10-11. Šťáva z řeřichy potoční

 

     Tato šťáva je mimořádně bohatá na síru, která tvoří více než jednu třetinu všech minerálií a solí obsažených v řeřiše. Skoro 45% všech prvků v řeřiše potoční je kyselinotvorných, včetně síry, fosforu a chloru. Protože tato šťáva je velmi silný čistič střev, neměla by se pít čistá, ale pouze ve směsi s jinými šťávami, například se šťávou karotkovou a celerovou.

 

     Mezi alkalickými prvky dominuje sodík s více než 20%, vápník s 18%, hořčík s 5% a železo asi s 0,25%.

 

     Směs karotkové a špenátové šťávy s trochou šťávy z hlávkového salátu, tuřínových listů a řeřichy potoční obsahuje základní součásti k regeneraci krve a hlavně součásti, které jsou nepostradatelné pro zvýšený transport kyslíku krví. Tato směs má také vynikající účinek při chudokrevnosti, nízkém krevním tlaku a podváze.

 

     Směs šťáv z karotky, špenátu, tuřínových listů a řeřichy potoční pomáhá rozpustit krevní sraženiny v hemoroidech a u mnohých druhů nádorů. Zkušenost ukázala, že škrtneme-li moučné a cukrové výrobky a nejlépe i maso z jídelníčku a pijeme-li denně jeden litr této směsi, mohou se tyto nemoci zcela přirozeným způsobem vyléčit za předpokladu, že nebyly operovány.

 

     Šťáva z řeřichy potoční je hodnotným přídavkem ke šťávě z karotky, petržele a bramborů, která pomáhá zejména u pacientů s emphysemem (rozedmou plicní). Převeliká nabídka fosforu a chloru se zde ukázala užitečnou. 2

 

Novinky

 

Řeřicha potoční (latinsky Nasturtium officinale) je jedlá rostlina, jejíž šťáva má mnoho zdravotních přínosů, mezi něž patří:

 1. Podpora trávení
  - řeřicha obsahuje hořčičné oleje, které podporují trávení a vylučování žluči. Díky tomu může pomoci snížit zažívací obtíže a podporovat zdravou střevní mikroflóru.
   
 2. Snížení zánětů
  - řeřicha obsahuje fytochemikálie s protizánětlivými účinky, které mohou pomoci snížit záněty v těle a podporovat imunitní systém.
   
 3. Posílení imunitního systému
  - řeřicha obsahuje vysoké množství vitamínu C, který je důležitý pro správnou funkci imunitního systému. Díky tomu může pomoci snížit riziko infekčních onemocnění a zlepšit celkové zdraví.
   
 4. Detoxikace organismu
  - řeřicha obsahuje látky, které podporují detoxikaci těla a odstraňování škodlivých látek z organismu. Díky tomu může pomoci zlepšit celkové zdraví a snížit riziko některých chorob.
   
 5. Podpora zdravé pokožky a vlasů
  - řeřicha obsahuje vysoké množství antioxidantů, které mohou pomoci chránit pokožku a vlasy před poškozením volnými radikály. Díky tomu může pomoci zlepšit vzhled pokožky a vlasů.
   
 6. Podporuje trávení
  - řeřicha obsahuje látky, které podporují trávicí procesy, jako jsou vláknina a enzymy, které pomáhají trávit potravu a zlepšují střevní zdraví.
   
 7. Pomáhá snižovat krevní tlak
  - některé studie naznačují, že šťáva z řeřichy může mít hypotenzivní účinky, což znamená, že může pomoci snižovat krevní tlak.
   
 8. Podporuje imunitní systém
   - řeřicha obsahuje vitamíny a antioxidanty, které mohou pomoci posílit imunitní systém a chránit tělo před infekcemi a nemocemi.
   
 9. Má protizánětlivé účinky
  - některé látky řeřichy, jako jsou flavonoidy a fenolové kyseliny, mají protizánětlivé účinky a mohou pomoci snižovat záněty v těle.
   
 10. Může pomoci s detoxikací
  - řeřicha obsahuje látky, které mohou pomoci tělu odstraňovat škodlivé látky a toxiny, jako jsou těžké kovy a pesticidy.
předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze