12. Výživa a energie, enzymy

Sledování video textu

 

 

     Základním principem výživy je dodávat energii. 

     Jestliže se mezi tím nic nepřihodí, je energie výsledkem správné výživy.

 

     Vaše tělo je složeno z mnoha miliard buněk, které tvoří tkáně, ze kterých je zase složena každá částečka, každý orgán a každá žláza vašeho těla.

 

     Tělesné buňky jsou nekonečně malé, ale přesto se každá skládá z mnoha malinkých částeček: Miliony těchto "molekul" jsou potřebné k vybudování každé jednotlivé buňky. Molekuly jsou složeny zase z atomů a každý atom, s obrovským množstvím energie v jádru, je dílem kosmu.

 

     Atomy ve vašem těle jsou stejné jako ty, které umožní explozi atomové bomby. Ale nebojte se! Žádný atom ve vašem těle neexploduje, přestože v něm vězí potenciální síla a energie.

 

     Stejně jako vaše tělo, jsou i zelenina, saláty, ovoce, ořechy a semena složeny z miliard atomů.

 

     Jestliže trochu rozumíte zahrádkářství, pak víte, jaký význam má péče a výživa pro zahradní rostliny, aby rostly a prospívaly. Jestliže je zanedbáváme, nevěnujeme jim dostatečnou péči, nedodáváme živiny a vodu, pak zvadnou, uschnou a odumřou. Vaše tělo je ve stejné situaci. 

 

     Buňky vašeho těla potřebují potravu, aby mohly regenerovat. To znamená, že se samy vyčerpají tím, že dodají tělu sílu a energii a musí být nahrazeny novými.

 

     Buňky mají jen jednu jedinou možnost, jak se dostat k potravě, a to znamená, že jsou odkázány na to, co sníte a vypijete. Jestliže jsou buňky vašeho těla dobře živeny a jestliže jsou vyčerpané a opotřebované buňky z těla vyloučeny se zbytky nestrávených substancí, pak máte dobré vyhlídky na získání a udržení zářícího zdraví, a to tak dlouho, dokud trvá regenerace života.

 

 

 

 

Novinky

 

 

 

Obnovování života?

     "Regenerací života" zcela určitě nemyslím regeneraci potravou, která "žije" hemžením červů.

     Míním čerstvou syrovou potravu - zeleninu, saláty, ovocné plody, ořechy a semena - živou potravu, vyplněnou elementem života známým jako enzymy. 

 

     Enzymy nejsou ani "věci", ani "substance". Jsou principem života v atomech a molekulách. (Dva nebo tři atomy, které se spojí, vytvoří molekulu.)

 

     Tím způsobem je každá buňka ve struktuře rostliny naplněna životem, který nazýváme enzymy.

 

     Enzymy jsou tak záhadné jako život sám. Jsou citlivé na teplo a odumírají při teplotě nad 45°C.

     Zahřáním potravy přes 45 °C je zřejmě vyřčen rozsudek smrti nad enzymy a výsledkem je mrtvá strava. Chladno naproti tomu a dokonce zmrazení pod 0°C enzymům neškodí.

 

 

Zdraví a vaše vyhlídky do života

     Kdyby náš Stvořitel nebyl býval prozřetelný, co se naší chuti k jídlu týče, pak by bylo lidstvo již dávno vymřelo, protože dnes žije hlavně z vařeného jídla.

 

     Naše tělo je ale vyzbrojeno takovým nadbytkem buněk, že přežívá.

 

     Přežívání znamená ovšem stále kratší životní vyhlídky stejně jako nesčetné choroby, které jsou jednak zaviněny nesprávnou výživou a jednak nedostatečným vyměšováním odpadu z těla.

 

     Já ovšem nejsem jen s holým přežíváním spokojen. Chci mít překypující zdraví plné síly a energie.

 

    Výživa a vylučování odpadových látek z těla pracují ruku v ruce při tvorbě energie, která nás obdarovává silou a vitalitou.

 

     Enzymy v buňkách lidského těla jsou přesně takové jako ty v rostlinách a každá z molekul lidského těla má přitažlivou sílu k určité rostlinné molekule.

 

     Tato magnetická přitažlivost začne účinkovat, jestliže některá tělní buňka potřebuje ke své regeneraci nebo obnovení přívod určitého druhu molekul.

 

     Tato přitažlivost je řízena žlázami s vnitřní sekrecí a záhadným způsobem shromažďována v játrech, jako kdyby byla játra jakýmsi tělním computerem.

 

     Spojení molekul tvoří chemické struktury, jejichž účinnost je závislá jak na enzymech rostlinných, tak na enzymech těla. Tato konstruktivní práce buněk a enzymů umožní příjem výživných látek.

 

     Pochopit tento pochod znamená poznat hodnotu syrové potravy pro zdraví.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze