10-26. Šťáva z česneku

Sledování video textu

 

 

     Metaforicky řečeno, je palička česneku sama o sobě již dost hrozná. Čistá česneková šťáva však může znamenat pro toho, kdo ji pije, ničivé sociální vyhoštění. Šťáva je velmi užitečná, jestliže máme duševní sílu, vyrovnat se se sociálními problémy a jestli máme dostatečně zdatná střeva, která by vydržela potíže, které se dostaví s víceméně rychlou očistou těla.

 

     Česnek je bohatý na hořčičné oleje a tyto ve spojení s čistícími substancemi, ze kterých je česnek složen, mají silný účinek na celý organizmus, od povzbuzování chuti k jídlu a k vyměšování zažívacích šťáv až po urychlování peristaltiky (pohybu střev) a vyměšování moče.

 

 

     Éterické silice v česneku jsou tak silné a penetrantní, že pomáhají uvolňovat nahromaděné hleny ve vedlejších dutinách nosních, průduškách a plicích. Pomáhají vylučovat jedy z těla kožními póry, takže se ptáme, jestli je vůbec vypařování česnekových vůní lepší než tiše odpočívající jedy v našem nitru.

 

     Česneková šťáva se osvědčila při odstraňování střevních parazitů. Úplavici, amébiasu a podobné choroby můžeme touto šťávou účinně zlepšit. Paraziti a bakterie, ať už jsou to améby nebo jiné druhy, však žít nemohou, jestliže nemají živnou půdu, na které by se jim dařilo. Jestliže jsou vylučovací orgány naplněny hnijícím odpadem, jsou zde přirozeně i miliony bakterií. Když pak se denní konzumací masa, anorganických potravin a medikamentů odpadové látky stále hromadí, jsou bakterie a paraziti ve svém živlu, prospívají a rozmnožují se. To je dobré pro bakterie, ale znepokojující pro člověka. Česnek sice pomůže velkou část těchto potíží odstranit; ale abychom odstranili příčinu potíží, musíme udělat daleko více. K důkladnému odstranění odpadových látek jsou střevní koupele, výplachy a nálevy nevyhnutelné. Strava se sestaví tak, aby byla, pokud možno beze zbytků, s malou námahou a přes přetrvávající odpadové látky v  těle, přijata. Toho můžeme s úspěchem dosáhnout bohatým množstvím rozmanitých čerstvých syrových zeleninových šťáv jako dodatkem k vyvážené stravě ze syrových potravin.

 

     Jestliže si přece česnekovou šťávu připravíte, je potom vyloučeno, abyste použili odšťavovač pro jiné šťávy. Z přístroje, jednou takto použitého, je po několik dnů nemožné odstranit česnekové aroma a všechny šťávy mohou mít česnekovou příchuť!

 

 

Novinky

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze