10-18. Draslíková směs *****

Sledování video textu

 

 

     Existuje mnoho druhů zeleniny, které jsou bohaté na draslík (kalium). Na předních místech stojí karotka, celer, petržel a špenát. Jestliže chcete využít plně hodnotu draslíku ve šťávách, musíte je pít čerstvé, nezředěné, aby tělo mohlo tento prvek dokonale přijmout v jeho přirozené formě.

 

    Organické minerálie a soli v této draslíkové směsi (karotka, celer, petržel, špenát) zaujímají prakticky celou škálu minerálií a solí, které tělo potřebuje. Tato směs redukuje s pozoruhodným účinkem nadměrnou tvorbu žaludeční kyseliny. Pro lidský organismus pravděpodobně neexistuje žádná dokonalejší potravina.

 

     Ukázalo se, že syrová draslíková směs pomohla i těm pacientům, kteří již nebyli s to přijímat pevnou potravu. Pro rekonvalescenty má draslíková směs neocenitelnou hodnotu a je s podivem, že jen některé kliniky a sanatoria zařadily tuto živinu jako pravidelnou součást denního jídelníčku.

 

     Pro některé lidi není tato směs tak chutná jako třeba čistá karotková šťáva nebo jiné šťávové směsi. Musíme však myslet na to, že když tělo hladoví po živých molekulách ve stravě, které jsou tak důležité pro regeneraci tělních buněk a tkání, nemůže otázka chuti při volbě nutných šťáv hrát nějakou roli.

 

Novinky

 

     Zjistili jsme, že žádný lék nemůže dodat tělu organické molekuly, vitaminy a hormony, nevyhnutelně nutné k regeneraci opotřebovaných buněk. Potravu takového druhu dostane tělo nejrychleji jen vypitím čerstvé syrové šťávy.

 

     Molekuly, ze kterých jsou buňky a tkáně našeho těla složeny, vytvářejí minerálie a chemické prvky. Žlázy, orgány a všechny části těla představují spojení těchto molekul do určitých vzorců. Na základě toho tvrdím, že určitá spojení živoucích chemických a minerálních prvků v naší potravě a zvláště ve šťávách mohou příslušné části našeho těla přímo vyživovat.

 

 

předchozí   …   další

Upozornění

Je pochopitelné, že při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky. Autoři nemohou ručit za následky vyplývající ať už ze správného, či nesprávného použití metod a receptů, které jsou prezentovány.


Naše menu vyberte si

Zdraví na dlani V bavlnce Zářící zdraví Kosmetika Dáša Úsměv pro děti - videopřednášky o dětech Jana-masáže

Videa Video recenze