19-2. Hypofýza

Sledování video textu

 

    

    

     Další žláza, kterou se budeme zabývat, je podvěsek mozkový (hypofýza). Stará se o rovnováhu celého žlázového systému v těle. Už toto by byl dostatečný důvod, kdyby nebylo jiných, abychom svou chuť k jídlu drželi na uzdě a tím nejlepším možným způsobem ji vyškolili. Přivede nás to na cestu k omládnutí.

 

     Přední část této žlázy se zabývá růstem těla a rozmnožováním. Jeden z hormonů této žlázy řídí pohlavní žlázy. Zadní část žlázy má co do činění s koordinací svalovou, s tlakem v krevním oběhu a kožním pigmentem. Ovlivňuje také činnost ledvin tím, že určuje množství vody, které jimi protéká. Střední část této žlázy má naopak brzdicí účinek na činnost ledvin.

 

     Jak vidíte, jsou obě funkce jednoho orgánu nebo jedné žlázy regulovány různými částmi jiné žlázy. Je tedy snadné pochopit, že porucha hypofýzy by vedla k nadměrnému nebo nedostatečnému odtoku moče. 

     Zjistili jsme, že molekuly škrobu ve výrobcích z obilí a mouky mohou být zodpovědny za četné poruchy hypofýzy, které ovlivní funkci ledvin. To mě napadlo hlavně u dětí, které se počurávaly. Když se u nich úplně vysadilo obilí, chléb a jiné škrob obsahující potraviny, nahradily se syrovou stravou a mléko se nahradilo šťávami, přestalo noční pomočování. Není to náhoda. Potíže, které mají staří lidé s udržením moče, se dají obyčejně také vysvětlit bohatou konzumací potravin obsahujících škrob.

 

     Správná výživa a péče o všechny buňky našeho těla umožní žlázám pracovat co nejlépe a umělé vitamíny nebo hormony jsou naprosto zbytečné. Jenom když naše žlázy pracují naplno, víme, že náš omlazovací proces probíhá. 17

 

Novinky

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze