George Bernard Shaw

George Bernard Shaw (26. července 1856, Dublin - 2. listopadu 1950, Ayot St. Lawrence, Anglie) byl anglický dramatik, prozaik a esejista irského původu, spoluzakladatel London School of Economics.

George Bernard Shaw získal Nobelovu cenu za literaturu v roce 1925 a v roce 1938 Oscara za svou práci na filmu Pygmalion - adaptace jeho hry se stejným názvem, byl jedinou osobou, která má Nobelovu cenu za literaturu a Oscara.

 

Přísný vegetarián

Byl přísným vegetariánem a odpůrcem krutých sportů. Shaw se stal vegetariánem v roce 1881 a zůstal tak na šedesát šest let až do své smrti v roce 1950 ve věku 94 let.

Spisovatel a vegetarián Bernard Shaw říkal, že až bude mít pohřeb, nebude chtít, aby u jeho rakve stáli povrchní lidé a skládali mu poklony, ale aby ho navštívili duše všech zvířat, které nikdy nezabil a nejedl.

 

Lékařské varování

Když přešel na vegetariánskou stravu, lékaři mu říkali, že s bez masa dlouho nepřežije. Když se ho ptali v po devadesátých narozeninách, co říkají lékaři teď, tak odpověděl: "Ti doktoři už jsou dávno mrtví."

 

Mladistvý vzhled

Archibald Henderson se ptal Bernarda Shawa v roce 1924, v době kdy bylo dramatikovi již 68 let: Buďte tak hodný a řekněte mi, jak se Vám podařilo setrvat tak mladistvým.
Shaw: Dívám se na svůj věk; já jsem v mém věku. Je to tak, že ostatní lidé vypadají starší, než jsou. Co můžete očekávat od lidí, kteří jedí mrtvoly a pijí duchy?

 

Nelidskost

Nejhorším hříchem vůči našim blízkým tvorům není nenávidět je, ale být k nim lhostejný. To je podstata nelidskosti.

 

 

 

 

Novinky

 

 

Krustost

Krutosti přestávají být krutostmi, jestliže se odehrávají v laboratořích a říká se jim léčebný výzkum.

Když chce člověk zabít tygra, nazýváme to sportem, když chce tygr zabít člověka, říkáme tomu krutost.

Zvyk lidi smíří s jakoukoli krutostí a móda je přivede k osvojení si jakýchkoli zvyků.

 

Nejím své přátele

Proč bych se vám měl zpovídat z toho, že se správně živím? Kdybych se cpal pečenými těly zvířat, měli byste důvod ptát se mě, proč to dělám. Zvířata jsou mí přátelé…a já své přátele nejím." George Bernard Shaw

 

Mrtvoly

Nedokážu si představit, že by se mé tělo stalo pohřebištěm jiných tvorů.

Muž mé duchovní intenzity nejí mrtvoly.

 

Bližní

Vím zcela jistě, že zvíře, se kterým se jednalo jako s hovadem, a které se proto společensky nevyvinulo, jako se za stejných podmínek nevyvinou lidé, bude zakrátko přívětivé a družné, budete-li s ním jednat jako se svým bližním.

 

Květiny

George Bernard Shaw miloval květiny. Měl velkou zahradu plnou květin, ale přesto v jeho domě nebyl vidět jediný květ. Jeden jeho známý si neodpustil jizlivou poznámku, proč takový milovník květin jako je on, nemá domá žádné květy. "Mám také rád děti" odsekl mu Shaw, "A myslíš snad, že jim budu podřezávat hlavičky, jen proto, že je miluji, a budu je kolem domu napichovat na plot?"

Takže tak je to s květinami a musím říct, že jsem je také celý život své ženě netrhal, ani ty řezané nekupoval. Dostala je vždy jen v květináči a ten květináč mi v nejhorším i může nakonec hodit na hlavu.

 

Pohřeb

George Bernard Shaw říkával, že až bude mít jednou pohřeb, nepřeje si, aby u jeho rakve stáli povrchní lidé a skládali mu poklony, ale aby ho navštívili duše všech zvířat, které nikdy nezabil a nesnědl.

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze