Thomas Alva Edison

        Thomas Alva Edison (11. února 1847 stát Ohio, USA – 18. října 1931 New Jersey)
Americký vynálezce. Jeden z nejproduktivnějších a nejvýznamnějších lidí na celém světě. Na jeho jméno je vedeno více než 1000 patentů, další tisíce jich registrovaly jeho firmy. Mezi nejznámější Edisonovy vynálezy patří žárovka, mikrofon, kinematograf a fonograf. Edison je také zakladatelem dodnes vydávaného prestižního časopisu Science.

 

        Thomas Edison byl bez náboženského vyznání, vynikal svojí podnikavostí, pracovitostí a cílevědomostí. Byl dvakrát ženatý, z každého manželství měl tři děti. Společně se svojí druhou manželkou je pochován v Glenmontu ve West Orange, v místech, kde strávil podstatnou část svého života. V den jeho pohřbu 21. října 1931 byly na Edisonovu počest v USA zhasnuty všechny žárovky.
 

       Vegetarián Thomas Alva Edison - Během nedávné nemoci - mastoiditida, potvrdil p. Thos, že Alva Edison, slavný vynálezce, přestal používat maso a přešel k vegetariánství. Pan Edison byl tak spokojen se změnou stravy, že teď má opět své normální zdraví a pokračuje se stravou, kdy se zřekl masa ve všech jeho formách.
časopis The magazine of the Vegetarian Society of Great Brtiain, červen 1908

 

Novinky

 

Mozek

"Jsem vegetarián a zásadně odmítám alkohol z důvodů, abych mohl co nejvíce využít svůj mozek."

 

Nenásilí

"Nenásilí vede k nejvyšší etice, jež je cílem veškeré evoluce. Dokud nepřestáváme ubližovat všem ostatním živým bytostem, jsme stále divoši."

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze