Kolik vápníku potřebujeme?

Kolik vápníku potřebujeme?

 

 

Kolik vápníku potřebujeme?

 

Dostáváme z ovoce a zeleniny skutečně dost vápníku?

 

     Srovnání s velkými obratlovci, kteří svou monopotravu milují a nemají příliš velký výběr jako my lidé, by nás mělo uspokojit! Přitom se od nich nemůžeme učit. Jsou to přece, bohužel, jen zvířata!

 

     Biologicky však nad námi mají ohromnou převahu. Přesto je bezstarostně zabíjíme, abychom získali jejich "výživné látky", které získávají z rostlin! Přitom jsou milionkrát zneužívána a trápena při různých pokusech, jen aby si člověk udržel své vydobyté zvyklosti! "Vychytralí" lidé mi soustavně odpovídají, že oproti zvířatům jsme schopni myslet. To je ale právě ta naše zhouba. Už jsme tak přihlouplí, že nejsme s to rozeznat zásadní nebezpečí hrnce na vaření. Neztratili jsme pouze instinkt, ale také rozum, protože hrnec na vaření ochromuje i mozkovou činnost a výkonnost!

 

     Uveďme však ještě jednou Dr. Walkera, který ve své knize "Nepřístojnosti mládí" napsal: "Jedna sklenička čerstvě vylisované karotkové šťávy obsahuje více vápníku než 12,5 kg vápníkových tabletek z lékárny!"

 

     Pokud jsi ještě měl nějaké pochybnosti, pak nyní už víš přesně, odkud (stejně jako zvířata) vápník bereme. Ze syrové stravy a ne z rozvařených zvířecích těl a zeleninových polévek! Organická karotková šťáva se snadno vstřebává, kdežto anorganická mrtvá vede ke zkostnatění! Mám ti znovu připomenout velké obratlovce? Odkud např. slon bere silné kosti a proč se dožívá téměř 200 let? Z obyčejných travin a listí jako "jednotné stravy" nebo také z předložených pečínek, vajec, chleba, koláčů, kávy, čaje, kakaa, čokolády, vápníkových tabletek, vykouřených cigaret či alkoholu k povzbuzení trávení této míchaniny?

 

Novinky

 

Svým požitkářstvím si ničíš kosti a zuby!
     Dr. Walker ještě ve vysokém věku jezdil na kole, obdělával zahrádku a psal ještě svou knihu Weigt Control (Kontrola váhy) o otylosti. Od svých 70 let už nikdy neuvedl svůj věk, protože dle jeho mínění kalendářní věk nemá žádný význam, nýbrž pouze věk biologický! Ve své knize Vibrant Health (Zářící zdraví) napsal: Jsem věkuprostý "Podle pravdy musím říct, že si svůj věk nikdy neuvědomuji. Od okamžiku, kdy jsem dosáhl dospělosti, jsem vlastně nezpozoroval, že stárnu. A zcela jednoznačně a bez nějaké rezervovanosti prohlašuji, že dnes se cítím lépe a živěji, než když mi bylo 30 let! Cítím, že ty nejlepší roky jsou ještě přede mnou! Nikdy si nevzpomenu na své narozeniny a také je vůbec neoslavuji! Prohlašuji, že se těším ze svého úžasného zdraví! Nevidím v tom smysl, přiznávat lidem své stáří."

 

"Žij ve svém století, ale nebuď jeho otrokem;
svým současníkům poskytni vše,
ale to co potřebují a ne to, co by chtěli!"

(Friedrich Schiller) 

 

 

předchozí   …   další

Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze