10-34. Šťáva z plodů papáji

 

     Papája melounová je jednoznačně ovocný plod (ne zelenina). Donedávna byl tento plod prakticky neznámý, protože pochází z tropů.

 

     Má tvar melounu nebo dýně (odtud také její druhý český název), a je-li zralý, může dosáhnout různé velikosti, která se pohybuje mezi jedním až třinácti kilogramy a více.

 

     Zvláštní pozornost zaslouží vytlačená šťáva z papáji, obsahující papain, který má stejné trávicí vlastnosti jako pepsin v našem zažívacím procesu. Dále obsahuje fibrin (součást sražené krve), který sotva najdeme jinde než v lidském nebo zvířecím těle. Je žaludečními a pankreatickými šťávami lehce stravitelný a zvláště cenný při vnitřním i zevním srážení krve.

 

     Zelená, nezralá papája má daleko více aktivního papainu než zralá (protože papain během zrání zčásti zaniká). Šťáva ze zelených plodů pomáhá v  neuvěřitelně krátkém čase odstranit zažívací poruchy, žaludeční vředy i vážnější nemoci. Často jsem viděl, jak byla na ránu přiložena kašička z rozmačkané zelené papáji (i se slupkou) jako obklad a na druhý den, kromě jizvy, nebylo vidět nic. Ošetřoval jsem jeden prst, který byl nějakým strojem vážně rozdrcen. Přikládáním kašičky z papáji mohl být za dva až tři dny zase používán.

 

     Šťáva, stejně jako zelené a zralé papáji jsou při většině potíží našeho těla nepřekonatelné. Tímto plodem nás příroda skutečně obdařila tím nejlepším prostředkem nejen pro první pomoc, ale i proti vnitřním a zevním onemocněním. 2

 

 

 

Novinky

 

 

Šťáva z plodů papáji je bohatá na řadu živin a prospěšných látek

Zde je několik benefity pro lidské zdraví:

1.      Podporuje trávení
- Papája obsahuje enzym papain, který pomáhá rozkládat bílkoviny v potravě a tím usnadňuje trávení.
 

2.      Podporuje imunitní systém
- Šťáva z papáji obsahuje velké množství vitamínu C, který pomáhá posilovat imunitní systém a chránit tělo před infekcemi.
 

3.      Zlepšuje zdraví očí
- Papája obsahuje lutein a zeaxanthin, které jsou důležité pro zdraví očí. Tyto látky pomáhají chránit oči před poškozením způsobeným volnými radikály, dále při prevenci makulární degenerace a dalších očních problémů.

 

4.      Snížení zánětů
- Šťáva z papáji obsahuje enzymy a látky s protizánětlivými účinky, které mohou pomoci snížit záněty v těle.
 

5.      Podporuje zdravou kůži
- Vitamín C a další antioxidanty obsažené v Šťávě z papáji pomáhají chránit pokožku před poškozením způsobeným volnými radikály a podporují tvorbu kolagenu, což je důležité pro zdraví a pružnost kůže.
- Šťáva z papáji obsahuje vitaminy A, C a E, které jsou důležité pro zdraví kůže. Tyto látky mohou pomoci při hojení drobných ran a oděrek, zlepšovat elasticitu pokožky a bojovat proti stárnutí.
 

6.      Podporuje trávení
- Papája obsahuje enzym papain, který pomáhá trávení bílkovin a tím podporuje trávení. Šťáva z papáji může pomoci při trávicích potížích jako jsou zácpy nebo průjmy.
 

7.      Posiluje imunitní systém
- Papája obsahuje velké množství vitaminu C, který je důležitý pro imunitní systém a ochranu před nemocemi. Šťáva z papáji může pomoci při prevenci nachlazení a jiných infekcí.
 

8.      Pomáhá snižovat záněty
 Šťáva z papáji obsahuje látky s protizánětlivými účinky, jako jsou flavonoidy a karotenoidy. Tyto látky mohou pomoci při zmírňování zánětů v těle.
 

9.      Zlepšuje trávení bílkovin
- Enzym papain obsažený v papáji může pomoci trávit bílkoviny a také pomoci snižovat záněty v těle.
 

10.   Pomáhá při detoxikaci
- Šťáva z papáji obsahuje enzymy, které pomáhají při detoxikaci těla a odbourávání toxinů. Tyto látky mohou pomoci při prevenci chronických onemocnění a ochraně před volnými radikály.

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze