7. Tělu je třeba se věnovat

Sledování video textu

 

 

 

     Jestliže chcete vážně podniknout nutné kroky k regeneraci svého těla, musíte si být vědomi, jak je lehké se z pohodlnosti uchýlit od správné výživy a nestarat se o kvalitu potravin, které plánujeme jíst.

 

     Jestliže se podíváte kolem sebe, napadne vás otázka, jak to ti lidé dělají, že přes škodlivé potraviny a nápoje mohou tak dlouho žít.

 

     Divíte se, že mohou lidé existovat, přestože se tak málo starají o své tělesné potřeby.

 

     Důvod, že přežívají, leží v rukou našeho Stvořitele, který lidské tělo vybavil výborným nadbytkem "životních látek", které jsou nutné k regeneraci buněk a tkání. To, co jsem nazval životními látkami, sestává z molekul, ze kterých jsou složeny buňky a z těchto zase je vybudováno lidské tělo.

 

     Počet buněk v našem těle je obrovský a každá jednotlivá buňka je sama o sobě uzavřené univerzum s náramným množstvím energie a síly Tato životní síla v malých buňkách umožňuje, že jste to, co jste.

 

     Vaše tělo je dům, ve kterém žijete. Analogicky řečeno, je to přesně jako budova, ve které jste doma. Váš domov potřebuje pravidelnou údržbu, jinak střechou zatéká, potrubí se zanese a ucpe, ve zdech a podlahách se uhnízdí havěť a vůbec se objeví četné známky rozpadu.

 

     Totéž se děje s vaším tělem. Každá funkce a každá činnost vašeho těla, v noci a ve dne, fyzická nebo psychická, závisí na péči, kterou svému tělu věnujete.

 

     Všimněte si například činnosti svých žláz s vnitřní sekrecí. Aby mohly dobře společně na organismus působit, potřebují ke své výživě harmonii a čistotu - jinak je jejich účinek omezen. Energie, která umožňuje práci žláz s vnitřní sekrecí, pochází z molekul, ze kterých jste složeni, to je z výživy molekul, kterou jim poskytnete.

 

     Význam endokrinních žláz pochopíte, když si ujasníte, že se podílí na každé funkci a každé činnosti vašeho těla.

 

 

 

Novinky

 

 

 

     Druh a kvalita potravy mají v každém úseku vašeho života vitální význam. Potrava neobnovuje jen buňky a tkáně vašeho těla, ale účastní se také procesů, kterými se odpadové látky - nestrávené potraviny - z těla vylučují, čímž zabraňují poškozování těla kvašením a zahníváním. Jestliže se hromadí odpad a produkty hniloby v těle, je každá vyhlídka na získání zářícího zdraví beznadějná.

 

     Pro vás je důležité a nutné dbát na potravu, kterou vaše tělo potřebuje. Při správné výživě vás vaše tělo zahrne fyzickou energií, silou a vitalitou a vaše city upraví tak, abyste zvládli svůj život a aby život neovládl vás, což by se stalo při nesprávně volených potravinách.

 

     Uvažujte: jestliže se zanedbává dům z cihel, kamenů, dřeva a jiného materiálu tak dlouho, že ho nelze opravit, pak se zbourá a postaví nový.

 

     Vaše tělo ale ne. Když zanedbáváte své tělo až „k okamžiku, kdy už žádná cesta zpět nevede", nemůžete ho zahodit a koupit si nové. Podle zevnějšku může tělo vypadat zcela zdravé - ale nezapomeňte, že tělo se začne rozpadat zevnitř. Jestliže se zdá, že není všechno v pořádku, může být často k vyléčení nebo "znovuvybudování" těla už pozdě. Je to úplně stejné jako s domem, který se na první pohled zdá solidní, pevný a v dobrém stavu. Ve skutečnosti mohou být podlahy a stěny doslova prožrány od různé havěti, takže dům stojí před zřícením.

 

     Nenechte se klamat zevním vzezřením. I ty nejlíp vypadající hodiny na světě jsou bezcenné, jestliže je hlavní péro defektní. Vyděsíte se, když rozkrojíte krásně a chutně vypadající jablko, které je uvnitř červivé a shnilé. Lidské tělo není žádná výjimka.

 

Jen dobrý zevnějšek neznamená ještě dobré zdraví.
Zářící zdraví je odraz dokonalé harmonie celého organizmu,
jestliže je každá žláza a každý orgán dobře živen a držen v čistotě.

 

     Cíl, který touto knihou sleduji, je upozornit vás na tuto skutečnost a připomenout vám, abyste něco udělali pro své vlastní zdraví.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze