Senná rýma

 

SENNÁ RÝMA

     Přikloňme se teď ke druhé straně slepého střeva, té straně, která leží naproti Bauhinské chlopně (chlopně mezi tenkým a tlustým střevem). Toto místo je označeno slovem „senná rýma“. Je důležité, že leží naproti přítoku zbytku potravinové kaše z tenkého do tlustého střeva. Tato kaše obsahuje nestrávené zbytky, které se vyhnuly absorpci živin stěnou tenkého střeva. Normálně se větší část této masy promění ve stolici a projde 150 centimetry tlustého střeva, aby byla vyloučena. Jen u málo lidí je však „normální“ zbytek potravinové kaše následek správné a nezávadné, výživy. Lidé však jí jen vzácně správné potraviny, aby zůstali zdravými. Proto je zde také počátek vývoje senné rýmy. Zní pravděpodobně nezvykle připisovat „kapání z nosu, škrabání v krku“ a všechny jiné symptomy senné rýmy, stavu tlustého střeva. To však připadne nezvyklé jen těm, kteří neviděli zmizet sennou rýmu po několika střevních výplaších. Já jsem jich viděl tucty!

 

     Kdyby byla tato procedura úspěšná v jednom nebo dvou případech, potom by byly pochybnosti na místě; viděl j sem však, že to neustále a opakovaně pomáhalo.

 

 

     CO VYVOLÁVÁ TVORBU HLENŮ?

     Je to jen následek toho, co jsme tělu dodali. Pyl nezpůsobuje sennou rýmu. Kdyby tomu tak bylo, potom by musel onemocnět každý, kdo ho vdechne, a my dobře víme, že tomu tak není.

 

     To obtěžující u senné rýmy je velká tvorba hlenů, která ji provází. Existují dva druhy hlenů. Jeden, který dělá sliznice hladké a kluzké a který tělo potřebuje, a druhý chorobný, který je následkem požití určitých potravin. Tento hlen je ideální výživnou půdou pro bakterie. Kravské mléko je nejúrodnějším pramenem tohoto hlenu. Proto mají kojenci, živeni kravským mlékem, stále kapku u nosu. Proto trpí tolik mladých lidí pijících kravské mléko nachlazením a zanícenými mandlemi. A nezapomeňme na furunkly, které nejsou nic jiného než zhnisaný hlen, který se pokusil vyloučit kůží. Tyto problémy ustoupí vždy, přestane-li postižená osoba pít kravské mléko a podrobí-li se střevním výplachům. Zbaví-li se někdo svých nemocí pomocí popsané, přírodní metody, ale dále jí a pije to, co v prvé řadě problémy zavinilo, musí přirozeně počítat s novými problémy.

 

 

Novinky

 

     Přiznejme si, že není jednoduché změnit způsob výživy, když byly během celého života chuťové pohárky na jazyku zneužívány a pustošeny. Proto je nutná pevná vůle a určitá disciplína. Bohužel je jen málo lidí duševně tak silných, aby to dokázali. Nebylo by lepší se teď podrobit disciplíně ve výživě, než se připravovat na předčasné stárnutí s potížemi, které k tomu patří, a to jak kvůli nám samým, tak kvůli našemu okolí?

 

     Každý rentgenový snímek tlustého střeva, který jsem doposud viděl, ukazoval jisté změny na tomto zvláštním místě, které můžete vidět vlevo na diagramu „Léčba tlustého střeva”.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze