10-52. Šťáva z topinamburů (Slunečnice hlíznatá)

 

     Jestliže tuto zeleninu správně postrouháte a vytlačíte, může dát až jeden a půl litru šťávy ze tří kg hlíz. Jsou bohaté na alkalické minerálie, především na draslík, který činí více než 50% všech minerálií dohromady. Jméno této zeleniny je odvozeno od jednoho druhu slunečnicových hlíz, které se pěstují v Itálii a říká se jim carcifo nebo archicioffo girasole (girasole je slunečnice). Slovo girasole bylo v angličtině zkomoleno na jerusalem, odtud jerusalémské artyčoky.

 

     V syrovém stavu obsahuje tato zelenina enzym inulázu a velké množství inulinu. Inulin je substance podobná škrobu a mění se inulázou na levulosu (ovocný cukr). Topinambur je hlíza, kterou mohou diabetici beztrestně jíst. Její šťáva je užitečná a chutná.. 2

 

Novinky

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze