28. Prostata - žláza předstojná

Sledování video textu

 

 

    Prostata reguluje tekutost spermatu a výrobu spermií. Je-li zdravá, povzbuzuje pohlavní pud, je-li však nemocná, vyvolává impotenci.

 

     Asi 40 procent mužů, kteří dosáhli padesátky; je postiženo prostatickými potížemi. Prostata je základní princip, jádro a esence mužského pohlavního života. Muži měří svoji mužskou sílu a mužnost podle rozsahu jejich pohlavních reakcí. Všechno, co jejich mužské pudy podkopává nebo oslabuje, zapříčiňuje strach, zděšení a neklid.

 

      Prostata je svalově-žlázový orgán velikosti vlašského ořechu, který je podobný hlíze a který obepíná začátek močové roury.

     Uprostřed prostaty probíhá asi půl centimetru široká, tak zvaná prostatická část močové roury, která přechází přímo do močového měchýře. 

 

     Prostata je žláza s vnitřní a zevní sekrecí. Vylučuje tekutinu, která podporuje aktivitu spermií. Mužská zárodečná buňka, spermatozoid, se vyvíjí ve varlatech, je klidná a bez pohybu, skladuje se v semenných váčcích (vesiculae seminales), aby vyčkala uzrání. Jakmile přijde sperma do styku s prostatickým sekretem, oživne. Směs prostatického sekretu se spermiemi dává oplodnění schopné sperma.

     Prostatický sekret má mimoto za úkol "mazat" močovou rouru a chránit ji před možným drážděním protékající močí.

     Dalším úkolem prostaty je regulovat průtok moče, drží močovou rouru uzavřenou, dokud se močový měchýř plní. Když se dostaví pocit k močení, uvolní prostata východ močového měchýře, a když je měchýř prázdný, odstraní stahy prostatické svaloviny poslední zbytky moče z močové roury.

 

     Každé onemocnění prostaty vede zřejmě nejdříve k poruše kontroly moče v močovém měchýři a má na svědomí komplikace a trapné příhody.

 

 

 

 

Novinky

 

 

 

 

     Rozmnožovací funkce prostaty spočívá v tom, že umožňuje oplodnění. 

 

     Jestliže je prostatická část močové roury zanícená, ztrácí muž kontrolu nad ejakulací a ejakulát má krátkou životnost.

 

     Jedna z hlavních příčin prostatických potíží je úmyslné zadržování moče. Pro svaly a žlázu je to nadměrná zátěž, která vede k zánětům a k jejich pozvolnému ochabování. Nevyprázdní-li se močový měchýř hned při prvním nucení na močení, stoupá značně tlak v měchýři a to pak vede ke změnám prostaty.

 

     Pohlavní choroby se staly velkým problémem na celém světě, takže zejména mladí lidé by měli být před jejich následky varováni. Měli by dbát na své zdraví. Promiskuita nepřináší štěstí a nemůže vést k zářícímu zdraví.

 

     Protože tlusté střevo leží v blízkosti prostaty, bylo by dobré si ho všímat a varovat se zácpy. Nahromadění stolice v tlustém střevě vede snadno k zvýšení tlaku v  prostatě, a tím k porušení jejích funkcí.

 

     Zjistil jsem, že zvyknout si vypít denně půl litru směsi karotkové a špenátové šťávy a podle možnosti půl litru směsi karotka - řepa - okurka je velice užitečné a zabrání zácpě a potížím s močovým měchýřem.

 

     Jestliže se staráte, aby vaše žlázy a orgány pracovaly bez závad, pak jste pokročili na cestě k zářícímu zdraví o pěkný kus dopředu. Dovolte mi vložit sem jednu otázku: Nebylo by lepší cvičit se v sebedisciplíně a v sebeovládání po stránce tělesné a duševní a tím předcházet nemocem, které by mohly zbytek vašeho života zruinovat a proměnit v horor?

 

     Myslete na to, aby každému činu předcházela myšlenka.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze