10-25. Šťáva z hlávkového salátu

Sledování video textu

 

 

     Hlávkový salát je pro tělo hodnotný v mnoha směrech. Obsahuje velké množství železa a hořčíku. Železo je nejaktivnější prvek v těle. Proto musí být vyměňováno častěji než ostatní prvky. Železo je uloženo v játrech a slezině, aby bylo k dispozici při akutní potřebě těla, například k rychlé tvorbě červených krvinek po velké ztrátě krve. V játrech je železo také uskladňováno z jednoho zcela konkrétního důvodu. Z jater se totiž vysílají v nutném případě minerálie do jednotlivých částí těla, jako například při hemorrhagiích (drobných výronech krevních), ale i tehdy, jestliže snědená potrava neobsahuje požadované množství prvků v organické formě.

 

     Slezina funguje při ukládání železa jako elektrický akumulátor, kde se krev nabíjí potřebnou "elektřinou", aby mohla správně plnit své úkoly. Hořčík v hlávkovém salátu má mimořádně vitalizující síly, především ve svalovině, mozku a nervech. Organické hořčíkové soli jsou budovatelé buněk hlavně v nervovém systému a plicní tkáni. Mimoto pomáhají udržovat správnou hustotu a jiné vlastnosti krve, bez kterých by nemohla správně pracovat naše vnitřní látková výměna.

 

     Protože hořčíkové soli mohou dobře pracovat jen za přítomnosti dostatečného množství vápníku, činí spojení těchto dvou prvků z hlávkového salátu zvláště hodnotnou potravinu. Jestliže smícháte šťávu z hlávkového salátu se šťávou z karotky, zesílí se její dobré vlastnosti účinkem vitaminu A z karotky a také sodíkem, který pomáhá udržovat vápník z hlávkového salátu v rozpustném stavu tak dlouho, až ho tělo potřebuje.

 

     Hlávkový salát obsahuje dále více než 9% fosforu, který je jedním ze základních prvků tkáně mozkové, a bohaté množství síry. Mnoho nervových poruch je ovlivněno anorganickou formou těchto dvou prvků (fosforu a síry), které sníme ve výrobcích z obilovin nebo z masa. Spolu s křemíkem, kterého je v hlávkovém salátu více než 8%, jsou síra a fosfor nutné pro zdraví a vývoj kůže, šlach a vlasů. 

 

     Nadměrné množství těchto prvků v anorganické formě, např. při konzumaci výrobků z obilí a jiných denaturovaných potravin, je zodpovědno za to, že vlasové kořínky nedostanou tu správnou výživu. To je jeden z důvodů vypadávání vlasů.

 

Jestliže denně vypijete šťávu
z karotky, hlávkového salátu a špenátu,
opatříte vlasové nervy a kořínky potravou,
která může růst vlasů povzbudit.

 

Novinky

 

      Různé vody na vlasy mají malou nebo žádnou hodnotu, dopomohou jen pokožce hlavy k masáži. Nemohou vlasy vyživovat, ale podráždí nervy a cévy k  činnosti, a tím dopomohou, aby se správná potrava dostala krví k vlasovým kořínkům.

     Další účinná šťávová směs k podpoře růstu vlasů a znovuzískání jejich přirozené barvy je šťáva z karotky, hlávkového salátu, zelené papriky a čerstvé alfalfa (lucerky).

 

     Jestliže připravujeme hlávkový salát k terapeutickým účelům, použijeme tmavozelené listy a ne ty vnitřní, které zůstaly bledé. Zevní listy jsou mnohem bohatší na chlorofyl a jiné živé, důležité výživné látky.

 

Šťáva z hlávkového salátu přinese úlevu všem, kdo trpí žaludečnímu vředy, nebo onemocněli tuberkulózou. Navíc je tato šťáva močopudná.

 

Vzhledem k obsahu železa a jiných hodnotných živých prvků podává se šťáva z hlávkového salátu s karotkovou šťávou dětem.

 

 

Šťáva z hlávkového salátu je bohatá na řadu živin a obsahuje mnoho zdravotních výhod, mezi něž patří:

1.      Podpora trávení
- hlávkový salát obsahuje vlákninu, která podporuje zdravé trávení a pravidelnou stolici. Šťáva z hlávkového salátu může tedy pomoci s trávicími potížemi, jako jsou zácpy a průjmy.
 

2.      Detoxikace těla
- hlávkový salát obsahuje látky, které podporují detoxikaci těla. Tyto látky pomáhají eliminovat toxiny z těla a chránit před poškozením buněk.
 

3.      Zdraví srdce
- hlávkový salát je bohatý na draslík, který pomáhá udržovat zdravý srdeční rytmus a snižuje riziko vzniku srdečních chorob.
 

4.      Podpora imunitního systému
- Hlávkový salát obsahuje vitamín C, který podporuje zdraví imunitního systému a pomáhá bojovat proti infekcím a nemocem.
 

5.      Zdravé oči
- hlávkový salát obsahuje vitamín A, který je důležitý pro zdraví očí. Konzumace šťávy z hlávkového salátu může pomoci udržovat dobré zrakové schopnosti a snižuje riziko vzniku očních chorob.
 

6.      Zdravá kůže
- hlávkový salát obsahuje vitamín E a kyselinu listovou, které podporují zdravou kůži a vlasy. Konzumace šťávy z hlávkového salátu může pomoci udržet kůži zdravou a hydratovanou.
 

7.      Podporuje trávení
- hlávkový salát obsahuje vlákninu a vodu, které mohou pomoci snížit zácpu a podpořit pravidelné trávení.
 

8.      Zlepšuje imunitu
- šťáva z hlávkového salátu obsahuje vitamín C, který je známý pro své imunitní vlastnosti a může pomoci chránit tělo před infekcemi.
 

9.      Zdraví kůže
- vitamín C a další antioxidanty v šťávě z hlávkového salátu mohou pomoci chránit kůži před poškozením způsobeným volnými radikály a podpořit její zdraví.
 

10.   Snížení rizika srdečních chorob
- hlávkový salát obsahuje nízké množství tuků a cholesterolu, což může pomoci snížit riziko srdečních chorob.
 

11.   Podpora zdraví očí
- šťáva z hlávkového salátu obsahuje lutein a zeaxantin, které jsou důležité pro zdraví očí a mohou pomoci snížit riziko makulární degenerace a katarakty.
 

12.   Pomáhá při detoxikaci těla, jelikož obsahuje antioxidanty, které pomáhají eliminovat škodlivé látky z organismu.
 

13.   Může pomoci zlepšit trávení a podporovat zdravou střevní mikroflóru díky obsahu vlákniny a probiotických vlastností.
 

14.   Obsahuje vitamín K, který je důležitý pro zdraví kostí a krevní srážlivost.
 

15.   Může podporovat zdraví kůže a vlasů díky obsahu vitamínů A a C, které jsou důležité pro tvorbu kolagenu.
 

16.   Pomáhá udržovat správnou rovnováhu kyselin a zásad v těle a může tak přispět k prevenci zánětlivých procesů.
 

17.   Díky obsahu vody může pomoci udržovat tělo hydratované a zlepšovat celkovou pohodu.
 

18.   Obsahuje mnoho vitamínu C
- Hlávkový salát je bohatý na vitamín C, který je důležitý pro zdraví kůže, kostí, svalů a imunitního systému. Šťáva z hlávkového salátu může být dobrým zdrojem vitamínu C.
 

19.   Podporuje trávení
- Hlávkový salát obsahuje vlákninu a vodu, což může pomoci stimulovat trávicí systém a zlepšit trávení. Šťáva z hlávkového salátu může pomoci při trávicích problémech, jako je například zácpa.
 

20.   Podporuje zdraví srdce
- Šťáva z hlávkového salátu může být užitečná pro zdraví srdce, protože obsahuje látky, které mohou pomoci snižovat hladinu cholesterolu v krvi.
 

21.   Pomáhá při detoxikaci těla
- Hlávkový salát obsahuje síru, která pomáhá tělu odstraňovat toxiny a škodlivé látky. Šťáva z hlávkového salátu může být dobrým zdrojem těchto látek a může pomoci při detoxikaci těla.
 

22.   Snížení zánětlivých procesů v těle

- Šťáva z hlávkového salátu obsahuje mnoho fytonutrientů a antioxidantů, které mohou pomoci snižovat zánětlivé procesy v těle a bojovat proti volným radikálům.

 

 

 

 
předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze