3. Víte, že vaše tělo má „čističku“?

Sledování video textu

 

 

      Musím říci otevřeně, že nikdo nezná odpovědi na všechny otázky. Přesto nemůže být ta nejlepší výživa lepší než ta nejhorší, jestliže systém odstraňující odpadky - vylučovací orgány našeho těla - je blokován nahromaděnými odpadovými a rozkladnými látkami.

      Toto je velice důležitý aspekt problému výživy, který se obyčejně přehlíží. Mluvím o vylučování odpadů z těla tlustým střevem.

     Jestliže jíme dvě, tři nebo více jídel za den, je nemožné, aby se v tlustém střevě nenahromadily žádné zbytky nestrávené potravy a konečné produkty potravy strávené.

     V tlustém střevě se však neshromažďuje jen odpad z potravy, ale také miliony mrtvých buněk a součástí tkání, které splnily svůj úkol a byly obnoveny. Tyto buňky a tkáně jsou bílkovina, která se kvašením a zahníváním stává velice jedovatou.

 

     Jistě znáte tento pronikavý zápach mrtvého; rozkládajícího se zvířecího těla. Buňky a tkáně lidského těla podléhají za „určitých podmínek“ stejnému rozkladu. Podmínky jsou příznivé, jestliže jim dovolíme zůstávat v tlustém střevě déle, než je nutno.

     Účelem tlustého střeva jako vylučovacího orgánu je přijmout všechen tuhý a polotuhý, kvasící a zahnívající odpad ze všech částí těla a vlnovitými pohyby svaloviny (peristaltikou) ho z těla vyloučit. Jednoduše řečeno:

tlusté střevo je „čistička“ organizmu. Přírodní zákony vyžadují, aby toto zařízení bylo udržováno v dobrém stavu a pravidelně čištěno.

 

Novinky

 

Při zanedbávání těchto zákonů hrozí jako trest nespočetné neduhy a choroby, které se dostaví s takovou jistotou, jako noc střídá den, když dovolíme odpadovým látkám se nahromadit.

 

Znáte moji přehlednou tabuli o „Léčbě tlustého střeva“? Je asi 42 x 30 cm veliká a měla by viset zarámovaná na stěně u vás doma nebo ve vaší pracovně, aby se vaše rodina, vaši přátelé a vaši obchodní partneři zamysleli nad svým tělem. Část této přehledné tabule je zde zobrazena. Ukazuje na jedné polovině normální, „dokonalou“ formu tlustého střeva a na druhé polovině je zobrazeno šest skic, které jsou převzaty z rentgenových snímků mých pacientů. Je skutečně strašné se na ně dívat, ale jsou poučné! První slova lidí při pohledu na tyto skicy jsou: „Pane Bože! Je možné, že mám také takové tlusté střevo!“

Účinnou očistu si můžete udělat doma sami za pomoci gumového vaku na nálev a 75 cm dlouhé rektální rourky. Přesný popis najdete v mé knize „Omládněte“ a v knize „Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy“. V těchto knihách se také dovíte o střevních výplachách a jejich užitku.

Nestarat se o tlusté střevo má stejné důsledky jako dlouhé dny trvající stávka odvozu odpadků ve vašem městě!

 

Nahromaděný odpad na ulicích hnilobně, nezdravě páchne, protože kvašení, zahnívání a rozpadové produkty vytváří jedovaté plyny.

 

Novinky

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze