10-05. Pomerančová šťáva *****

 

     Pomeranče obsahují asi 87% vody a jsou bohaté na draslík, vápník a hořčík. Mimoto obsahují křemík. Pro svůj obsah citrónových a jiných ovocných kyselin patří tyto plody k našemu nejcennějšímu ovoci. Mají vysoký obsah vitaminu A, B a C.

 

     Existuje jen málo ovocných plodů, jejichž alkalický (zásaditý) účinek se při překyselení těla dostaví tak rychle jako u pomerančů. Proto je často pomerančová šťáva tou nejhodnotnější, která se pije při postní kúře. Strava složená z dostatečného množství pomerančů a pomerančové šťávy, po dobu tří až šesti dnů (bez jakýchkoli jiných potravin), se ukázala být nanejvýš prospěšná.

     Neexistují žádné jiné plody, které by měly, od dětství až do vysokého věku, tak dalekosáhlé účinky.

 

 

 

Novinky

 

 

 

     Dokud jsou ke koupi, měly by se jíst denně nebo by se měla pít jejich šťáva, a to k jídlu nebo mezi jednotlivými jídly.

 

     Šťáva se má vypít do patnácti minut po vytlačení, protože rychle oxiduje.

 

     V žádném případě by se k pomerančům neměl přidávat cukr. Jestliže chcete sladit, vezměte si med.

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze