel došlo mu, že to byla častá stížnost pacientů, kterou připisoval podráždění slepého střeva. Zeptal jsem se ho, jestli některému z jeho pacientů byl odoperován apendix, když už o mandle „bylo postaráno“. Nevzpomínal si na žádný takový případ, ale souhlasil s tím, že odstranění mandlí má bezpochyby nepřímý vztah k tlustému střevu.

 

     Někteří lidé se domnívají, že hlavním úkolem mandlí je zachycovat bakterie a bránit jejich vzniknutí do těla. Takové úvahy pocházejí od lidí, kteří buď neví, že tělo přechovává nejrůznější bakterie, nebo jim nejsou známé závažné funkce žláz v těle. Zduřené mandle patří k dětským nemocen z toho prostého důvodu, že děti nedovedou ještě reagovat na potřeby jejich tlustého střeva a ještě nejsou v stavu chápat co je to správná výživa, ačkoliv dospělí často nejsou o mnoho lepší.

 

     Mandle se odstraňují z nevědomosti. Určitě existují uvnitř systému žláz s vnitřní sekrecí vzájemné vztahy mezi mandlemi, rozmnožovacími orgány a vakem slepého střeva. Člověk by neměl do těchto úzkých vztahů lehkomyslně bez hrozícího nebezpečí, zasahovat.

 

     Měl jsem známou v New Yorku, která měla pěkný dům na venkově, který udržovala v čistotě a pořádku, a mnoho volného času věnovala květinové zahradě. Jednou jsem ji potkal a na otázku jak se jí vede, mi vyprávěla, že má 2 týdny nepříjemně bolestivé mandle. Jedna zdravotní sestra a kolegyně v kanceláři na ni naléhají, aby si je nechala odstranit. Rázně jsem protestoval a doporučil jí střevní výplachy. Bránila se proti tomu a dodala, že si potom ještě chce dát vyoperovat slepé střevo, protože má často bolesti v pravé polovině břicha. Zase jsem protestoval a na to mně řekla: „Zdravotní sestra, která dvacet let vede největší oddělení kliniky, tomu jistě rozumí lépe než vy.“

      Na rozloučenou jsem jí řekl, že jsem jí chtěl dát jen radu a jestli na odstranění mandlí trvá, bude toho celý zbytek života litovat. O rok později jsem jí náhodou potkal zase v New Yorku. Zastavila mě, skoro jsem jí nepoznal. Zeptal jsem se, co dělá její krásný domeček a jak se daří růžím. Odpověděla, že ho musela před šesti měsíci prodat, že to bylo pro ni příliš mnoho, že má teď malé apartmá, kam si může i v poledne zaskočit a odpočinout si. Po skončení práce v kanceláři věnuje zbytek dne odpočinku. Zeptal jsem se jí, jestli si nechala odstranit apendix. Odpověděla, že po vyoperování mandlí se její potíže již neobjevily a proto nic nepodnikla.

 

     Jeden 38 letý lékař, kterému byly odstraněny mandle, prohlásil: „Cítím se stále unaveným. Jsem unavený, i když jsem odpočíval.

 

Pětadvacetiletá žena si v jedenadvaceti nechala „jen“ odstranit mandle. Krátce po operaci jí začaly trápit potíže, které před tím nikdy neměla. Bolelo ji v zádech, často se potila, její ruce byly. stále vlhké, točila se jí hlava, měla špatný spánek a ráno se probouzela vyčerpaná. Sama udávala, že má nepořádek v domácnosti, že jí ale nic nebaví, že je jí to jedno.

 

     Jeden elektrikář řekl asi za 10 let po operaci mandlí, že se asi narodil unavený a že je rodině a přátelům na posměch.

 

     Při vyšetření tisíce osob, kterým byly v mládí odstraněny mandle, se zjistily jednoznačně typické potíže: ztráta tělesné, sexuální a duševní dynamiky.

 

     V padesátých letech povolala Anglie stovky pracovníků z Itálie. Proč? Protože 60 % britských mladistvých mělo vyoperované mandle a byli neustále unaveni pro těžší práce. Itálie má naproti tomu nejnižší počet operovaných mandlí v Evropě. Třicetileté výzkumy v Itálii dokázaly, že odstranění mandlí vede dříve nebo později k úbytku vitality.

 

     Bratři Calderoliové strávili třicet let intenzivním výzkumem na tomto úseku a došli k mnoha jednoznačným závěrům. Jejich výsledky jsou doloženy nespočetnými studiemi o obětech „tonzilektomie“. Tyto studie dokazují například, že mladé ženy, které před operací „normálně“ reagovaly na mladé muže, nejevily později žádný zájem. Hospodyně, které se vždycky pozorně a s láskou staraly o děti a domácnost, ztratily zájem a zanedbávaly své povinnosti.

 

Novinky

 

     Podnikatelé, kterým byly v dospělosti odstraněny mandle, ochabli v obchodní činnosti a ztratili zájem o sociální kontakty. Na základě těchto důkazů během třicetiletého období je pro mne jasné, že moje vlastní zkušenosti s lidmi odpovídající stejnému přírodnímu vzoru.

 

     Mandle mají jednoznačné spojení s gonádami (pohlavní žlázy - varlata a vaječníky). Calderolové prokázali, že ženy a muži, kterým je 28 let a víc a nemají již mandle, jsou méně femininní a maskulinní.

 

     Rozsáhlé fyziologické a klinické výzkumy ukázaly, že mezi vaječníky (ovaria) a mandlemi existuje úzký vztah. Odstranění mandlí může ovlivnit častost a intenzitu menstruace - skutečnost, která může pro ženu znamenat alarmující situace.

 

     Jak jsem již zdůraznil, následuje po odstranění mandlí u mladých žen často ztráta sexuálního cítění - stávají se frigidními, nedovedou správně užívat života a udržovat zájmy muže a rodiny.

 

     V době, kdy letěla světem kniha „Popoli senza tonsille“ (Lidé bez mandlí), existovala v Itálii tři velká vzdělávací centra pro mladé ženy. Všechna tři odmítala přijmout ženy po operaci mandlí.

      Děkanové těchto institucí udávali jako důvod, že tyto ženy jsou všeobecně líné, jejich charakter se mění a jejich postoj k životu se stává negativním.

 

     Je nesporné, že příroda neplánovala žádnou „střední cestu“, ale spíše vývoj pravého mužství a ženství, neboť jen tak může být zachován rod. Odstranění mandlí je proto operace, která nezatěžuje jen jednotlivce, ale rodinu a společnost a vede k dekadenci.

 

     Následkem odstranění mandlí je omezená aktivita a veselost dětí, podnikavost a činorodost mladistvých a přibývající zahálčivost a nezájem dospělých. Nechuť a nezájem jsou patrné u studentů, v manželství, v rodině a ve společnosti. Mladé ženy bez mandlí netouží po mateřství. Calderolové dokázali, že jsou mandle v lidském životě tak důležité, že jejich odstranění může mít za následek frustraci a může působit zhoubně po celý zbytek života postiženého.

 

     Dřívější generace, a vlastně i my, se dívala na mandle, jako na obranné orgány. Jejich funkce byla omezována na zadržování bakterií vnikajících do těla nosem a ústy. Kdyby byla tato teorie správná, musel by každý - ale skutečně každý - onemocnět na každou chorobu, která se právě vyskytuje. Ale tak tomu není. Je to stav těla, ovlivněný a určovaný pochody v tlustém střevě, který vysílá varovné signály prostřednictvím  mandlí.

 

      Stav mandlí a stav tlustého střeva musí být vždy respektován a považován za varovný signál. Nehledě k významu mandlí, existují jednoznačné důvody, proč věnovat tlustému střevu tu  největší pozornost. Žádný není za vaše tlusté střevo zodpovědný, jen vy sami. Odklizení nepěkných odpadů z tlustého střeva nutně zmenší nebo odstraní „zácpu“ v nosohltanu, vedlejších nosních dutinách a jiných částech těla, ze kterých vzniká problém s mandlemi.

 

     Výzkumy ukázaly, že odstranění mandlí má vážné následky pro život člověka. Sledujeme-li statistiky, nepřekvapí nás zjištění, že třetina manželství ve Spojených státech amerických v Evropě a skandinávských zemích nemá žádné dítě a třetina jen jedno. Přilévají i zde odoperované mandle olej do ohně?

 

     Já sám jsem u lidí, se kterými jsem byl v kontaktu, nikdy nezažil, Že by zánět mandlí nebyl střevními výplachy zlikvidován.

 

     Právě, když tento rukopis měl být dán do tisku, dostal jsem dopis od jedné dámy, ze kterého cituji následující úsek:

„Máme dvě děti, šest a sedm roků. Náš sedmiletý je vynikající ve čtení ..., náš šestiletý má veškerou pomoc, kterou jen může mít. Ve čtyřech letech mu musely být odstraněny mandle a až bylo po všem, objevoval se jeden problém za druhým. Teď se říká, že je duševně zaostalý a špatně se učí. Jeho vývoj je asi o rok opožděný, ale jinak je opravdu veselé dítě. Před operací byl normální dítě v každém směru. Ocitli jsme se ve slepé uličce a nevíme, co se s naším synem stalo.

     Byli jsme s ním u všech možných lékařů, ale dodnes jsme nedostali žádné vysvětlení. Můžete-li mně pomoct, řekněte prosím jak a kde.“

 

 

předchozí   …  

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze