10-54. Citrónová šťáva

 

     Citróny mají množství organické kyseliny citrónové, a ačkoli chutnají kysele, mají v těle silný alkalický účinek, nepřidáme-li cukr. Obsahují skoro 90% vody.

 

     Citrónová šťáva je výborné antiseptikum (desinfekční prostředek) při řezných a jiných ránách. Zpočátku mírně pálí, ale ne bolestivě.

 

     Citrónová šťáva bez cukru je jedním z našich nejcennějších pomocníků, které máme. Znám například mnohé, kteří pijí os minku horké vody se šťávou ze dvou citronů každou jednu až dvě hodiny po jeden až dva dny a během té doby nic jiného nejí. Tím způsobem překonají těžké nachlazení a zbaví se ho. Stejně se používá citrónová šťáva jako lék při mnohých jiných poruchách těla nebo při chemické nerovnováze. 2

 

Novinky

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze