8e. Slinivka břišní (pancreas)

Sledování video textu

 

 

Centrum zažívání

SLINIVKA BŘIŠNÍ (PANCREAS)

 

 

     Slinivka břišní je podlouhlá, úzká žláza se zevní a vnitřní sekrecí. Je uložená mezi slezinou a ohbím dvanáctníku. Její hlavní vývod ústí společně se žlučovodem do dvanáctníku. Složením se podobá slinným žlázám v dutině ústní.

 

     Slinivka je jedna z nejaktivnějších žláz v těle. Všechno co prochází tenkým střevem potřebuje k trávení několik šťáv, které produkuje a dodává slinivka. Pankreatická šťáva obsahuje trávící enzymy a má zásaditou (alkalickou) reakci. Poskytuje optimální předpoklady pro správnou funkci trávících enzymů, aby mohly svou funkci v tenkém střevě splnit. Asi uprostřed slinivky břišní je uložena skupina žláz s vnitřní sekrecí, nazývaná Langerhansovými ostrůvky, které produkují inzulín regulující metabolizmus cukru (hladina cukru v krvi)
a ostatních sacharidů. Je-li tělo zaplaveno toxickými látkami a tlusté střevo zatíženo hnilobou a kvašením, je tvorba inzulínu ztížena až znemožněna a vede k nesnášenlivosti cukrů.

 

 

 

Novinky

 

 

 

     Za takových okolností se zvyšuje množství cukru v krvi, který se začne vylučovat močí. Dochází k cukrovce, diabetu. Mnohým takto postiženým lidem se podařilo vysadit syntetický inzulín, jestliže se podrobili střevním výplachům a přešli na stravu s převahou čerstvé, syrové zeleniny, pili zeleninové a ovocné šťávy, jedli ořechy a naklíčená semena. Zjistili, že je velmi užitečné pít denně až litr zeleninové šťávy z karotky, celeru růžičkové kapusty (viz také knihu Normana W. Walkera: Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy).

 

     Slinivka břišní je velmi důležitá žláza našeho těla a měli bychom ji věnovat veškerý respekt, který si zasluhuje, chceme-li dosáhnout všestranného, dynamického zdraví. Přitom musíme začít tlustým střevem.

 

Není to podivné, že my lidé se musíme nejprve zhroutit,
než si začneme všímat moudrosti,
kterou nás Stvořitel vybavil. Povinnost člověka by se dala říct jednou větou asi takto:
musí poznat pravdu, aby dělal co je správné.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze