9. Proč čerstvé syrové šťávy?

Sledování video textu

 

 

     Moje lékařské studium mi dalo do rukou klíč k léčebným metodám, které jsou nutné, aby se za pomoci různých čerstvých syrových šťáv mohlo vyvinout a udržet překypující zdraví.

 

     Pevná potrava se musí zažívacími pochody napřed rozložit a stát tekutou. Je nutné, aby zažívací proces oddělil molekuly od vlákniny, aby mohly osmózou proniknout střevními stěnami. Pak mohou být dopraveny do jater a tam přeměněny na účinné látky, které potřebují buňky a tkáně.

 

     Čerstvé syrové šťávy ušetří zažívacímu ústrojí mnoho energie, která by byla nutná ke zkapalnění pevné stravy.

 

     Pevná potrava potřebuje průměrně tři až pět hodin "zažívací činnosti", kdežto šťávy jsou během několika minut stráveny a v krátké době tělem přijaty.

 

 

 

 

Novinky

 

 

 

 

     Osmóza je chemická a fyziologická difúze, je to pronikání substancí stěnou střevní. Substance se z tuhého nebo polotuhého stavu stávají rozložením na částečky tekutými.

 

     Jen v tomto "uvolněném" stavu jsou části potravy schopny dostat se přes střevní stěnu do těla. Pak je transportuje krev do jater, kde se promění v živiny, které jsou nutné pro buňky a tkáně. Co se zažívacím pochodem nemůže do této míry zkapalnět, vyloučí se jako odpad tlustým střevem.

 

     Neukvapujte se teď se závěrem, že bychom snad měli být živi jen šťávami a nejíst žádnou pevnou potravu. To by nebylo ani logické, ani rozumné. Musíme jíst často čerstvou syrovou pevnou potravu, především ve formě zeleniny, salátů, plodů, ořechů, semen a jejich výhonků, protože rostlinnou vlákninu potřebujeme jako - obrazně řečeno - metlu pro naše střeva. Takto získá tlusté střevo vlákninovou masu, která mu pomůže při odstraňování odpadu z těla. Toto téma je podrobně probráno v mé knize Zdraví & salát".

 

     Považuji čerstvou syrovou zeleninu a ovocné šťávy za podstatný doplněk každého jídla - a za důležitou součást snahy o zářící zdraví.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze