20-2. Choroby a recepty E - K

 

     Čísla, která jsou u každé nemoci uvedena, se vztahují na číslo receptu v seznamu šťávových směsí

Děti a mladiství by měli pít menší množství šťáv.

 

Ekzém

     Suchý nebo mokvavý zánět kůže jako následek překyselení lymfatických žláz a vylučování odpadových látek kůží místo ledvinami a střevem. Přečtěte si kapitolu o furunklu.

61, 2, 30, 15

 

Elefantiasis

     Extrémní deformující trvalé otoky končetin, způsobené zánětem lymfatických žláz, které pak brání odtoku lymfy.

61, 30, 32, 40

 

Emphysem (Rozedma)

     Rozedma. Je to nahromadění nadměrného množství vzduchu nebo plynů v tkáních, nejčastěji v plících, ale i v tkáních, ve kterých se normálně vzduch nevyskytuje.

87

 

Encefalitis

     Zánět mozkové tkáně. Třikrát denně 60 gramů petrželové šťávy, ráno, v poledne a večer, společně s opakovanými nálevy je užitečné.

61, 30, 40, 37

 

Enuresa

     Bezděčné vyprazdňování moče, často zapříčiněné anorganickými krystalky kyseliny šťavelové v ledvinách a močovém měchýři. Přečtěte si kapitolu o kyselině šťavelové.

30, 40, 29

 

Epilepsie (Padoucnice)

      Záchvaty nervových křečí při nadměrné toxémii a hladovějícím nervovém systému. Někdy může být zaviněna střevními parazity. Příkladem byla jedna čtyřiadvacetiletá paní. Po osmadvacátém, denně prováděném výplachu střev odešla masa parazitů velikosti mužské pěsti. Několik dalších výplachů je zlikvidovalo úplně a záchvaty se už neobjevily. Mohlo by se určitě jednat o náhodu, ale ostatní podobné případy jsou bezesporu poučné.

61, 15, 2, 30, 40

 

Furunkl

      Hnisavé vředy na kůži zaviněné nečistotami v krvi, které vedou k bakteriální infekci přes potní žlázy nebo vlasové váčky. Použití sulfonamidů nebo jiných medikamentů, může mít vážné následky. Furunkl není žádná kožní infekce, ale jednoduše odpad, který tělo nemohlo vyloučit jinými vyměšovacími cestami, protože jsou buď odpadem ucpány, nebo nedostatečnou stravou a péčí degenerovaly a staly se nečinnými. Jestliže se tělu nepodaří odstranit odpad hlavními vylučovacími orgány, prosí o pomoc ten největší vyměšovací systém těla - tj. kůži a póry.

61, 30, 55

 

Gastritis (žaludeční katar, zánět žaludeční sliznice)

      Choroba způsobená drážděním sliznice žaludeční nesprávnou kombinací jídel. Všechny moučné výrobky, obiloviny, cukr, alkohol a ostrá koření, jako paprika, hořčice, ocet, tabák atd., jsou za vznik gastritidy zodpovědny. Syrová strava je prospěšná.

61, 15, 30

 

Hemoroidy

      Srážení krevního fibrinu v konečných cévách dolní části tlustého střeva je následek přehnané konzumace chleba a ostatních škrobových výrobků a výrobků z obilí. Odstranění hemoroidů skalpelem nebo elektrickou jehlou nemá velký smysl.

     Objeví se dříve nebo později znovu, pokud se nepostaráme o příčinu, to jest o odpadové látky v krvi.

62, 61, 2

 

Hluchota

     Způsobená často nahromaděním hlenů ve zvukovodech, často zvýšením nitrolebečního tlaku na nervy a cévy, mající vztah k sluchovým orgánům. Často odstranitelné chiroterapií (napravením) v oblasti lebky.

61, 11, 40, 41

 

Hodgkinova nemoc

     Otok lymfatických uzlin a mandlí v bezprostředním spojení s poruchami sleziny. Následek nedostatečné, nevyvážené výživy. Po rentgenovém nebo radiovém ozáření, jehož účinek je pro člověka nezvládnutelný, nezbývá skoro žádná naděje: To platí i pro radioaktivní substance. - Detoxikace, velmi dobře vyvážená a správně připravená syrová strava a čerstvé šťávy, vede podle našich zkušeností k uspokojivým výsledkům, to znamená k dlouho trvajícím zlepšením, ale ne k úplnému vyléčení.

61, 27, 29, 46

 

Horečka

     Horečka je běžné označení zvýšené tělesné teploty nad normál, když příroda zkouší spálit odpadové látky v těle. Jestliže není v těle nadměrný odpad a tělové buňky jsou dobře vyživovány, není třeba horečky. Opakovaně se ukázalo, že se teplota v podivuhodně krátké době detoxikací a provedením nálevu zmírnila (srovnej kapitolu o detoxikaci). 

 22, 23, 24

 

Chřipka

     Vzniká nadměrným hromaděním odpadových látek tělových buněk a potravy. Odpad je živnou půdou pro nemoci vyvolávající bakterie, nejčastěji v dýchacích cestách. Chřipka je provázena teplotou, tělesnou slabostí a nervovým vyčerpáním.

61, 1l, 2, 30, 41, 55

 

Novinky

 

Impotence

     Porucha schopnosti oplodnění nebo pohlavního aktu mužů.

15, 1, 30, 27, 40, 31, 59

 

Ischias

     Podráždění nebo zánět ischiadického nervu a jeho okolí, způsobené obyčejně velkým množstvím, škodlivin v těle.

30, 61, 40, 28, 29, 59

 

Jaterní cirhóza

     Bezprostřední následek přetěžování jater nevhodnou stravou, vedoucí k ztvrdnutí jaterní tkáně.

1, 61, 30

 

Jaterní potíže

     Následek nadměrné konzumace denaturované, koncentrované potravy ze škrobů a cukrů, nadměrné konzumace tuků a masných výrobků. Také pivo, víno a likéry se počítají k hlavním příčinám poruch jaterních.

 30, 61, 1, 29, 40, 46

 

Kapavka

     Infekce bakterií gonokokem, rozmnožující se na rozpadávajících se odpadových látkách, nejčastěji v oblasti pohlavních orgánů. Uznávaným lékem je olej ze santalového dřeva, podávaný v kapslích, který objevili francouzští lékaři.

61, 15, 30, 40, 76, 59

 

Kašel

     Ke kašli dojde, když se tělo chce zbavit hlenů z dýchacích cest. Léky proti kašli jsou většinou vynikající prostředky k zachování kašle do budoucna; patří je vylít do výlevky. Přečtěte si kapitolu o nachlazení

     K zmírnění kašle doporučujeme kloktat zředěnou citrónovou šťávu.

11, 61, 30

 

Katalepsie

     Ztuhlost svalová nervového původu, zapříčiněná špatnou výživou nervů.

61, 2, 40, 30

 

Katar

     Velké zahlenění sliznic jako následek neschopnosti těla přijmout mléko a koncentrovanou potravu ze škrobů.

61, 11, 30, 41, 60

 

Kopřivka

    Nadměrně kyselý stav těla, které se pokouší o normalizaci použitím kůže jako vylučovacího orgánu (srovnejte s kapitolou o alergii)

61, 2, 30, 15, 1

 

Kožní plíseň na nohou

     Jestliže naše nohy nemohou dýchat, je reakce kůže na nohou kyselá. Plísni se daří obzvláště dobře mezi prsty, kde je překyselení největší. Kožní plíseň je výborná hostitelka, sbírá hosty, kde se dá, a to tak dlouho, dokud přetrvává kyselé prostředí uvnitř kožených bot. Klíč k odstranění plísně na nohou je v co nejdůkladnějším větrání nohou. Sandály jsou pro svůj příznivý vliv, stále více oceňovány a používány. I lehký oděv jsou jakési sandály pro celé tělo.

61, 30, 1

 

Křeče

     Křeče v oblasti střev jsou nejčastěji zaviněny plynatostí, vznikající nesprávnou kombinací jídel. Svalové křeče jsou obyčejně vysvětlitelné vysokým nahromaděním kyseliny močové.

61, 30

 

Křečové žíly

     Ochabnutí žilních stěn jejich nesprávnou výživou (neživou, anorganickou).

61, 2, 30, 62, 15

 

Kýla

     Úplné nebo částečné vyhřeznutí vnitřního orgánu z jeho normální polohy. Příčina je nedostatečné spontánní napětí okolních tkání a svalů. 

61, 1, 2, 15, 30

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze