10-11. Šťáva z řeřichy potoční

 

     Tato šťáva je mimořádně bohatá na síru, která tvoří více než jednu třetinu všech minerálií a solí obsažených v řeřiše. Skoro 45% všech prvků v řeřiše potoční je kyselinotvorných, včetně síry, fosforu a chloru. Protože tato šťáva je velmi silný čistič střev, neměla by se pít čistá, ale pouze ve směsi s jinými šťávami, například se šťávou karotkovou a celerovou.

 

     Mezi alkalickými prvky dominuje sodík s více než 20%, vápník s 18%, hořčík s 5% a železo asi s 0,25%.

 

     Směs karotkové a špenátové šťávy s trochou šťávy z hlávkového salátu, tuřínových listů a řeřichy potoční obsahuje základní součásti k regeneraci krve a hlavně součásti, které jsou nepostradatelné pro zvýšený transport kyslíku krví. Tato směs má také vynikající účinek při chudokrevnosti, nízkém krevním tlaku a podváze.

 

     Směs šťáv z karotky, špenátu, tuřínových listů a řeřichy potoční pomáhá rozpustit krevní sraženiny v hemoroidech a u mnohých druhů nádorů. Zkušenost ukázala, že škrtneme-li moučné a cukrové výrobky a nejlépe i maso z jídelníčku a pijeme-li denně jeden litr této směsi, mohou se tyto nemoci zcela přirozeným způsobem vyléčit za předpokladu, že nebyly operovány.

 

     Šťáva z řeřichy potoční je hodnotným přídavkem ke šťávě z karotky, petržele a bramborů, která pomáhá zejména u pacientů s emphysemem (rozedmou plicní). Převeliká nabídka fosforu a chloru se zde ukázala užitečnou. 2

 

Novinky

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze