10-48. Šťáva z chřestu

 

     Chřest obsahuje v relativně velkém množství alkaloid asparagin. (Alkaloidy jsou přítomny v živých rostlinách. Obsahují aktivní sílu života rostliny, bez které nemůže růst ani zůstat naživu.) Skládá se z uhlíku, vodíku, dusíku a kyslíku.

 

     Vařením a konzervováním se tento alkaloid ztrácí. Vodík a kyslík se rozpustí a přírodní soli, které vznikly spojením alkaloidu s jinými látkami, prakticky zanikají.

 

     Šťáva z chřestu je úspěšný močopudný prostředek, zvláště ve směsi s karotkovou šťávou. Když ji pijeme čistou, může být její účinek na ledviny příliš silný.

 

     Jinak je ale při ledvinových poruchách, stejně jako při všeobecných problémech se žlázami, užitečná.

 

     Tato šťáva pomáhá rozrušit krystalky kyseliny šťavelové v ledvinách a ve svalech a je doporučeníhodná u revmatizmu a neuritid. Revmatizmus je následek přílišné konzumace masa. Maso a masné výrobky vytvářejí nadměrné množství kyseliny močové.

 

Novinky

 

     Protože lidské tělo nemůže takzvané plnohodnotné bílkoviny správně zpracovat, je jejich nadměrná konzumace hlavní příčinou přílišné tvorby kyseliny močové.

 

     Neustálé pojídání masových bílkovin zatěžuje silně ledviny a ostatní vyměšovací orgány, které jsou do té míry přetíženy, že vylučují stále menší množství kyseliny močové a stále větší množství této kyseliny je absorbováno svaly. Výsledkem jsou bolestivé revmatické potíže.

 

     To je také jedna z podstatných příčin prostatických potíží. Chřestová šťáva, doplněná šťávou z karotky, tuřínu a okurek, je mimořádnou pomocí. 2

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze