20-1. Choroby a recepty A - D

 

     Čísla, která jsou u každé nemoci uvedena, se vztahují na číslo receptu v seznamu šťávových směsí

Děti a mladiství by měli pít menší množství šťáv.

  

 

     Platné zákony vyžadují, aby nakažlivé a infekční choroby byly ošetřovány lékaři. Vyhledejte si podle možnosti lékaře, který je obeznámen s učením o přirozeném zdraví, ovládá výplachy střev a zná léčebné účinky čerstvých, syrových zeleninových a ovocných šťáv, stejně jako příslušnou stravu.

 

Poznámka: Stanovit diagnózu a něco předepsat může jen lékař, všechno ostatní je protizákonné. Následující choroby a příslušné recepty vám mají sloužit k všeobecné informaci. Jsou sice založeny na zkušenostech z minulosti, ale nejsou určeny k předepisování na lékařský recept. Tyto recepty.jsou výsledkem intenzivního výzkumu Dr. Normana W. Walkera ve spolupráci s Dr. med. R. D. Pope.

 

 

Addisonova nemoc

     Především nedostatek vitálního organického sodíku a nadměrné množství odpadových látek v těle, čímž jsou nadledvinky oslabeny. 

     Injekce žlázových extraktů z mrtvých zvířat nemůže tento stav vyléčit. Viděli jsme ale dobré výsledky při přísném dodržování syrové stravy, bohaté na sodík a chudé na draslík. Zvláště účinná je locika. 

3, 6, 12 (locika), 25, 74, 80

 

Akné

     Nečistoty v těle, které tělo zkouší vyloučit kůží. Jeden ze symptomů překyselení. Upustil bych od mastí, medikamentů všeho druhu a rentgenového ozařování a místo toho použil přirozené metody k odstranění příčiny.

61, 1, 55

 

Albuminurie

     Bílkovina v moči.

61, 30, 29, 1, 40, 59

 

Alergie (přecitlivělost)

     Tělesná nevolnost nebo stav podrážděnosti, který vznikne rozbouřením jedů z nadměrně nahromaděného odpadu v těle jedením zdravé stravy. Například alergie na jahody znamená, že tyto plody rozbouří odpadové látky, což se projeví jako kopřivka.

     U alergie na jahody poškodila často toxémie látkovou výměnu a tělesné tkáně tak dalece, že se tělo skutečně jahodám brání a vytváří prokazatelně protilátky, a to mnohdy tak prudce, že vznikne alergický šok. Zdravá strava, anebo ještě lépe půst, umožní však toxémii odbourat. Potom již nevznikají alergické reakce ani na jahody, ani na nic jiného.

61, 30, 1

 

Anémie (chudokrevnost)

     Nedostatek červených krvinek nebo červeného krevního barviva, způsobený dlouhodobým návykem jíst potraviny s denaturovanými molekulami, především vápníkovými, jako například konzervy, škrobové výrobky a pasterizované mléko. Dříve se podávaly léčebně, orálně nebo v injekcích, játrové extrakty. Ukázalo se ale, že škodily ledvinám.

61, 68, 2, 28, 30, 85, 25, 29, 31, 46, 55, 48

 

Angina Pectoris

     Bolesti srdečního svalu jako důsledek znečištění krve, často jako imitace srdečních bolestí při tlaku rozepnutého tlustého střeva.

62, 2, 30

 

Aphonie

     Ztráta schopnosti artikulovat při mluvení.

61, 1, 48, 53

 

Apoplexie

     Mrtvice, náhlá příhoda mozková, jako následek vysokého tlaku při změnách na krevních cévách, např. nahromaděným anorganickým vápníkem ze škrobových výrobků a tučných potravin, které byly po léta konzumovány. Za spolupříčinu je považováno zpětné vstřebávání jedů v dolním úseku střeva při zácpě. Denně opakované nálevy, přísně dodržovaná strava ze syrových potravin a nejméně 2 litry šťávy denně se ukázaly prospěšné.

61, 62, 2, 28, 39

 

Apendicitida (Appendicitis)

     Zánět červovitého výběžku tlustého střeva je zaviněn nadměrným nahromaděním nevyloučených odpadových látek v tlustém střevě. Apendix je vlastně žláza, jejíž sekret má neutralizovat nadměrnou hnilobu a rozšiřování bakterií v tlustém střevě, kde by mohly mít škodlivý účinek.

1, 2, 30, 61

 

Arterioskleróza

     Následek nedostatku živoucího organického a nadbytku anorganického vápníku v potravě. Tím ztrácí krevní cévy elasticitu a sráží se v nich krev. Usazeniny anorganického vápníku promění elastickou stěnu cévní v tvrdé potrubí. Jen příroda může tento stav vyléčit s bezvýhradnou, maximální spoluprací nemocného.

61, 2, 80, 28, 55

 

Artritida (Arthritis)

       Usazeniny anorganického vápníku v chrupavkách kloubů jako následek nadměrné konzumace koncentrovaných uhlovodanů.

22, 61, 6, 37, 30

 

Astigmatizmus

     Porucha zrakového smyslu na základě oční vady, způsobené nedostatkem živých, organických molekul ve výživě očních orgánů. Tato porucha se zesílí usazením odpadových látek v orgánech a žlázách, které oči přímo ovlivňují. Játra, žlučník, slinivka břišní, štítná žláza a tlusté střevo jsou orgány, které svou špatnou funkcí poruchu zraku bezprostředně podporují.

1, 61, 30, 50

 

Astma

      Extrémní dýchací potíže, zaviněné nahromaděním hlenu v průduškách. Nemocní, kteří respektují zákony přírody, nemají potíže se oprostit od tohoto trestu za jedení hlenotvorných potravin. Jestliže se z astmatu vyléčíme, může se nám vrátit, jestliže jíme mnoho bílého chleba, mléčných výrobků a pijeme mnoho kravského mléka. Téměř všechny koncentrované uhlovodany, mléčné výrobky a sýry jsou pozvánkou k návratu těchto potíží. Testování alergie, všemohoucí medikamenty, vyšetření krve a sputa jsou zbytečné, neléčí příčinu. Příčinou astmatu jsou hleny.

61, 11, 37, 60, 41

 

Novinky

 

Bolesti v zádech

     Pro tyto potíže existují bezpočetné příčiny. Nejjistější je konzultovat s lékařem, který se vyzná v přírodních metodách, ale umí i napravit obratle. Musí umět posoudit, zda se jedná o ústřel, zácpu, vadné držení páteře nebo centrální příčinu mozkovou.

61, 30, 1, 2

 

Bolesti hlavy

     Jeden z 200 symptomů, kterým tělo ohlašuje, že je přetíženo odpadovými látkami. Připomínka přírody k provedení řádné očisty těla, aby se navrátila rovnováha krve a aby se uvolnil nadměrný tlak krve v oblasti hlavy.

61, 2, 30, 55, 15

 

Bronchitis - Zánět průdušek

     Zánět průdušek je následek nadměrného zahlenění těla. Je to jeden ze způsobů, kterým nás příroda upozorňuje na nebezpečné nahromadění odpadových látek v těle. Jestliže tohoto varování nedbáme, zvedne pravděpodobně příroda teplotu těla, aby odpad spálila. Když si ani tohoto upozornění nevšímáme a nevyčistíme pořádně naše nitro, obdaruje nás příroda bakteriemi jako žrouty odumřelých tkání, a tak vznikají další poruchy jako chřipka, nachlazení, zánět plic atd. Je zajímavé pozorovat, jak rychle se postižení z těchto chorobných stavů zotavují, jestliže byly použity k detoxikaci výplachy a nálevy střev. Přečtěte si kapitolu o detoxikaci.

61, 45, 11, 30, 1, 37, 60, 41

 

Břišní kolika

     Bolesti, které vznikají obvykle v podbřišku a nejčastěji nahromaděnými plyny v důsledku nesprávné kombinace jídel a nahromadění odpadových produktů. Děti, které vyrostou při syrové stravě a syrových šťávách, mají koliku jen vzácně. Podle našich zkušeností je nálev nejrychlejší pomocí.

61, 30

 

Dětská obrna (Poliomyelitis)

     Poliomyelitis. Není tak vážná a častá nemoc, jak se nám prezentuje. Virus, způsobující toto onemocnění, nemůže existovat ve zdravé tkáni. Jakmile se usídlí, přichází v úvahu jako první logický krok nechat ho vyhladovět tím, že odstraníme z těla všechny odpadové látky. Prevencí je správná výživa, tedy živoucí, organická strava, nevařená, nezpracovaná. To je nezbytné, aby se chorobný stav normalizoval. Použití medikamentů v jakékoli formě může pokroky zdržet, protože při jejich působení nemohou buňky a tkáně svého zdraví dosáhnout.

     Pravděpodobně je dětská obrna spíše zaviněná konzumací mléka, cukru, škrobů, obilí a limonád s přísadou kyseliny uhličité než jakoukoli jinou příčinou.

61, 40, 32, 1, 2

 

Diabetes - Cukrovka

     Porucha zužitkování uhlovodanů nedostatečnou funkcí slinivky břišní. Příčinou je nadměrná konzumace škrobů a cukrů.

     Šťáva ze zelených fazolí je zvlášť užitečná pro diabetiky. Cukrovka je výživou podmíněná nemoc, jejíž příčinou je nadměrná konzumace koncentrovaných škrobových produktů a produktů z cukru. Jedení masa stav jen zhoršuje. Injekce inzulínu tuto nemoc neléčí. Cukrovka není dědičná choroba. Může však být odůvodněna zděděnými zvyklostmi jíst nadměrné množství uhlovodanů. Jestliže dáváme dětem anorganická, vařená jídla z mouky a obilí a pasterizované nebo vařené kravské mléko, pak je to jeden z důvodů vzniku cukrovky u dětí a konečně i u dospělých.

     Inzulín je substance vylučovaná slinivkou břišní, aby tělo bylo schopno správně využít přírodní cukry jako palivo, které dodává energii pro tělesnou aktivitu. Jak jsem již poukázal, tělo může účelně využít jen přírodní, živé organické cukry, které jsou v nadměrné míře dodávány čerstvou syrovou zeleninou, saláty a ovocnými plody.

     Tělo nemůže zužitkovat škroby a tovární cukr tak, jak jsou, nýbrž je musí rozložit na jednoduché cukry. Škrob je anorganický produkt a druhy cukrů, které se z něj v těle vytvoří, jsou také anorganické. Anorganické látky ale žádné enzymy neobsahují. Proto je slinivka břišní těmito pochody přetížena. Tělo nakonec obdrží jen životaprosté molekuly, které nemají žádné obnovovací (regenerační) nebo užitečné vlastnosti. Toto pak vede k onemocnění cukrovkou.

     Skutečnost, že diabetici vytvářejí nadměrně tukovou tkáň, je jen následek nesprávné stimulace anorganickým inzulínem, který nejenže žádné odpadové látky nespálí, ale dokonce je pomáhá ukládat. Zjistilo se, že šťávy ze zelených fazolek a růžičkové kapusty obsahují účinné látky, které dodávají základní prvky přirozeného inzulínu, produkovaného slinivkou břišní.

     Při diabetu se docílí uspokojivých výsledků tehdy, jestliže se nemocný zřekne všech koncentrovaných škrobových a cukrových produktů a pije směs šťávy z karotky, hlávkového salátu, zelených fazolek a růžičkové kapusty (jeden litr denně, jako dodatek k půl litru šťávy z karotky a špenátu).

61, 2, 57, 50, 40, 84, 85

 

Difterie (Záškrt)

     Nemoc vyvolaná usídlením a rozmnožováním difterických bacilů v hrtanu, často po odstranění nosní mandle. Živnou půdou pro bakterie je nahromadění vlastního tělesného odpadu jako důsledku jeho nedostatečného vylučování, stejně jako nahromadění zbytků neasimilovatelné, denaturované potravy, které zabraňují správnému prokrvení. V čistém těle, s čistou krví se nemohou žádné bakterie usídlit.

61, 2, 40, 30, 47

 

Dyspepsie

    Porucha trávení jako následek překyselení zažívacího ústrojí.

61, 1, 2, 30, l5

 

Dna (Hyperurikemie)

     Zánět tkání, především kloubů a jejich okolí, kostí, okostice ale i vnitřních orgánů. Příčinou je vysoká hladina kyseliny močové, odpadového produktu při konzumaci masa, alkoholu, různých povzbuzujících prostředků apod.

61, 2, 30, 29, 15, 40, 59

 

Duševní choroby

     Poruchy nervového systému způsobené nadměrným množstvím odpadových jedů v těle a chybějící organickou potravou. Duševní napětí ze strachu apod. je častou spolupříčinou.

61, 37, 30, 1, 152, 40, 59

 

Dysurie

     Bolestivé, neúplné močení.

30, 1, 40, 59

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze