>> Destilovaná voda - komentáře

 

Komentáře

     Podle mého názoru je Šokující pravda o vodě mezníkem v takzvané „literatuře o zdraví" a v oblasti všeobecné interní medicíny vůbec. Po těžkém srdečním infarktu před 13 lety jsem podstoupil přísnou dietu s destilovanou vodou, organickou stravou, vitamínovou terapií a tělesným cvičením. Výsledek předčil všechna moje očekávání. Ve svých 67 letech se cítím lépe, než když mně bylo 47 let. Moje tepny jsou elastičtější, moje klouby pohyblivější, můj zrak jasnější, moje nervy klidnější a moje hlava čistější. Moje vlastní zkušenosti potvrzují Vaše poznatky. Jsem přesvědčen, že destilovaná voda byla nejdůležitějším faktorem v mém omlazovacím programu.
Ben H. Martin, Lakewood, Calif.

 

     Srdečné díky za Vaši pozitivní recenzi mých knih v nedávném vydání Vašeho časopisu o zdraví. Ještě jednou Vám k Vaší knize blahopřeji. Doporučuji tuto knihu jako nezbytnou pomůcku všem svým pacientům. V souvislosti s tématem bych chtěl podotknout, že u obyvatel Hunzy hraje důležitou roli v jejich obdivuhodné vitalitě destilovaná voda. Tito lidé jedí ovoce a zeleninu převážně v syrovém stavu. Navíc se všechno pěstuje na organické půdě. Ovoce a zelenina obsahují 90 % destilované vody - samozřejmě od přírody svým způsobem destilované - jak hezky říkáte.
Kromě toho pijí vodu z ledovců, která obsahuje jen malé množství anorganických látek. Hlavním nápojem je víno, které je také destilovanou vodou. A tak je v odlehlé zemi Hunzů celková spotřeba destilované vody o 90% větší než v naší západní civilizaci.
Dr. Allen E. Baník, Keamey, Nebraska

      Přečetl jsem Vaši knihu a pokládám ji za šokující. Mnohokrát děkuji za vysvětlení. Vaše výzkumy by se měly stát součástí získávaných vědomostí na každé lékařské škole a ve všech zdravotních zařízeních.
Dr. Chrís R. Linville, New Brunswick N. Y.

 

V minulých letech jsem se vědecky zabývala kornatěním tepen a s ním spojenými problémy stárnutí. Vaše kniha je nejlepší a nejrozumnější, jakou jsem z této oblasti kdy četla.
Betty Watts, Pasadena, Calif.


Poté, co jsem přečetl Vaši knihu, konzumuji již 5 měsíců pouze destilovanou vodu. Trpěl jsem bolestmi v kotnících a usazeninami vápníku v levém rameni. To všechno zmizelo, také se podstatně zlepšilo moje trávení.
C. A. McFeaters, Haineville, Penn.

 

Novinky

 

Dotazy a odpovědi

D.= dotaz
O.= odpověď)

 

D.: Může destilovaná voda prospět mé pokožce na obličeji?
O.: Hladké, pevné a zářící pleti můžete dosáhnout dvěma různými způsoby - pitím destilované vody pro vnitřní očistu a jejím použitím při vnějším čištění pleti. Tvrdá voda uzavírá póry a má sklon k jejich ucpávání. K důkladnému, zdravému vyčištění pleti byste měl používat destilovanou vodu a pravé mýdlo (z Vašeho obchodu s biologickými potravinami). Destilovaná voda se výborně hodí též k mytí vlasů.

 

D.: Mám problémy s nadváhou. Pomůže mi pití destilované vody snížit moji váhu?
O.: Nejprve musíte ze svého jídelníčku zcela vyškrtnout sůl. Hlavní důvod nadváhy spočívá v zadržování vody v tkáních. Hromadí se tam proto, neboť sůl nemůže být lidským tělem zpracována a udržuje se v něm v rozpuštěném stavu ve vodě. Tvrdá voda tento stav zhoršuje, protože v ní obsažené nezpracované anorganické látky ochromují vylučovací soustavu. Čistá, destilovaná voda umožní Vašemu tělu, aby lépe fungovalo, včetně lepšího vylučování nahromaděných škodlivých anorganických substancí. Destilovanou vodu snáší velice dobře zvláště játra a ledviny. Oba orgány jsou nejvíce namáhány kuchyňskou solí a tvrdou vodou.

 

D.: Je destilovaná voda vhodná pro kojence?
O.: Je nejen vhodná, ale je i doporučována lékaři. Destilovaná voda by se neměla užívat jen vnitřně, ale také zevně. Tak např. vyrážka a jiné kožní problémy mohou být vyvolány zbytky z tvrdé vody v plenkách u kojenců nebo dokonce v čerstvě vypraném prádle.

 

D.: Jaký je Váš názor na léčbu artritidy pomocí medu a octa podle dr. Jarvise?
O.: Je to výborná léčebná metoda - jen by se měla ještě používat s destilovanou vodou. Ze 1/4 šálku jablečného octa a asi 4 l destilované vody, oslazené medem, získáme nápoj, po kterém jsou i „bohové fit". Pomůže Vám, abyste se cítili božsky. Ale nezapomínejte, že trvalo léta, než se Vaše artritida vytvořila. Nečekejte zázraky přes noc! Buďte trpěliví jako matka Příroda a spolupracujte s ní.

 

D.: Mohou domácí zvířata a lesní zvěř rozlišovat vodu?
O.: Ano! Když postavíte 9 různých druhů vody například před kozu, zvolí si destilovanou vodu.
Naplňte destilovanou vodou Vaše ptačí „koupaliště" a stejní ptáci se k Vám budou každým rokem vracet. Nejeden závodní kůň prohrál, protože trenér nenapájel své plnokrevníky destilovanou vodou.

 

D.: Působí tvrdá voda na každého člověk stejně?
O.: Ne. Ačkoliv jsou všechny lidské organismy v podstatě stejné, přece jen neexistují dva zcela identičtí lidé. Usazeniny anorganických látek z tvrdé vody mají sklon k vyhledávání nejslabších míst a vytváření nejrůznějších symptomů - ať je to zácpa uvnitř střev, kameny v ledvinách, arterioskleróza tepen, artritida kloubů atd. Pokud jsou poškozeny funkce nějaké části těla, je tím zasažena a poškozena celá soustava. Různé symptomy jsou důkazem velkého poškození. Vaší nejlepší ochranou proti všem „symptomům stáří" je pití destilované vody.

 

D.: Pijí sportovci destilovanou vodu?
O.: Chytří ano. Connie Mack, známý manažer fotbalového klubu „Yankee" v New Yorku, během svého třicetiletého působení nedovolil svým hráčům vypít ani kapku tvrdé vody. Connie Mack sám tuto zásadu dodržoval a dožil se v plném zdraví věku 90 let.

 

D.: Nedávno jsme instalovali domácí změkčovač vody. Jak toto zařízení ovlivňuje vodu, aby byla vhodná k pití?
O.: Nepijte tuto vodu!
Změkčovač vody neodstraňuje anorganické látky, ale udržuje je v ionizovaném stavu. Vytváří sice více mýdlové pěny, ale zanechává stejné usazeniny minerálních látek jak ve vodovodním potrubí v domácnosti, tak v cévách lidské oběhové soustavy!

 

Novinky

 


Voda - pohled na současnou situaci

     Destilovaná voda je nejlepší a nejčistší vodou, jaká je na světě k dispozici. Hodí se výborně k detoxikaci, k postním programům (viz též moje kniha „Zázrak půstu") a k čištění buněk, orgánů a tělních tekutin, neboť pomáhá vyplavovat řadu škodlivých substancí.

 

     Voda z chemicky ošetřovaných veřejných vodních zdrojů a dokonce z mnoha studní a pramenů je většinou upravována chemickými látkami a stopovými prvky.
Podle druhu vodovodního potrubí, kterým voda protéká, je voda v našich domovech, úřadech, školách, nemocnicích atd. plná zinku (ze zastaralých galvanizovaných potrubí) nebo mědi a kadmia (z měděného potrubí). Tyto stopové prvky jsou ve velkém množství uvolňovány chemickou reakcí vody na kovy potrubí.

 

Čistá voda - předpoklad zdraví

     Ano, čistá voda je mimořádně důležitá pro zdraví. Buď je to voda z přírodních šťáv ze zeleniny a ovoce nebo voda nejvyšší čistoty, získaná destilací.
Vaše tělo pro vás nepřetržitě pracuje... tím, že odbourává staré kostní a tkáňové buňky a nahrazuje je novými. Když se tělo zbaví starých minerálních látek a dalších produktů z odbouraných buněk, pak mu musí být znovu dodány základní prvky pro výstavbu nových buněk. Vědci přicházejí teprve dnes na to, že různé zubní problémy, různé druhy artritidy a také několik druhů kornatění tepen souvisí s poruchami množství vápníku, fosforu a hořčíku v těle. Nemoci mohou být způsobeny rovněž nerovnoměrným poměrem různých minerálních látek navzájem.

     Každé zdravé tělo potřebuje v sobě mít správný poměr všech prvků z potravy. Pro člověka je stejně tak špatné, když má málo jednoho nebo hodně druhého prvku. Tělo potřebuje přiměřený podíl fosforu a hořčíku, aby mohl být udržen v rozpuštěném stavu vápník, kterého je potřeba při výstavbě nových kostních a zubních buněk. Ve stravě nesmí být příliš mnoho nebo naopak příliš málo vápníku, neboť pak by byly staré kostní buňky odbourány, ale nové by se nemohly ještě vytvořit. Kromě toho již víme, že diety, které jsou pro člověka nevyvážené a nepřiměřené, mohou tělo ochudit o vápník, hořčík, draslík a jiné hlavní i vedlejší látky.

      Obsahuje-li naše výživa vysoký podíl masa, ryb, vajec, obilovin, ořechů nebo semínek, může dojít k nevyváženému, nadměrnému zásobení těla fosforem. Tento stav způsobuje uvolňování vápníku a hořčíku z kostí a tělních tkání a jejich vylučování močí. Výživa s vysokým podílem tuků vede ke zvýšenému příjmu fosforu střevy oproti příjmu vápníku nebo jiných základních minerálních látek. Příliš tučná strava, jakož i strava, obsahující hodně fosforu, může způsobit ztráty vápníku, hořčíku a jiných základních organických látek.

       Výživa, ve které převažuje ovoce a ovocné šťávy, může vést k předávkování těla vápníkem, takže jsou močí z těla tentokrát vylučovány vápník a hořčík. Naproti tomu nedostatek vápníku a hořčíku může způsobit například nejrůznější problémy v těle, jako jsou kazivost zubů, osteoporóza (řídnutí kostí, měknutí kostí), svalové křeče, hyperaktivita, svalový třes, poruchy spaní a citlivý, podrážděný měchýř, který může mít za následek časté pomočování. Rovněž nedostatek jiných organických látek nebo jejich nerovnováha mohou vyvolat řadu dalších problémů. Proto je důležitá vnitřní očista těla a detoxikace, kterých dosáhneme půstem a pitím destilované vody nebo alespoň čisté vody, obsahující málo anorganických látek, nebo ještě lépe pitím šťáv z čerstvé, organicky vypěstované zeleniny a ovoce. Současně je důležité, aby bylo tělo zásobováno novými organickými látkami.

      Toho můžeme dosáhnout jen pestrou výživou, která se skládá ze zdravé zeleniny, včetně mořských řas pro dospělé a ze zdravého mateřského mléka pro děti. Navzdory všem možnostem výživy v našich takzvaných civilizovaných kulturách mají dospělí i děti v těle příliš malou hladinu minerálních látek. Je to způsobeno konzumací kávy, čaje, nápojů, obsahujících kyselinu uhličitou, dále dlouholetou špatnou výživou, která zahrnuje příliš cukru a jiných sladkostí. Dalšími viníky jsou výrobky z bílé hladké mouky a přesolené potraviny. Lidský organismus může být vyveden z rovnováhy rovněž řadou dalších faktorů. Patří k nim trvalý stres, jedy z ovzduší a z vody, nemoci, způsobené úrazy a předporodními chybami matky ve výživě nebo v životním stylu (týká se též otce!).

 

Pijte pouze čistou vodu

  •  V současné době je na trhu více než 12.000 chemikálií. 500 jich ročně přibývá. Je jedno, kde žijete, zda ve městě či na vesnici, mnohé z těchto chemikálií se mohou dostat do vaší pitné vody.

  • Nikdo na světě neví, jaké následky mohou tyto chemikálie způsobit, neboť tvoří tisíce různých kombinací. Je to, jako bychom připravovali barevnou směs. Jedna kapka může změnit celou barvu.

  • Dosud nám chybí metody, kterými bychom některé z těchto chemikálií mohli rozpoznat. Uplyne ještě řada let, než je nalezneme.

  • Tělo se skládá ze 70% z vody. Měli byste si proto velmi pečlivě vybírat vodu, kterou pijete? Mužstvo amerického námořnictva pije destilovanou vodu již po několik generací.

  • Destilovaná voda neobsahuje žádné chemikálie a minerální látky.
    Destilací se odstraní (pokud je to možné) všechny chemikálie a nečistoty z vody. Pokud se destilací voda nevyčistí, neexistuje v současné době jiná metoda, která by to dokázala.

 

    Tělo potřebuje vitální, organické látky, které ale nemusí přijímat jen z vody. Neexistuje jediný labilním dodavatelem vitálních látek, neboť je v různých krajinách různá. Nejspolehlivějším zásobovatelem organickými látkami je naše potrava, ne voda.

     Destilovaná voda se používá k nitrožilní výživě, inhalační terapii, receptům a předpisům pro kojence. Neříká nám zdravý lidský rozum, že je destilovaná voda vhodná pro každého?

Tisíce destilačních přístrojů se prodaly ve Spojených státech amerických a mnoha dalších zemích jednotlivým zájemcům, rodinám, zubařům, nemocnicím, zdravotnickým zařízením a vládním úřadům. Tito informovaní a inteligentní spotřebitelé chrání své zdraví tím, že pijí destilovanou vodu.

- Pomyslíme-li na všechny chemikálie, znečišťující a zamořující látky v naší vodě, je logické, že by se pitná voda měla čistit pomocí přírodní metody - destilací.

Zdroj: 23

 

 

Předchozí článek:

Destilovaná voda - nejlepší voda pro pití

 

Pokračování:

Fotografie - usazené minerály

 

 

 

Destilovaná voda - nejlepší voda pro pití

Destilovaná voda - komentáře

Fotografie - usazené minerály

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy 

Destilační přístroje AQUA 5 a AquaCompact

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze