Nosní katar a astma

 

NOSNÍ KATAR A ASTMA

     Jestliže pokračujeme naši cestu vpravo podél vzestupného tračníku, přijdeme k dvěma příbuzným onemocněním, nosnímu kataru a astmatu. Můžeme je probrat současně, protože jsou důsledky stejné příčiny Všechno, co způsobuje tvorbu nadměrného množství hlenů v horní oblasti těla, uvede zaručeně do chodu řetězovou reakci této činnosti.

 

     Začnou-li se shromažďovat hleny, je často prvním symptomem, který se objeví, pocit průvanu a nutnost kýchání. Běžnou reakcí na to je: „Uhnal jsem si nachlazení!“ Dovolte, abych vás uklidnil. Vy nejste ve stavu „uhnat si nachlazení“. Je to nachlazení, které užene nás!

 

     Mohl bych napsat knihy s příklady, jak lidé - od dětí po starce - změnili svoje zvyklosti v jídle a pití a zažili, jak jejich nachlazení, senná rýma, astma a jiné tvorbou hlenů provázané nemoci, úplně zmizely, když si nechali provést střevní výplachy.

 

     Přečtěte si například v mé knize „Omládněte“ o jedné starší dámě, která zvítězila nad svými nemocemi provázenými tvorbou hlenů a o deset let později poslala svou „na léky věřící“ dceru na dovolenou, aby se mohla starat o své dvouleté vnouče. Chudák chlapeček nespal jedinou noc od té doby, co dostával kravské mléko a kupované „baby - kašičky“. Sotva dcera odjela, udělala babička vnoučkovi nálev a nakrmila ho pomerančovou šťávou. Už první noc spal klidně od osmi hodin večer do šesti do rána.

 

     Mnoho roků jsou vědci a výzkumníci zaměstnáni hledáním těžko postižitelných bakterií, bacilů nebo jiných zárodků, které by se daly obvinit z účasti na onemocnění nachlazením a chorobách provázených tvorbou hlenů. Do dneška pronásledují tuto iluzi - zbytečně. Příčina těchto nemilých potíží je přirozeně hlen. Vynechejte všechno, co při nachlazení, astmatu a bronchitidě tvoří hleny a nikdy už neproděláte nachlazení.

 

     V uplynulých 80 letech jsem viděl „zmizet“ mnoho nachlazení a podobných chorob, jestliže se vynechalo kravské mléko a jiné hlenotvorné potraviny a tělo se vyčistilo střevními výplachy.

 

 

Novinky

 

     Jsem vždycky znovu udiven, jak vzácně ortodoxní praktičtí lékaři považují za nutné vyšetřit tlusté střevo. Nachlazení a podobné nemoci jsou varovnými znameními přírody, abychom naše tělo podrobili generálnímu úklidu.

 

     Označil jsem mléko za nejvíce hlenotvornou potravinu. Syrové mléko je již dost špatné, ale pasterizované a homogenizované je ještě horší. Vedle mléka jsou často sýry příčinou nadměrné tvorby hlenů, stejně jako denaturované produkty ze škrobů a cukrů. Zásoby kyseliny askorbové (vitamin C) v těle většinou nestačí zvládnout nachlazení. Starejte se proto o velký přísun této drahocenné účinné substance a uvidíte, jak nachlazení rychle zmizí (viz také kapitola „Vazivo a vitamin C“).

 

 

předchozí   …  

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze