27. Pohlavní žlázy

Sledování video textu

 

 

     Pohlavní orgány nám byly přírodou dány k dispozici k jedinému důležitému účelu: k zachování rodu.

 

     Regulace, dráždění nebo poruchy těchto žláz mají vliv na každý úsek lidské existence, protože tyto žlázy ovlivňují, kontrolují a regulují funkci a aktivitu skoro každé žlázy v těle.

 

     Mléčná žláza. Hlavní funkcí této v prsu uložené žlázy je vylučování mléka. Její aktivita se však rozšiřuje také na "spoluregulaci" nadledvinek, příštítných tělísek; štítné žlázy a žláz pohlavních. Řídí příjem uhlíku z potravy.

 

     Je-li zdravá, reguluje menstruaci, jestliže nepracuje normálně, má to za následek nepatrnou nebo nadměrnou menstruaci. Je-li mléčná žláza poškozená, ovlivní tato porucha všechny rozmnožovací orgány.

 

     Odstranění prsů vede k poruchám shora uvedených funkcí a aktivit. Pacienti poznají - často pozdě - že operace byla chybným rozhodnutím. Zastávám se vší vážností názor, že prsy se nemají nikdy odstraňovat, stejně jako ostatní žlázy, které jsou pro lidské tělo nutné.

 

     Jestliže jsou pohlavní žlázy a orgány porušeny, zvyšuje se náklonnost k tvorbě cyst nebo nádorů, trpí duševní vyrovnanost a duševní síla, oběť je přemožena skleslostí, melancholií a pesimistickou náladou. Poruchy rozmnožovacích orgánů vedou mimoto k nervozitě, podrážděnosti, zbabělosti, impotenci a k nadměrné tvorbě tukové tkáně.

 

     Aby se tyto orgány udržely zdravé,
je důležité udržovat tělo vnitřně i zevně čisté
a bohatě ho živit množstvím čerstvé syrové zeleniny, ovocem a jejich šťávami.

 

 

 

 

Novinky

 

 

 

 

     Zde je na místě varovné slovo. Vaše myšlenky mají bezprostřední vliv na vaše tělo. Musíte mít nebo produkovat zdravé myšlenky, hlavně jste-li sami.

 

    Zdrženlivost ve všem vás i příslušníky druhého pohlaví, se kterými jste v kontaktu, uchrání sklouznout do nadměrných duševních i tělesných stavů vzrušení!

 

     Zdravý duch ve zdravém těle je nutný, nepostradatelný předpoklad pro zářící zdraví.

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze